Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
image
image
img
img
img
img
img
img
img

Calendar

« July 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Молитви шлем за Україну, з часів коли святили Русь, у час цвітіння й час руїни, а я й по нині ще молюсь… (до Дня Хрещення Київської Русі)

Christianity

 

Відгомоніли ті роки.
Відбриніли ті століття.
Багато літ свята вода
тече у наших ріках.
Ми вдячні, князю Володимир,
Що вселив у серця наші віру навіки.
Покоління прийдешнє тебе пам’ятає
І на колінцях до неба припадає.
"Господи, дай нам пораду у скруті,
Спасибі, що  підтримуєш на розпутті.
Дай сили пережити
журбу і тяжкі часи.
Хто ж у такі моменти допоможе,
як, Боже, не ти…"
Спасибі Володимиру
за хрещення народу,
Вість про цю подію
йде від роду до роду.

28 липня українці відзначають День хрещення Київської Русі, свято, що було засноване в 2008 році президентом Віктором Ющенком. Указ глави держави наказував відзначати цей день кожен рік двадцять восьмого липня, "в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Київської Русі".

У цей день церква вшановує пам’ять князя Володимира Святославича.

Цікаві факти про Володимир Великий назавжди викарбувані в історії:

  • Існує красива легенда, що князь Володимир відправив своїх послів в різні країни для тестування різних релігій. Посли, які перебували в Греції з великим захопленням розповідали про храм святої Софії: "Не знаємо на небі чи ми були чи на землі". Володимир, на якого, справили враження ці слова вирішив прийняти грецьке католицтво.
  • В 988 році військо князя Володимира обложило візантійське місто Херсонес у Криму. Володимир зажадав від грецьких імператорів віддати йому в дружини їх сестру — царівну Анну. І для цього обіцяв охреститися. Імператори відповіли згодою.
  • Незадовго до весілля Володимир несподівано осліп. Як тільки Володимир охрестився, він прозрів і вигукнув: "Тепер побачив я Бога істинного". Після хрещення Володимир повінчався з царівною Анною.
  • До Києва Володимир повернувся з грецьким і болгарським духовенством. Володимир хрестив киян на берегах Дніпра. Він зробив християнство — панівною релігією. Кумири язичницьких богів були відкинуті, спалені або кинуті в річку. На їхніх місцях стали будувати християнські церкви.
  • Сам Володимир, який був в молодості розпусним і жорстоким, духовно переродився після хрещення. Він жив "у страху Божому", перейнявся любов’ю до ближнього, роздавав бідним рясну милостиню з княжої казни і не наважувався страчувати навіть розбійників. У народній пам’яті князь Володимир залишився як Володимир Красне Сонечко, його оспівували у багатьох баладах.
  • Після того, як Володимир Великий прийняв християнство, він потратив свої зусилля на захист рідної землі від печенігів — степових кочівників. Князь Володимир помер в 1015 році.
  • В кінці 19 століття влада міста намагалися спорудити пам’ятник князя Володимира менш похмурим — пофарбували його в білий колір і обладнали підсвітку газовими пальниками.Скульптура Володимира Великого була відлита в Санкт-Петербурзі, потім перевезена на поїзді в Москву, але через відсутність залізниці в Київ, далі доставляти довелося кінною тягою. У нічний час хрест князя висвітлюється, створюючи враження справжнього дива.
  • Пам’ятник князю Володимиру зображувався на перших грошових купюрах України — купоно-карбованцях.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page