Calendar

« April 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

ГОДИНА, ЯКА ЗМІНЮЄ МАЙБУТНЄ! ВІДДАЙ СВІЙ ГОЛОС ПРИРОДІ

Година Землі – година, щоб почати зміни.
Доєднуйся до Години Землі 2021 - 27 БЕРЕЗНЯ о 20:30
НАЙБІЛЬША СВІТОВА ІНІЦІАТИВА НА ПІДТРИМКУ ПЛАНЕТИ ВДОМА ТА ОНЛАЙНEarth Hour

Кожного року останньої суботи березня о 20:30 за місцевим часом мільйони людей по всьому світу присвячують годину своєї уваги планеті Земля. 
Символічно вимикають зайве освітлення, читають або дивляться фільми про Землю і стиль життя, дружній до планети, беруть участь у дискусіях і онлайн-концертах, доєднуються до звернень на захист природи.
Це більше, ніж просто одна година, присвячена Землі. І навіть більше, ніж символ підтримки, ця подія — імпульс для негайних змін.

Година Землі - це не просто Година для планети - це рух до нашого  майбутнього 
І це не просто символ підтримки - це каталізатор для термінових змін

HourГодина Землі завжди відбувалася завдяки заощадження електроенергії. І навіть за умов глобального локдауну, кожен з нас може мати вплив – зі своєї домівки чи онлайн. Де б ми не були, ми можемо присвятити цю годину планеті та нашому майбутньому:

 • Підтримай збереження старовікових лісів України. 
  Збереження старовікових лісів України – основна тема Години Землі 2021
  27 березня о 20:30 ми відкриємо національну кампанію зі збору голосів на підтримку найстаріших лісів України. 
  На сторінках WWF-Україна у соцмережах з 20:30 з’являться необхідні посилання. Підписуйтеся на канали WWF-Україна та підтримайте праліси у Годину Землі!
 • Вимкни зайве освітлення на одну годину. 
  Ця символічна дія — у самому ДНК Години Землі. 
  Вимкни зайве освітлення у суботу 27  березня з 20:30 за Київським часом на одну годину.
 • Дізнайся про стан планети для гармонійного життя
 • Поширюй знання про планету та надихай інших
  У Годину Землі поділися з іншими тим, що підтримуєш її цінності. Заохочуй друзів більше дізнаватися про Землю та сталі звички. Використовуй для цього матеріали, які пропонує WWF, або власні. Заохочуй друзів доєднатися до звернення на захист старовікових лісів України.

Година Землі була ініційована WWF та партнерами як символічний захід з вимкнення світла у Сіднеї у 2007 році. З того часу Година Землі перетворилася на одну з наймасштабніших акцій на підтримку природи. Вона проводиться щорічно у березні та залучає мільйони людей у понад 180 країнах світу. Центральна символічна подія — вимкнення зайвого освітлення для демонстрації своєї підтримки планеті.

Earth Hour 2021Історія Години Землі. Почалося все в Австралії...
Година Землі “народилася” у Сіднеї, Австралія, у 2007 році, коли 2,2 мільйона домівок та організацій вимкнули світло на одну годину. Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилися більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Всесвітньо відомі пам’ятки, зокрема міст Ґолден Ґейтс в Сан-Франциско, Колізей у Римі та вулиця Таймз-Сквер на годину стали темними, як символи надії на активні дії у боротьбі зі зміною клімату, які щогодини стають все більш невідкладними.
Година Землі 2009 стала беспрецедентним успіхом — у ній взяли участь 4088 міста у 88 країнах світу. Кількість учасників акції 2009 року перевершила всі очікування та відобразила зростаючу глобальну стурбованість зміною клімату та нездатністю людства досі ефективно вирішити цю проблему, вважає Всесвітній фонд природи WWF.
Сотні знакових пам'яток світу, серед яких єгипетські піраміди, лондонський Біг Бен, статуя Христа-Спасителя у Ріо-де-Жанейро, загасили в останню суботу березня свої вогні, підтримуючи глобальний заклик до дій.

Українська історія Години Землі. Перша Година Землі в Україні відбулася у 2009 році, тоді до всесвітньої кампанії долучилися близько 16 міст та містечок.
У 2018 році Година Землі об’єднала більше 75 міст, зусилля більше 80 організацій, 60+ компаній та 60+ навчальних закладів. Чимало ресторанів та кафе по всій країні запросили своїх відвідувачів провести суботній вечір у романтичній атмосфері при свічках. По всій країні відбулися спеціальні святкові акустичні концерти з виступами місцевих музичних колективів, вогняні шоу, перегляди фільмів на екологічну тематику, еко-ярмарки, велопробіги, еко-забіги тощо.
За 10 років глобальний рух підтримували Лілія Пустовіт, Олег Собчук, Дмитро Шуров, ЯрмаК, Сашко Положинський та інші. Десятки відомих на всю країну споруд та пам’яток були вимкнуті на одну годину, щоб привернути увагу українців до екологічних проблем планети. Серед них — Хрещатик, Софійський та Михайлівський собори, Києво-Печерська лавра у Києві, Театр опери та балету в Одесі, Свято-Успенський собор в Полтаві, Тернопільський та Луцький замки та багато інших.

У світлі пандемії COVID-19 глобальна організаційна команда "Години Землі" рекомендує всім людям брати участь в Інтернеті/в цифровому форматі, коли це можливо. Якщо ви плануєте бути у громадському просторі або думаєте провести годину з друзями та родиною поза домом, дотримуйтесь місцевих правил, не забудьте носити маску та підтримувати соціальну дистанцію.

Earth hour Jarda 840x480 c 15 способів взяти участь у "Годині Землі 2021":

1. Говори. Будь креативним!
Наше життя змінила пандемія, але є кілька нових способів висловитись про природу. Ви можете створити плакат, який показує, чому природа для вас важлива, написати лист, поділитися улюбленою піснею на YouTube, спрямованою на природу, або позначити своїх друзів, коли будете переглядати відеоролик, приурочений до "Години Землі 2021".
Незважаючи на те, що ми не можемо бути разом фізично, ми можемо відчувати себе частиною чогось у цифровому форматі. Цього року візьміть участь у віртуальному центрі уваги "Година Землі" .

2. Увімкніть. Ні, справа не в тому, щоб увімкнути світло! 
Ви все ще можете приєднатися до великого вимкнення, але цього року "Година Землі" - це підтримка зв’язку через будь-який віртуальний простір, який вам підходить. COVID-19 висвітлив багато викликів, з якими стикається наш світ, але "Година Землі" полягає в тому, щоб бути разом у єдності та показати, що ми дбаємо про наш світ природи.
WWF створив кілька витончених GIF-файлів, які ідеально підходять для обміну. Залишайтеся на зв’язку та діліться одним повідомленням підтримки #ForNature.
Якщо ви хочете по-справжньому насолодитися спільнотою, яку об’єднує "Година Землі", відвідайте віртуальну подію - перегляньте повний перелік подій, що відбуваються по всьому світу.

3. Надихайте інших на дії. Подивіться, як Аманда Горман сколихнула світ! І ти теж можеш. 
Вам не потрібно бути суперзіркою, щоб змусити інших змінити свою поведінку, ви можете змінити ситуацію безпосередньо у своєму будинку. Поспілкуйтеся з мамою, сестрою, сусідом! Кожна людина має можливість заохочувати інших охороняти природу.
Поділіться своєю історією постом на Instagram, використовуючи хештег #VoiceForNature  і побачите ваше обличчя на сайті Година Землі .

hour4. Змініть щось у своєму розпорядку дня.
Година Землі - це фантастичне свято зміни вашої повсякденної поведінки. Але що ще ви могли змінити? 
Можливо, перекриваючи кран, коли чистите зуби, або вибираєте їжу, сприятливу для планети, раз на тиждень. Наша планета - це наша система життєзабезпечення, і визнання зв’язку між тим, що ми робимо, і тим, звідки походять речі, якими ми користуємось, є кроком до усвідомлення того, наскільки важлива природа.
Також є безліч ресурсів, просто перегляньте навчальну сторінку "Година Землі", щоб дізнатись більше про втрату природи та кліматичні зміни.

5. Покажіть світові, що вам не все одно.
За критичної маси підтримки природи світовим лідерам буде неможливо ігнорувати взаємопов’язані кризи, з якими ми стикаємось - наше здоров’я, наше довкілля та наш клімат знаходяться під загрозою. Нам потрібні дії. "Година Землі" не лише нагадує нам, що ми не самотні, але й те, що разом ми можемо впливати на рішення, які можуть змінити світ. У наступному десятилітті ми маємо можливість зменшити втрати природи, але цього неможливо досягти без підтримки наших керівників. Ось чому такі організації, як WWF, агітують за Нову угоду для природи та людей - і ваш підрахунок голосів.
Це може бути настільки просто, як підписати петицію або поділитися заставою в Інтернеті. Почніть свою подорож сьогодні.

Earth hour 3Ідеї ​​для всіх, як провести вечір "Година Землі":

 • Вимкніть світло.
  Це ДНК руху "Година Землі" і найпростіший спосіб взяти участь у цій Годині Землі. Просто вимкніть усі неважливі світильники на годину!
 • Вечеря в темряві
 • Чайна церемонія без гаджетів
 • Проведіть ніч настільних ігор або читання книг при свічках
 • Здійсніть удар лише за 60 секунд - підпишіть нашу петицію «Голос за планету»
  Тільки хвилина? Додайте свій Голос, щоб закликати світових лідерів вжити термінових заходів для захисту та відновлення природи! Петиція "Голос за планету" буде представлена ​​на великих глобальних конференціях пізніше цього року. 
 • Попрактикуйтесь у нічній фотографії або спробуйте "фарбування світлом"
  Хочете перевірити свої фотографії? Спробуйте робити портрети своєї родини та друзів при слабкому освітленні або при свічках! Ви також можете спробувати “фарбування світла” за допомогою камери - ми рекомендуємо штатив і повільну витримку! Перегляньте цей корисний посібник, щоб отримати додаткову інформацію про те, як це зробити!
 • Спробуйте йогу вдома
 • Споглядання за зірками

Earth hour 9Цього року, коли ви вимикаєте світло у ніч Години Землі (27 березня), візьміть участь у віртуальному центрі уваги Години Землі, а саме, ми завантажуємо відео, яке потрібно переглянути, і запрошуємо вас зробити одну просту дію, перепостити його.
Наша мета? 
Нехай світ спостерігає. Давайте заговоримо про світ.
Крок 1: Follow. 
Переконайтеся, що ви стежите хоча б за однією з наших соціальних сторінок і ввімкніть сповіщення:

Крок 2: Watch. 27 березня - у ніч Години Землі - ми розмістимо відео, яке потрібно переглянути, на усіх наших сторінках.
Ми поки, що не можемо сказати вам, про що буде це відео ... але ми можемо  пообіцяти, що це змусить вас побачити нашу планету та проблеми, з якими ми стикаємося у новому світлі. 
Крок 3: Share. Поділіться цим відео з хештегом #EarthHour.

Earth hour 10ГОТОВИЙ ПІТИ ДАЛІ ГОДИНИ ЗЕМЛІ? Це дуже базові поради щодо того, як зменшити власний екологічний відбиток та жити більш дружньо до природи. Ти можеш обрати сталий спосіб життя на цілий рік та розвиватися у цьому. Навіть дуже маленький крок має значення!:

 • Переходь на LED-лампи
 • Скажи Ні паперу та пластику; використовуй багаторазові торбинки та ємності там, де це тільки можливо
 • Обирай піші прогулянки, велосипед та громадський транспорт
 • Go digital! Роби роздруківки або використовуй папір лише за необхідністю та друкуй з обох сторін
 • Харчуйся розумно - обирай продукти від виробників, які підтримують стале виробництво, тобто таке, що є дружнім до природи. Купуй лише стільки, скільки тобі дійсно необхідно, не викидай їжу.
 • Будь свідомим споживачем - обирай продукти у мінімальній упаковці, або у тій, що розкладається
 • Скажи НІ одноразовим речам - використовуй ланчбокси, багаторазові чашки та пляшки
 • Навчись давати друге життя старим речам та віддавати непотрібні речі тим, хто їх потребує
 • Швидка мода та консюмеризм вбивають нашу Планету. І ми готові знайти інші способи отримувати задоволення та тішити себе та оточуючих!

Навіть маленькі зміни у наших щоденних звичках не залишаться непоміченими природою. Спосіб, у який ми використовуємо ресурси планети, визначає наш екологічний відбиток. Дізнайтеся, як зробити свої звички більш дружніми до Планети:

ГОДИНА ЗЕМЛІ 2021: ЛЬВІВ ПОГАСНЕ НА 60 ХВИЛИН. У Львові з 20.30 до 21.30 шість великих об’єктів, які завжди підсвічуються, згаснуть. Мова йде про Ратушу, Собор Юра, вежу на Високому замку, а також три великі церкви – костел Івана Хрестителя, церква Миколая і Катедра.

Година Землі — всесвітній природоохоронний рух.
#РазомЗможемо побудувати світ, де людина та природа існують в гармонії. 
Долучайтеся!

 

Матеріали (Режим доступу станом на 22.03.2021р.):
https://wwf.ua/earth-hour/
https://latest.earthhour.org/5-ways-you-can-get-involved-in-earth-hour-2021
https://lviv.vgorode.ua/news/sobytyia/a1154344-hodina-zemli-2021-lviv-pohasne-na-60-khvilin
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=393&year=2021
https://moemisto.ua/vn/godina-zemli-u-vinnitsi-232680.html
https://most-dnepr.info/news/society/197115_dnipri_pid_chas_aktsii_godina_zemli-.htm
https://www.prostir.ua/?news=hodyna-zemli-hodyna-schob-pochaty-zminy 
https://latest.earthhour.org/earthhour-at-home?hsCtaTracking=19ae5736-45b6-4b93-88cd-88cc8ca1d699%7Cc980ae46-8b36-4ad4-8a22-8dbb5ca421d7

Матеріали підготувала науково-технічна бібіліотека
Новосад В., зав.сектору,
Гордійчук Х., бібліотекар

 Матеріал підготовлено 20.03.2021р.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page