Calendar

« October 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Запрошуємо до читання

Сергій Жадан Ворошиловград

Сергій Жадан Ворошиловград

Анотація: Одного разу ти дізнаєшся, що твій брат зник у невідомому напрямку, приятелі займаються фінансовими аферами, а бізнес намагаються перекупити представники незрозумілих структур. Реальність виявляється хисткою та зникомою, життя робить крок убік, і ти несподівано опиняєшся поміж своїм минулим, де на тебе чекають друзі, й майбутнім, де на тебе чекають вороги.«Ворошиловград» - роман жорсткий, меланхолійний та реалістичний. Наскільки взагалі реалістичним може бути соцреалізм.Вони приходять і забирають у тебе все, що тобі належить. Вони позбавляють тебе твоєї свободи й твоєї території. Вони забирають у тебе твоє минуле і твою пам ’ ять. І все, що ти можеш їм протиставити – це свою любов і свою ненависть. Ну, і свої кримінальні навички. Уривок з роману Розвиток джазу в Донецькому басейні традиційно супроводжувався…

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Home Про бібліотеку
Загальнонаціональний проект «Дуби Шевченка єднають Україну»

Загальнонаціональний проект «Дуби Шевченка єднають Україну»

На батьківщині Великого Кобзаря розпочалася загальнонаціональна природозахисна акція "Дуби Шевченка єднають Україну". "Вони (ці дуби, - ред.) скріплять нашу землю, вони скріплять нашу віру, вони скріплять нашу волю і будуть рости на мирній українській землі. І я дуже вірю, що ці дуби будуть рости і в українському Криму, і в українському Донбасі. І по всій території України і, можливо, за її межами", - пояснив у Канівському природному заповіднику міністр екології Остап Семерак.

Заходи щодо святкування 145-річчя НЛТУ України. Міжнародна наукова конференція “Національна лісотехнічна освіта і наука в контексті світових трендів”

Заходи щодо святкування 145-річчя НЛТУ України. Міжнародна наукова конференція “Національна лісотехнічна освіта і наука в контексті світових трендів”

Користуючись нагодою (25-та річниця надання Львівському лісотехнічному інститутові статусу "університет" та 145-та річниця з часу заснування навчального закладу), Національний лісотехнічний університет України 11-12 жовтня 2018 р. проводить заходи, які можуть викликати загальносуспільний інтерес.

Кримська війна

Кримська війна

5 жовтня почалася Кримська війна, за результатами якої Росія програла і позбулася права мати флот в Чорному морі. Україна в цій війні мала намір воювати на боці союзників, тобто проти Росії, але не встигла.  Кримська війна – війна між Російською Імперією і союзницькими військами Османської імперії, Великої Британії, Французької імперії та Сардинського Королівства за панування на Балканах і Близькому Сході. Вона тривала три роки і закінчилася ганебною поразкою Російської імперії.

Бібліографічні покажчики до 145-річчя НЛТУ України та 25-річчя статусу

Бібліографічні покажчики до 145-річчя НЛТУ України та 25-річчя статусу "університет"

Програма заходів з відзначення 145-річчя НЛТУ України та 25-річчя статусу "університет" (11-12.10, м.Львів):

Космос об'єднує світ. Всесвітній тиждень космосу: Екологічні проблеми космосу

Космос об'єднує світ. Всесвітній тиждень космосу: Екологічні проблеми космосу

Там, де людина, там і сміття. Із цим не посперечаєшся. Та хто б міг подумати, що цей вислів стосується не тільки нашої неньки-Землі, а й простору за її межами, тобто космосу. Космічний простір поступово стає своєрідною частиною середовища проживання і діяльності людини, відбувається розширення змісту поняття «навколишнє природне середовище» з включенням в це поняття навколоземного космічного простору. Таким чином, вже зараз йде процес екологізації космосу, під яким розуміється «розширення сфери проживання людини, їх взаємодії з природою до космічних масштабів, вихід сфери взаємодії суспільства і природи за межі планети, процес освоєння, «соціалізації» Всесвіту.

Космос об'єднує світ. Всесвітній тиждень космосу: перелік останніх найграндіозніших досягнень людства у сфері

Космос об'єднує світ. Всесвітній тиждень космосу: перелік останніх найграндіозніших досягнень людства у сфері

Космос безмежний і сповнений цікавих деталей. Про це ніколи не варто забувати. Як і про внесок космічної науки в сучасне суспільство.  Традиційно 4 жовтня у світі відзначають День початку космічної ери людства. З 4 жовтня у світі розпочинається Всесвітній тиждень космосу (World Space Week), який триватиме до 10 жовня. Він з'явився, як данина величезному внеску, який вносить космічна наука та техніка у поліпшення добробуту людини. Сьогодні важко уявити наше життя без космічних винаходів, які непомітно його роблять більш зручним.

"Бібліотека – це книгозбірня, а бібліотекар – господар книгозбірні..." 30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Зі святом колеги!

Шановні бібліотекарі! Сердечно вітаємо вас із професійним святом - Всеукраїнським днем бібліотек! У всі часи бібліотека була джерелом отримання різноманітних знань, накопичених людством. Книга і сьогодні залишається джерелом інформації, а бібліотекар - хранителем і двигуном людської культури. Сьогодні бібліотека знаходять і впроваджує нові форми спілкування з читачами.

Тиждень бібліотеки: «Бібліотек@ - творимо свободу.  Медіа- та інформаційна грамотність»

Тиждень бібліотеки: «Бібліотек@ - творимо свободу. Медіа- та інформаційна грамотність»

Запрошуємо на Тиждень бібліотеки 24-28 вересня 2018р. «Бібліотек@ - творимо свободу. Медіа- та інформаційна грамотність»

Адаптаційний курс для першокурсників

Адаптаційний курс для першокурсників

Науково-технічна бібліотека НЛТУ України, як сучасний інформаційно-культурний центр, є важливою складовою у формуванні інформаційної культури користувачів і покликана навчити вмінню шукати, критично оцінювати й ефективно використовувати інформацію у навчальній і подальшій науково-дослідній або професійній діяльності.При вступі до вузу першокурсники входять в абсолютно нове для себе освітнє середовище, несхоже на звичну шкільну обстановку. Частиною цього нового середовища є вузівська бібліотека, яка, виконуючи свою місію сприяння освітньому та виховному процесу, безпосередньо сприяє адаптації студентів у вузі.

До уваги першокурсників. Запис до бібліотеки проводиться з 10 вересня

До уваги першокурсників. Запис до бібліотеки проводиться з 10 вересня

Студентське життя не може бути повноцінним без відвідування бібліотеки –справжньої скарбниці знань!

Історія

Науково-технічна бібліотека (НТБ) була створена у вересні 1945 р. Книгозбірня знаходилася спочатку в будинку на вул.О.Кобилянської, 1, а потім була переведена на вул.Пушкіна, 85. У НТБ було три працівники, фонд бібліотеки становив 5729 примірників. В організації її фондів взяли участь Ленінградська лісотехнічна академія, Білоруська академія сільського господарства, Новоолександрійський інститут сільського господарства та лісівництва (нинішній Харківський державний аграрний університет) та інші навчальні заклади. Основою фонду стали книги бібліотеки Крайової школи лісового господарства. Серед них були і рідкісні видання: дев'ять праць Г.Стшелєцького, зокрема: "Рубки лісу" (Львів, 1889); "Ліс у природному стані" (Львів, 1874); "Ліси та лісівництво в Галичині в XIX столітті" (Львів, 1900).
У фонд НТБ були передані і книги Яна Малецького — члена Лісового товариства. Це переважно словники, енциклопедії, фундаментальні праці з лісівництва, наприклад, "Лісовий манускрипт: загальна наука, теорія, лісова практика для власників лісів та їх лісничих" Ф.Бургсдорфа (Перемишль, 1808-1810); "Ілюстрована лісова та мисливська енциклопедія" Г.Фюрста (Берлін, 1904); "Життя тварин" А.Брема, у 10-ти томах (Відень, 1890-1893); "Ліси та лісівництво в Польщі" Я.Малецького (Варшава, 1928). Серед цінних раритетів — рідкісна книга Карла Хеппе "Зразок або практичні поради з розведення лягавих собак для мисливців на оленів", видрукувана в 1751 р. готикою, каталог Нердлингера "Поперечний розріз ста деревних порід", виданий у Штутгарті 1890 р., до якого додаються зразки зрізів різних порід дерев на окремих листах, що зберігаються в окремому коробі. Потрапили до НТБ і книги з власної бібліотеки професора Харківського університету М.І.Криштофовича — геолога, який вивчав гідрогеологію Галичини, зокрема його "Исследование хода роста запаса дубовых насаждений Спессарта и качества дубовой древесины" (Варшава, 1897). Ян Кшиштоф Клюк — автор першого довідника-опису польської флори, виданого у Варшаві 1786 р. у трьох томах. Ці книги також є в бібліотеці.
У 1957 р. бібліотека отримала нове окреме приміщення на вул. Пушкіна, 101 — триповерховий будинок з просторими на той час читальними залами, абонементами і службовими приміщеннями. Загальна площа НТБ збільшилася до 1250 кв. м. Книжковий фонд становив 115911 примірників, НТБ отримувала 222 назви журналів І 26 назв газет.
Завдяки енергійним розшукам бібліографа В.В.Труша було знайдено в інших бібліотеках Львова і передано в НТБ багато галузевої іноземної літератури. Був зібраний рідкісний фонд комплектів лісових іноземних журналів — понад 100 назв, у тому числі "Sylwan", починаючи з 1823 р.
У 1994 р. НТБ отримала з-за кордону 27 книг і 309 наукових журналів, натомість надіславши партнерам 42 примірники. Цінним дарунком для бібліотеки стали Енциклопедія Британіка у 33 томах та тлумачний словник й Вебстера, які надійшли зі США. Сьогодні у бібліотеці функціонують відділи книгозбереження, довідково-бібліографічний, комплектування та опрацювання літератури, 3 читальні зали, 2 абонементи, міжбібліотечний абонемент. Бібліотечний фонд багато-галузевий: загальна кількість - 428 тис. прим. українською, російською, англійською, німецькою, болгарською, польською, чеською, французькою мовами, зокрема 364 тис. книг, 42 тис. періодичних видань (від 1945), 12 тис. іноземних видань, біля 6 тис. спец.видів авторефератів дисертацій (від 1949), дисертацій (від 1974); комплектується літературою з питань лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості, економіки, біології, екології та ін.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page