Calendar

« March 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Захистимо права людини праці! Всеукраїнська акція протесту профспілок

Влада повинна звернутися обличчям до людей, відмовитися від намірів обмежити їх конституційні права та соціально-економічні інтереси. 
17 жовтня 2018 року у Міжнародний день боротьби з бідністю у Києві відбувалася Всеукраїнська акція протесту профспілок. Понад 20 тис. учасників зібралися в парку біля університету ім. Т. Шевченка і прийшли під будівлю Кабінету Міністрів, вимагаючи від влади підвищення заробітної плати освітянам, медикам, забезпечення розвитку вітчизняного виробництва для створення робочих місць в Україні та ін.profspilka2018

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ВІД ІМЕНІ  5 МІЛЬЙОНІВ СПІЛЧАН ВИМАГАЄ ВІД ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, УРЯДУ І РОБОТОДАВЦІВ:

 • Забезпечити пріоритетний розвиток вітчизняного виробництвадля створення робочих місць в Україні.
 • Припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних зобов’язань держави:
  Розмір  прожиткового мінімуму для працездатних осіб 5167грн.
  Мінімальний рівень оплати праці – не нижче 7700 грн.
  Мінімальний розмір пенсії - 2840грн.
 • Не підвищувати ціни на природний газ, паливо, тарифи на електроенергію та житло-комунальні послуги, транспортні послуги, коли люди не мають змоги заплатити.
 • Забезпечити захист населення через механізм субсидій.
 • Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік видатки на освіту 7% ВВП, охорону здоров'я-5%, соціальний захист, стипендіальне забезпечення молоді, розвиток галузей економіки як визначено законами!
 • Невідкладно повернути борги по заробітній платі понад 100 тис. працівникам.
 • Стоп державному рейдерству майна профспілок та наступу на їх права.

profspilka osvitaСеред вимог профспілки працівників освіти і науки України:

 • Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника  на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту».
 • Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.
 • Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
 • Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.
 • Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

Відповідну вимогу озвучив під будівлею Кабінету Міністрів голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. Делегати від профспілок різних галузей передали вимоги працівникам Кабінету Міністрів і оголосили ультиматум – впродовж місяця знайти компромісне рішення…

Від профспілки співробітників НЛТУ України в акції протесту взяли участь завідувач кафедри історії України, політології та права, кандидат історичних наук, доцент Шептицька Л.Б., зав.відділом обслуговування Каратник Г.М. та зав.відділом зберігання фондів Каркут О.І.

Джерело (Режим доступу): http://www.fpsu.org.ua/news/61-nasha-borotba/14710-vseukrajinska-aktsiya-protestu-profspilok-zakhistimo-prava-lyudini-pratsi
http://nltu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=2239
Підготувала науково-технічна бібліотека

Матеріал підготовлено 25.10.2018р.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page