Calendar

« March 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

#мипишеморазом. Вдягнувши вишиванку, приєднуйтесь до написання XVIII #радіодиктанту національної єдності

   9 листопада у День української писемності відбудеться
XVIII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Радіодиктант - не просто засіб перевірити власну грамотність,
а насамперед масштабний національний флешмоб.
Девіз цьогорічного диктанту — #пишеморазом — єднання навколо мови.

duktant9 листопада 2018 р. о 1100 у залі інформаційно-бібліографічного відділу та читальному залі соціально-економічної літератури науково-технічної бібліотеки відбудеться написання 
XVIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. 
Запрошуємо усіх!

Взяти участь у радіодиктанті зможе кожен охочий у будь-якому куточку світу - достатньо лише мати під рукою аркуш паперу та ручку. Також можна організувати власну локацію та стати співорганізатором акції.
Офіційне гасло цьогорічного заходу - #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови.

Диктант транслюватимуть зі студії UA: Українське радіо на Хрещатику, 26. Телеверсію наживо забезпечить знімальна група Суспільного мовлення, частина якої мовитиме зі студії програми «Радіодень», частина - в аудиторії КНУ імені Тараса Шевченка. Стрім телеверсії також відбуватиметься на сторінках Суспільного мовника у Facebook. Диктуватиме доцент Київського Університету Імені Бориса Грінченка Олександр  Авраменко, який готує текст диктанту.

Початок заходу об 11:00. Вступна частина триватиме півгодини, радіодиктант почнеться об 11:30.

Усі охочі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада - про це свідчитиме поштовий штемпель), відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронної поштою на адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Зображення має бути якісним, текст - написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

11 листопада текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання.

Координаторка акції, ведуча спецпроекту «Радіодиктант національної єдності» Alina Akulenko нагадала правила участі у флешмобі, куди відправляти написаний текст. Також згадала історію цієї акції та порадила, як підготуватися до радіодиктанту. «Перш за все, озбройтеся хорошим настроєм і позитивними емоціями. Радіодиктант - аж ніяк не іспит… це – мовний флешмоб.
…Це неймовірне відчуття, коли всі одночасно роблять одну справу і ця справа – написання тексту… це ейфорія від того, що ти зараз пишеш слово і розумієш, що це слово пишуть десятки тисяч людей в різних куточках України і світу… Ось про що слід пам’ятати. Можете покласти під подушку правопис.
… На перший диктант, який відбувся в травні 2000-го року надійшло в межах тисячі листів. Минулого року «Українське радіо» отримало 28 тисяч 999 радіодиктантів,»
- розповіла Аліна Акуленко.

Міфи про #радіодиктант

Міф І. Радіодиктант мають право писати лише ті, хто вивчив напам'ять "Український правопис", "Кобзар" Тараса Шевченка і знає, ким Олена Пчілка доводилася Лесі Українці, а Марко Вовчок - Марії Вілінській.
Неправда. Радіодиктант може писати кожен: і хто лише вчиться виводити крапочки над літерою Ї, і хто ніколи не помиляється у наголосі слова вІрші, і хто знає, що Богдан і Ігор писатимуться через дефіс, якщо поруч стоїть слово Антонич, бо воно - прізвище.
І навіть ті, хто й досі плутає Є, Е і Э.

Міф ІІ. Якщо ви напишете #радіодиктант із помилками, за вами прийде мовний патруль.
Неправда. Ніхто не рахуватиме ваших помилок. Навіть більше: ніхто не ставитиме вам оцінок. Радіодиктант кожен пише сам для себе. І сам себе може перевірити: 11.11 об 11.11 завжди викладається текст.
Усі, надіслані на радіо, диктанти перевіряються, але з єдиною метою: відшукати роботи без помилок і озвучити імена їхніх авторів на всю Україну. У чужих радіодиктантах вишуковують помилки лише невігласи.

Міф ІІІ. Радіодиктант - сакральне дійство, яке стає нелегітимним без рушників, караваїв, вишиванок і хорового виконання "Реве та стогне..."
Неправда. Кожен пише радіодиктант, де хоче, як хоче і дотримуючись своїх власних традицій. Можна писати в гордій самотності, а можна - толокою. Головна умова - хороший настрій. Ну, а хороший настрій передбачає ... свято. А там, де свято, там і вишиванки, і пироги, і голубці, і борщ із часником, і ... чай із чим Бог послав. Головне, не захопитися чаюванням, борщуванням, співами, танцями, фотографуванням зі своїм диктантом або його перевіркою настільки, щоб не встигнути надіслати його на Хрещатик, 26 упродовж 9-10 листопада. Чи упродовж доби на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  :)

Міф ІV. В історії радіодиктанту існує один єдиний Олександр Авраменко.
Неправда. У Таїланді живе його повний тезка: Олександр Миколайович Авраменко. Він щороку пише радіодиктант і надсилає звичайною поштою. Але лихо в тому, що в Таїланді у листопаді - дуже погана погода. І ще гірший Інтернет. А писати Олександр Авраменко може радіодиктант лише через Інтернет. І це вдається йому не з першого разу. Інколи навіть не з другого. А лист від нього йде ще довше. Утім, ми до останнього не оголошуємо результати, чекаючи саме на цей лист. Хоча ніколи не знаємо, чи писав Олександр Авраменко радіодиктант цього року, чи ні. Але віримо й чекаємо.
Так само, як чекаємо на кожен-кожен ваш диктант. Це - правда.

Далі буде...

Матеріали (Режим доступу): https://www.facebook.com/alina.akulenko.3?
Матеріали користувача Facebook 
Alina Akulenko (Акуленко Аліна Анатоліївна - кандидат філологічних наук, асистент, викладач Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, головний редактор освітньо-виховних програм Національної радіокомпанії України).
hc_ref=ARQgNSYxGzyWbtF0V7R02QOKnSXLZcSAVv3SUdRDhcGnIIzmAgX7eHWe_zuArF4mZio&fref=nf

https://osvita.ua/news/62253/?fbclid=IwAR2RK6HE0XiqIB6pGePg_ItQjswF15APsNQJwkfyKrcvRsSxu506WAdbNkA
https://www.pedrada.com.ua/news/4756-tsogorchniy-radodiktant-dnost-traditsyno-vdbudetsya-9-listopada?fbclid=IwAR2WWXRIfBKFTxGM5aAmroTAPSWUmVq0xBce2zmPX_e-sxhhyJt4TirPVng
http://library.nltu.edu.ua/index.php/novyny/445-xvii-radiodyktant-natsionalnoi-iednosti-pryiednuisia
http://library.nltu.edu.ua/index.php/novyny/457-fotozvit
  Підготувала науково-технічна бібліотека

Матеріали підготовлено 5.11.2018р.

 

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page