Меню

Calendar

« December 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Запрошуємо до читання

Кокотюха А. Коханка з площі Ринок

Кокотюха А. Коханка з площі Ринок

  «Коханка з площі Ринок» — книжка із серії «Ретророман», що розповість читачу інтригуючі детективну історію, у якій є місце коханню, зраді та військовим таємницям."Коханка…" вперше оповідає про часи першої ж окупації росіянами Львова. Тема окупації сьогодні на слуху, і не просто на слуху - багатьма ретельно переосмислюються взагалі всі наші довгі стосунки з тим всепожираючим російським монстром.Осінь 1914 року. Почалася Велика війна, Львів окупований російськими військами.

catalog

Home Про бібліотеку
Микола Леонтович – українець, який подарував світові «маленьке музичне диво»

Микола Леонтович – українець, який подарував світові «маленьке музичне диво»

13 грудня минає 140 років від дня народження українського композитора Миколи Леонтовича – автора знаменитого на увесь світ «Щедрика» («Carol of the Bells»). Цю пісню називають «маленьким музичним дивом» і вона є чи не найпопулярнішою різдвяною мелодією на планеті.

Кіотський протокол і його роль в збереженні нашої планети

Кіотський протокол і його роль в збереженні нашої планети

Кіотський протокол — міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Головна мета угоди: стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети. Кіотський протокол  — додатковий документ до Рамкової конвенції ООН зі зміну клімату, підписаної 1992р. на міжнародній конференції в Ріо-де-Жанейро. Конвенція набрала силу у 1994р. Сам протокол прийнято в Кіото 11 грудня 1997р.

Презентація. Посібник користувача для пошуку літератури за вказаною навчальною дисципліною. Підготовки матеріалів акредитаційного самоаналізу спеціальностей університету

Презентація. Посібник користувача для пошуку літератури за вказаною навчальною дисципліною. Підготовки матеріалів акредитаційного самоаналізу спеціальностей університету

 Сучасна бібліотека – це не лише сховище для книг, а й своєрідний електронний архів, місце, де можна отримати доступ до інформації як на традиційних носіях, так і в електронному вигляді. Це соціальний інститут, діяльність якого спрямована на забезпечення рівного доступу до інформації, за умов розвитку процесів гуманізації освіти, її інформатизації, відкритості й формування освітніх інформаційних потреб, який здатен якісно забезпечити і технологічний, і соціальний, і освітній доступ до інформації.

«Повертайся живим». 6 грудня 2017 року - 6 років як у Львові відкрито та освячено Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла та 26 років відродження Збройних сил України

«Повертайся живим». 6 грудня 2017 року - 6 років як у Львові відкрито та освячено Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла та 26 років відродження Збройних сил України

Кожна держава має своє військо. У кожного з них є свої символи, які віддзеркалені у присязі.У воїнів Збройних сил України теж є святі слова, які глибоко переконливо визначають роль іпризначення національного війська –служити українському народові.У відповідальний час народ завжди з особливою увагою дивиться на своїх захисників. Діти народу, українські воїни, разом з Україною виступають надійним гарантом суверенітету і цілісності держави.Для них служіння народу –найвища честь, покликання, обов’язок.

"А хто ж крім нас!" 5 грудня - International Volunteer Day! Волонтери - це мобільна резервна армія України

Волонтер — покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності, буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.

"Світ ловив мене та не спіймав" - Григорій Савич Сковорода

На межі двох періодів історії українського письменства - давнього й нового - височить постать Григорія Савича Сковороди. Те, що залишив він нам у спадок, - це цілюще, життєдайне джерело, з якого черпатимуть наснагу ще десятки нових поколінь. Спадщина композитора, поета, байкаря і філософа Григорія Савича Сковороди є дорогим надбанням української національної і світової культури. “Коли писав Сковорода для свого краю, то і вживав деколи української мови та правопису, вживаного в українському виговорі. Він любив завжди свою природжену мову. Дуже любив свій рідний край, свою любу Україну й коли відлучався за її межі, обов’язково прагнув скоріше туди повернутися і бажав там померти. Він висловлює це в багатьох місцях своїх творів. «Всяк должен узнать свой народ і в народі себе.” - засвідчував приятель і…

«Так, підтверджую». 1 грудня 1991 року народ України на референдумі вільним волевиявленням підтвердив Акт проголошення незалежності України

«Так, підтверджую». 1 грудня 1991 року народ України на референдумі вільним волевиявленням підтвердив Акт проголошення незалежності України

«Саме референдум – це справді історичний день утворення незалежної держави волею всього українського народу»/Леонід Кравчук, перший Президент України/  1 грудня 1991 року назавжди вкарбоване у багатостраждальну історію нашої країни, яка століттями була позбавлена своєї державності. Шануймо свій вибір, шануймо Україну!

Уникальная программа управления весом faberlic.
Детская одежда faberlic на faberllena.ru

Історія

Науково-технічна бібліотека (НТБ) була створена у вересні 1945 р. Книгозбірня знаходилася спочатку в будинку на вул.О.Кобилянської, 1, а потім була переведена на вул.Пушкіна, 85. У НТБ було три працівники, фонд бібліотеки становив 5729 примірників. В організації її фондів взяли участь Ленінградська лісотехнічна академія, Білоруська академія сільського господарства, Новоолександрійський інститут сільського господарства та лісівництва (нинішній Харківський державний аграрний університет) та інші навчальні заклади. Основою фонду стали книги бібліотеки Крайової школи лісового господарства. Серед них були і рідкісні видання: дев'ять праць Г.Стшелєцького, зокрема: "Рубки лісу" (Львів, 1889); "Ліс у природному стані" (Львів, 1874); "Ліси та лісівництво в Галичині в XIX столітті" (Львів, 1900).
У фонд НТБ були передані і книги Яна Малецького — члена Лісового товариства. Це переважно словники, енциклопедії, фундаментальні праці з лісівництва, наприклад, "Лісовий манускрипт: загальна наука, теорія, лісова практика для власників лісів та їх лісничих" Ф.Бургсдорфа (Перемишль, 1808-1810); "Ілюстрована лісова та мисливська енциклопедія" Г.Фюрста (Берлін, 1904); "Життя тварин" А.Брема, у 10-ти томах (Відень, 1890-1893); "Ліси та лісівництво в Польщі" Я.Малецького (Варшава, 1928). Серед цінних раритетів — рідкісна книга Карла Хеппе "Зразок або практичні поради з розведення лягавих собак для мисливців на оленів", видрукувана в 1751 р. готикою, каталог Нердлингера "Поперечний розріз ста деревних порід", виданий у Штутгарті 1890 р., до якого додаються зразки зрізів різних порід дерев на окремих листах, що зберігаються в окремому коробі. Потрапили до НТБ і книги з власної бібліотеки професора Харківського університету М.І.Криштофовича — геолога, який вивчав гідрогеологію Галичини, зокрема його "Исследование хода роста запаса дубовых насаждений Спессарта и качества дубовой древесины" (Варшава, 1897). Ян Кшиштоф Клюк — автор першого довідника-опису польської флори, виданого у Варшаві 1786 р. у трьох томах. Ці книги також є в бібліотеці.
У 1957 р. бібліотека отримала нове окреме приміщення на вул. Пушкіна, 101 — триповерховий будинок з просторими на той час читальними залами, абонементами і службовими приміщеннями. Загальна площа НТБ збільшилася до 1250 кв. м. Книжковий фонд становив 115911 примірників, НТБ отримувала 222 назви журналів І 26 назв газет.
Завдяки енергійним розшукам бібліографа В.В.Труша було знайдено в інших бібліотеках Львова і передано в НТБ багато галузевої іноземної літератури. Був зібраний рідкісний фонд комплектів лісових іноземних журналів — понад 100 назв, у тому числі "Sylwan", починаючи з 1823 р.
У 1994 р. НТБ отримала з-за кордону 27 книг і 309 наукових журналів, натомість надіславши партнерам 42 примірники. Цінним дарунком для бібліотеки стали Енциклопедія Британіка у 33 томах та тлумачний словник й Вебстера, які надійшли зі США. Сьогодні у бібліотеці функціонують відділи книгозбереження, довідково-бібліографічний, комплектування та опрацювання літератури, 3 читальні зали, 2 абонементи, міжбібліотечний абонемент. Бібліотечний фонд багато-галузевий: загальна кількість - 428 тис. прим. українською, російською, англійською, німецькою, болгарською, польською, чеською, французькою мовами, зокрема 364 тис. книг, 42 тис. періодичних видань (від 1945), 12 тис. іноземних видань, біля 6 тис. спец.видів авторефератів дисертацій (від 1949), дисертацій (від 1974); комплектується літературою з питань лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості, економіки, біології, екології та ін.

Top of Page