Меню

Calendar

« August 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Запрошуємо до читання

Вільчинський О. К. Останній герой

Вільчинський О. К. Останній герой

  Олександр Вільчинський (нар. 1963 р.) — прозаїк, есеїст, автор кількох книжок прози. У видавництві «Фоліо» вийшов друком його роман «Дерева на дахах» (2010). Живе і працює в Тернополі.Олекса, вояк УПА, після тривалих поневірянь на сході повертається у рідне село, де він залишив стареньку маму і кохану дівчину. Але повертається не сам, а з новим товаришем Віллі Шубертом, колишнім піхотинцем вермахту, скаліченим у багаторічному полоні, який прибився до нього десь на Донбасі. Майже двотижневе перебування в Західній Україні стало для Олекси і Віллі своєрідним іспитом на виживання, перевіркою їхніх людських та суто чоловічих якостей. Та хто знає, що чекає їх попереду...

Home Про бібліотеку
Символ незалежної держави -

Символ незалежної держави - "блакитне українське небо над ланами золотого збіжжя..."

23 серпня — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України

"Сумно і гидко! На російську мову переходити я, розуміється, не буду"

12 серпня 1877р. – у Ставрополі (Росія) народився Олександр Сергійович Грушевський, історик, літературознавець, етнограф. Брат Михайла Грушевського.

Найзагадковіша фігура в українській літературі - Марко Вовчок

Найзагадковіша фігура в українській літературі - Марко Вовчок

"… була мовчазна, мало говорила, так що трудно було узнати її розум. Може, од того Куліш назвав її «Вовчком», що вона наче злякана, мовчуща!». «Нам вона здалась боязкою чи несвітською, не прикидливою до людей. Якось ні до хазяйки, ні до мене, ні до Куліша не горнулася. А ми всі ласкаво до неї оберталися. А вона якось погордо!.." - Ганна Барвінок, дружина Куліша. 10 серпня 1907р. – у Нальчику (Росія) померла Марко Вовчок (справжнє ім’я Марія Олександрівна Вілінська), письменниця, перекладачка.

"Закон про п’ять колосків" як одне із знарядь скоєння геноциду в Україні в 1932-1933 роках

Страшний злочин проти українського народу, який ми не маємо права забути і пробачити! 7 серпня 1932-го року, 85 років тому, було прийнято закон про "5", підписаний особисто Сталіним. Це рішення стало фактично фундаментом для геноциду Української Нації - Голодомору... В країні, де родюча земля, в країні, де завжди було розвинене землеробство - прийняли абсолютно нелюдський закон тільки тому що селянство, а точніше середній його клас - куркулі, були проти загону їх до КолХозів як худоби, були проти формули "все вокруг колхозное - все вокруг мое", а сільські вчителі відмовлялися навчати дітей російською мовою і втовкмачувати їм ЧУЖУ історію.

"Я і про "Лісову пісню" думала, що всі тільки сміятимуться з сеї "старомодної романтики", а її, здається, признано за мій chef d'oeuvre ..." 1 серпня - День пам'яті Лесі Українки

У 2019 році на екрани вийде український мультфільм "Мавка. Лісова пісня". Особливість проекту "Мавка. Лісова пісня" в тому, що він заснований на видатній українській поетичній драмі-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" й на образах слов’янської міфології. Сюжет мультфільму буде зрозумілий широкій аудиторії у всьому світі, але водночас він містить оригінальність та чарівність слов’янської аутентики, й подарує глядачам зустріч з новим, досі незнаним світом, який ще не було розкрито у світовій анімації. Сюжет «Мавки» зацікавить дорослих універсальністю тем, а дітей — пригодами та гумором.

Колектив науково-технічної бібліотеки вітає проректора Миколу Григоровича Адамовського з ювілеєм!

Колектив науково-технічної бібліотеки вітає проректора Миколу Григоровича Адамовського з ювілеєм!

У маєві семи десятків літ, Минаючи багатства й хитру славу, Триває Ваш розкрилений політ Через життя і долю нелукаву. Дитя Волині – України син – Узяв у серце ніжність і калину. Тому й талант не згіркнув на полин, Що не про себе дбав – про Батьківщину. О, часу плин!.. Нестримний, мов ріка. Яке щемке бува її причастя… Нехай же ця ріка перетіка У вічне Адамовського щастя!

Уникальная программа управления весом faberlic.
Детская одежда faberlic на faberllena.ru

Історія

Науково-технічна бібліотека (НТБ) була створена у вересні 1945 р. Книгозбірня знаходилася спочатку в будинку на вул.О.Кобилянської, 1, а потім була переведена на вул.Пушкіна, 85. У НТБ було три працівники, фонд бібліотеки становив 5729 примірників. В організації її фондів взяли участь Ленінградська лісотехнічна академія, Білоруська академія сільського господарства, Новоолександрійський інститут сільського господарства та лісівництва (нинішній Харківський державний аграрний університет) та інші навчальні заклади. Основою фонду стали книги бібліотеки Крайової школи лісового господарства. Серед них були і рідкісні видання: дев'ять праць Г.Стшелєцького, зокрема: "Рубки лісу" (Львів, 1889); "Ліс у природному стані" (Львів, 1874); "Ліси та лісівництво в Галичині в XIX столітті" (Львів, 1900).
У фонд НТБ були передані і книги Яна Малецького — члена Лісового товариства. Це переважно словники, енциклопедії, фундаментальні праці з лісівництва, наприклад, "Лісовий манускрипт: загальна наука, теорія, лісова практика для власників лісів та їх лісничих" Ф.Бургсдорфа (Перемишль, 1808-1810); "Ілюстрована лісова та мисливська енциклопедія" Г.Фюрста (Берлін, 1904); "Життя тварин" А.Брема, у 10-ти томах (Відень, 1890-1893); "Ліси та лісівництво в Польщі" Я.Малецького (Варшава, 1928). Серед цінних раритетів — рідкісна книга Карла Хеппе "Зразок або практичні поради з розведення лягавих собак для мисливців на оленів", видрукувана в 1751 р. готикою, каталог Нердлингера "Поперечний розріз ста деревних порід", виданий у Штутгарті 1890 р., до якого додаються зразки зрізів різних порід дерев на окремих листах, що зберігаються в окремому коробі. Потрапили до НТБ і книги з власної бібліотеки професора Харківського університету М.І.Криштофовича — геолога, який вивчав гідрогеологію Галичини, зокрема його "Исследование хода роста запаса дубовых насаждений Спессарта и качества дубовой древесины" (Варшава, 1897). Ян Кшиштоф Клюк — автор першого довідника-опису польської флори, виданого у Варшаві 1786 р. у трьох томах. Ці книги також є в бібліотеці.
У 1957 р. бібліотека отримала нове окреме приміщення на вул. Пушкіна, 101 — триповерховий будинок з просторими на той час читальними залами, абонементами і службовими приміщеннями. Загальна площа НТБ збільшилася до 1250 кв. м. Книжковий фонд становив 115911 примірників, НТБ отримувала 222 назви журналів І 26 назв газет.
Завдяки енергійним розшукам бібліографа В.В.Труша було знайдено в інших бібліотеках Львова і передано в НТБ багато галузевої іноземної літератури. Був зібраний рідкісний фонд комплектів лісових іноземних журналів — понад 100 назв, у тому числі "Sylwan", починаючи з 1823 р.
У 1994 р. НТБ отримала з-за кордону 27 книг і 309 наукових журналів, натомість надіславши партнерам 42 примірники. Цінним дарунком для бібліотеки стали Енциклопедія Британіка у 33 томах та тлумачний словник й Вебстера, які надійшли зі США. Сьогодні у бібліотеці функціонують відділи книгозбереження, довідково-бібліографічний, комплектування та опрацювання літератури, 3 читальні зали, 2 абонементи, міжбібліотечний абонемент. Бібліотечний фонд багато-галузевий: загальна кількість - 428 тис. прим. українською, російською, англійською, німецькою, болгарською, польською, чеською, французькою мовами, зокрема 364 тис. книг, 42 тис. періодичних видань (від 1945), 12 тис. іноземних видань, біля 6 тис. спец.видів авторефератів дисертацій (від 1949), дисертацій (від 1974); комплектується літературою з питань лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості, економіки, біології, екології та ін.

Top of Page