Calendar

« December 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Open Access Week 2021 – Міжнародний тиждень відкритого доступу «Це важливо – як ми відкриваємо знання: справедлива участь»

З 25 по 31 жовтня 2021 року в світі проходить Міжнародний тиждень відкритого доступу (режим доступу: http://www.openaccessweek.org/ ).International Open Access Week

Міжнародний тиждень відкритого доступу – глобальний захід, який проходить вже одинадцятий рік і дає можливість академічній та дослідницькій спільноті продовжити дізнаватися про потенційні переваги відкритого доступу, ділитися своїми дослідженнями з колегами та брати активну участь у пропаганді відкритого доступу, як новою нормою в науці і дослідженнях. Офіційний хештег тижня відкритого доступу – #OAweek.

Гасло цього року: «Це важливо – як ми відкриваємо знання: справедлива участь». Його метою є об'єднання знань та мобілізація громадянського суспільства задля забезпечення вільного та рівного доступу до освітніх ресурсів і результатів наукових досліджень між дослідниками з розвинених країн та країн, що розвиваються. Особливої ваги це питання набуває в умовах пандемії та закритих кордонів між країнами, що актуалізує суспільну потребу в відкритій науці.

Вибір цієї теми не випадковий. Тема скоординована з нещодавно опублікованих рекомендацій ЮНЕСКО “Про принципи Відкритої науки”. Рекомендації засновані в рамках проекта обговорення представниками 193 країн-членів ЮНЕСКО, де чітко сформульовані напрямки щодо справедливого підходу до майбутнього розподілу навчальних матеріалів, які знаходяться у відкритому доступі.
Вибір цієї теми не випадковий. Тема скоординована з нещодавно опублікованих рекомендацій ЮНЕСКО “Про принципи Відкритої науки”. Рекомендації засновані в рамках проекта обговорення представниками 193 країн-членів ЮНЕСКО, де чітко сформульовані напрямки щодо справедливого підходу до майбутнього розподілу навчальних матеріалів, які знаходяться у відкритому доступі.

Рекомендації ЮНЕСКО, що стали першою глобальною системою встановлення стандартів в області загальнодоступної науки, стануть ефективним керівництвом для урядів всього світу в їх переході від прагнення до практичного впровадження загальнодоступних методик. Тема цього року “Це має значення як ми отримуємо наші знання: Побудова структурної справедливості” закликає до рівноправної участі тих, хто поповнює бази знань і тих хто ними користується.

Різні точки зору, рівність, доступність повинні бути постійними пріоритетами і інтегровані в структуру відкритого співтовариства на всіх рівнях, включаючи відкрите обговорення структур управління, які вже створені. Міжнародний тиждень відкритого доступу – це важлива можливість стимулювати нові обговорення, налагодити зв’язки між спільнотами, які можуть полегшити спільні розробки і просунути вперед платформу для створення прогресивного підходу до знань у відкритому доступі. Робота над цими питаннями повинна тривати протягом року.

Для отримання додаткової інформації про «Міжнародний тиждень відкритого доступу 2021» відвідайте сайт: www.openaccessweek.org
Нагадуємо, що користувачі Open Ukrainian Citation Index (OUCI) можуть швидко відшукати відкриті наукові публікації за допомогою пошукового фільтра «Відкритий доступ».

Долучайтеся до світової спільноти у відзначенні Тижня відкритого доступу!

  • Зареєструйтесь на сторінці Міжнародного тижня відкритого доступу;
  • Приєднуйтесь до спільноти Open Access Ukraine, щоб обмінюватися думками та ділитися кращими практиками;
  • Зареєструйте свій захід у загальній програмі Міжнародного тижня відкритого доступу в розділі «Events»;
  • Діліться своїми активностями на Facebook в групі @Open Access week in Ukraine з хештегами #OAweek #OAweekUA;
  • Використовуйте банер Міжнародного тижня відкритого доступу у своїх заходах. Завантажити банер можна тут.

Зробімо доступ до знань вільним!

Джерело /Режим доступу станом на 24.10.2021/:
http://www.openaccessweek.org/ 
https://dntb.gov.ua/news/%d0%bc%d1%96%d0%b6%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d1%82%d0%b8%d0%b6%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%ba%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%b4%d0%be%d1%81%d1%82

https://ula.org.ua/news/4914-mizhnarodnyi-tyzhden-vidkrytoho-dostupu-tse-vazhlyvo-iak-my-vidkryvaiemo-znannia-spravedlyva-uchast-25-31-zhovtnia-2021-r
http://library.dnmu.edu.ua/mizhnarodnyy-tyzhden-vidkrytoho-dostupu/

Підготувала Науково-технічна бібліотека НЛТУ України
зав. відділу обслуговування В. Новосад 

Матеріал підготовлено 24.10.2021р.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page