Меню

Calendar

« October 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Запрошуємо до читання

Тетера І. Київ – New York

Тетера І. Київ – New York

«Київ – Нью-Йорк» – перший роман авторки. Кіносценарій, написаний нею ж за мотивами цієї книги, отримав Спеціальну відзнаку Державного агенства України з питань кіно у рамках міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». У житті Аліси занадто багато втрат і болю, а сіре існування розведене лише фарбами її картин. І навіть знайомство із забезпеченим чоловіком нічого не міняє, її серце так само закрите й холодне. Здається, що рівне майбутнє вже визначене: творчість приносить великі гонорари, дім – повна чаша, поруч – турботливий чоловік… І Алісу все влаштовує. От лише світом править любов. Випадкова зустріч у Нью-Йорку на пересічному відкритті школи мистецтв руйнує звичний світ героїні. І раптово життя, як і її картини, стає кольоровим й чуттєвим…

Home Про бібліотеку
Їхня кров, освятила Україну! Їхня честь, бореться й до нині

Їхня кров, освятила Україну! Їхня честь, бореться й до нині

14 жовтня є особливим днем для українців. Уже багато років поспіль 14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почали відзначати ще і як День Українського козацтва. Під час Другої світової війни зародилася Українська Повстанська Армія, як збройна сила проти гітлерівської окупації батьківських земель та більшовицької наруги над нашим народом. Віддавшись під опіку Пресвятої Богородиці, вояки вважали свято Покрови днем створення легендарної визвольної армії. Для нас це свято не тільки…

Йосиф Сліпий:

Йосиф Сліпий: "Поставте собі питання: Що про вас одного дня скаже історія?"

2017-й є роком особливих подій, що мають історичне та загальнонаціональне значення. Серед них відзначаємо дві ключові дати з політичної історії України: 100-річчя Української національної революції і 75-ліття створення УПА, що постала з ініціативи ОУН. На цьому фоні постать Патріарха Йосифа Сліпого (1897-1984) вирізняється своєю церковно-політичною дією та духовно-ісповідницькою величчю.  Життєвий шлях Патріарха Й.Сліпого охоплює головні віхові події історії України, що їх протягом усього ХХ ст. довелося українцям створити і пережити у змаганнях за своє національне, духовне і церковне самоствердження. Нагадаємо: у день празника Покрови Св. Богородиці 14 жовтня 1982 р. Патріарх Йосиф при соборі св. Софії в Римі видав особливе Послання "З нагоди 40-річчя УПА". У ньому читаємо повчальні слова Глави й Князя Церкви: "Після Бога першенство має любов батьківщини… Жертвуючи…

Перші щорічні Сковородинські читання

Перші щорічні Сковородинські читання

В рамках Всеукраїнських Сковородинських читань «Пізнай себе» (2017-2022). Кафедра філософії та психології організовує перші щорічні Сковородинські читання, які відбудуться 11 жовтня 2017 року о 1210-1345 год, ауд. 106. Тема: Творчість Г. Сковороди між Сходом і Заходом. Запрошуємо усіх бажаючих 

Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих (International Day for Natural Disaster Reduction)

Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих (International Day for Natural Disaster Reduction)

Цей день почали відзначати з 2001 року. Він покликаний стимулювати діяльність з попередження природних катастроф, зниження тягаря наслідків і поліпшення підготовки до можливого катаклізму. За даними ООН, в результаті стихійних лих у світі щоденно в середньому гине 184 людини. Через урбанізацію світу кількість жертв буде рости. Мільйони життів можна було б врятувати, якби держави більше робили для відвернення і скорочення ризиків стихійних лих.

Міжнародний театральний фестиваль

Міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев”

З 30 вересня по 3 жовтня 2017 р. відбувся Міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев”. "Золотий Лев" веде відлік від 1989 року. Заснував фестиваль керівник Львівського театру «Воскресіння» Ярослав  Федоришин. Він же упродовж всього цього часу є незмінним директором фестивалю.

Дні інформації 2017

Дні інформації 2017

Запрошуємо до перегляду бібліотечно-бібліографічне інформування про нові надходження –  "Дні інформації 2017" у форматі PDF.

Уникальная программа управления весом faberlic.
Детская одежда faberlic на faberllena.ru

Історія

Науково-технічна бібліотека (НТБ) була створена у вересні 1945 р. Книгозбірня знаходилася спочатку в будинку на вул.О.Кобилянської, 1, а потім була переведена на вул.Пушкіна, 85. У НТБ було три працівники, фонд бібліотеки становив 5729 примірників. В організації її фондів взяли участь Ленінградська лісотехнічна академія, Білоруська академія сільського господарства, Новоолександрійський інститут сільського господарства та лісівництва (нинішній Харківський державний аграрний університет) та інші навчальні заклади. Основою фонду стали книги бібліотеки Крайової школи лісового господарства. Серед них були і рідкісні видання: дев'ять праць Г.Стшелєцького, зокрема: "Рубки лісу" (Львів, 1889); "Ліс у природному стані" (Львів, 1874); "Ліси та лісівництво в Галичині в XIX столітті" (Львів, 1900).
У фонд НТБ були передані і книги Яна Малецького — члена Лісового товариства. Це переважно словники, енциклопедії, фундаментальні праці з лісівництва, наприклад, "Лісовий манускрипт: загальна наука, теорія, лісова практика для власників лісів та їх лісничих" Ф.Бургсдорфа (Перемишль, 1808-1810); "Ілюстрована лісова та мисливська енциклопедія" Г.Фюрста (Берлін, 1904); "Життя тварин" А.Брема, у 10-ти томах (Відень, 1890-1893); "Ліси та лісівництво в Польщі" Я.Малецького (Варшава, 1928). Серед цінних раритетів — рідкісна книга Карла Хеппе "Зразок або практичні поради з розведення лягавих собак для мисливців на оленів", видрукувана в 1751 р. готикою, каталог Нердлингера "Поперечний розріз ста деревних порід", виданий у Штутгарті 1890 р., до якого додаються зразки зрізів різних порід дерев на окремих листах, що зберігаються в окремому коробі. Потрапили до НТБ і книги з власної бібліотеки професора Харківського університету М.І.Криштофовича — геолога, який вивчав гідрогеологію Галичини, зокрема його "Исследование хода роста запаса дубовых насаждений Спессарта и качества дубовой древесины" (Варшава, 1897). Ян Кшиштоф Клюк — автор першого довідника-опису польської флори, виданого у Варшаві 1786 р. у трьох томах. Ці книги також є в бібліотеці.
У 1957 р. бібліотека отримала нове окреме приміщення на вул. Пушкіна, 101 — триповерховий будинок з просторими на той час читальними залами, абонементами і службовими приміщеннями. Загальна площа НТБ збільшилася до 1250 кв. м. Книжковий фонд становив 115911 примірників, НТБ отримувала 222 назви журналів І 26 назв газет.
Завдяки енергійним розшукам бібліографа В.В.Труша було знайдено в інших бібліотеках Львова і передано в НТБ багато галузевої іноземної літератури. Був зібраний рідкісний фонд комплектів лісових іноземних журналів — понад 100 назв, у тому числі "Sylwan", починаючи з 1823 р.
У 1994 р. НТБ отримала з-за кордону 27 книг і 309 наукових журналів, натомість надіславши партнерам 42 примірники. Цінним дарунком для бібліотеки стали Енциклопедія Британіка у 33 томах та тлумачний словник й Вебстера, які надійшли зі США. Сьогодні у бібліотеці функціонують відділи книгозбереження, довідково-бібліографічний, комплектування та опрацювання літератури, 3 читальні зали, 2 абонементи, міжбібліотечний абонемент. Бібліотечний фонд багато-галузевий: загальна кількість - 428 тис. прим. українською, російською, англійською, німецькою, болгарською, польською, чеською, французькою мовами, зокрема 364 тис. книг, 42 тис. періодичних видань (від 1945), 12 тис. іноземних видань, біля 6 тис. спец.видів авторефератів дисертацій (від 1949), дисертацій (від 1974); комплектується літературою з питань лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості, економіки, біології, екології та ін.

Top of Page