Calendar

« March 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Загальнонаціональний проект «Дуби Шевченка єднають Україну»

На батьківщині Великого Кобзаря розпочалася загальнонаціональна природозахисна акція "Дуби Шевченка єднають Україну". 
"Вони (ці дуби, - ред.) скріплять нашу землю, вони скріплять нашу віру, вони скріплять нашу волю і будуть рости на мирній українській землі. І я дуже вірю, що ці дуби будуть рости і в українському Криму, і в українському Донбасі. І по всій території України і, можливо, за її межами", -
пояснив у Канівському природному заповіднику міністр екології Остап Семерак.Дуби Шевченка

Нині на батьківщині Тараса Шевченка збереглося три дуби, які бачили дитинство митця. Двом із них уже більше тисячі років, ще одному – за вісімсот. За легендою, в одному з таких дубів малий Тарас ховав свої малюнки, коли служив козачком у пана в селі Будище. А сьогодні малеча збирає тут жолуді для вирощування нових саджанців. Йдеться про саджанці, вирощені на Чернечій горі у Каневі. 7 жовтня 2018 року 10 з них урочисто передали до парків 6 областей (Донеччини, Львівщини, Київщини, Чернігівщини, Полтавщини та Херсонщини).

Мета проекту – порятунок вікових та пам’ятних  дубів періоду життя Тараса Шевченка та висадження  молодих дерев-спадкоємців.
Акція «Дуби Шевченка єднають Україну» розпочалася із села Моринці. Там було висаджено першу в Україні Алею саджанців, які виросли з жолудів від вікових дубів на Чернечій горі. Частину паростків дубів з-під Канева було передано на Донеччину, Львівщину, Київщину, Херсонщину, Чернігівщину та  Полтавщину. Також волонтери та школярі зберуть нові жолуді на насіння в селі  Будище, де  до цього часу збереглося три унікальні 800-річчні  дуба, які бачив юний Тарас Шевченко.

11 жовтня в рамках загальнонаціонального проекту «Дуби Шевченка єднають Україну» з ініціативи та за участю департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації у м. Львові на території ботанічного саду загальнодержавного значення Національного лісотехнічного університету України висаджено саджанці дубів, які проросли з жолудів з Чернечої гори. Участь у висадженні взяли учасники міжнародної наукової конференції «Національна лісотехнічна освіта в контексті світових трендів», гаслом якої є «Вчимося жити в гармонії з природою», організованої з нагоди 145-річчя Національного лісотехнічного університету України.
 
P.S. Акція «Дуби Шевченка єднають Україну» започаткована в рамках Всеукраїнської екологічної ініціативи «Посади дерево миру», ініціатором якої виступила Українська Греко-Католицька Церква. Під час цієї акції, яка проводиться щорічно навесні та восени за підтримки Мінприроди та Між'єпархіальної екологічної мережі УГКЦ, було висаджено десятки тисяч плодових та декоративних дерев у всій Україні. Всеукраїнська акція «Посади дерево миру» стартувала в Україні 5 листопада 2016 року.
Метою є привернути увагу до згубних соціального-екологічних наслідків війни на Сході України, підвищити інтерес до навколишнього природного середовища.
Акція «Посади дерево миру» покликана не лише озеленити в різних куточках нашу країну, а й крок за кроком долучати кожного українця до порятунку природи та особистого внеску в її розвиток, а також привернути увагу до згубних соціального-екологічних наслідків війни на Сході України.

Джерело: http://deplv.gov.ua/pro-zagalnonacionalnij-proekt-dubi-shevchenka-yednayut-ukrayinu
https://espreso.tv/news/2018/10/07/startuvala_akciya_quotduby_shevchenka_yednayut_ukrayinuquot
https://ecology.unian.ua/10288815-v-ukrajini-startuvala-akciya-z-visadzhuvannya-derev-viroshchenih-z-zholudiv-dubiv-shcho-rosli-za-zhittya-shevchenka.html
http://zvenrda.gov.ua/news/14-43-30-08-10-2018/
https://menr.gov.ua/news/32781.html 
http://ugcc.ua/news/poklikano_do_zhittya_zagalnonats%D1%96onalnu_akts%D1%96yu_dubi_shevchenka_iednayut_ukrainu_84105.html
http://procherk.info/news/7-cherkassy/66713-u-ramkah-aktsiyi-dubi-shevchenka-ednajut-ukrayinu-u-morintsjah-visadzheno-dubovu-aleju
Підготувала науково-технічна бібліотека

Матеріали підготовлено 11.10.2018р.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page