Calendar

« September 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Музеї як культурні хаби: майбутнє традицій!

Ми всі живемо в час, коли суспільна роль музеїв змінюється. Будучи достатньо статичними інституціями, вони переосмислюють свою місію і завдання, додають в роботі більше інтерактиву, зосереджуючись на аудиторії, орієнтуючись на громаду, стаючи більш гнучкими, адаптованими та мобільними. Частина музеїв вже давно є культурними центрами, які функціонують як платформи, де творчість поєднується зі знаннями, а відвідувачі можуть так само творити, ділитися та взаємодіяти. Саме тому темою Міжнародного дня музеїв у 2019-му році обрано: «Музеї як культурні хаби: майбутнє традицій».lviv copy 2019

Дотримуючись своїх першочергових функцій – збирання, збереження, популяризація, дослідження, експонування – музеї вже трансформували свою практику, щоб бути ближчими до громади, якій вони служать. Сьогодні вони шукають інноваційні шляхи вирішення сучасних соціальних проблем і конфліктів, діючи на місцевому рівні, музеї також можуть захищати і пом’якшувати глобальні проблеми, намагаючись активно реагувати на виклики сьогодення. Будучи інститутами в центрі суспільства, вони мають право встановлювати діалог між культурами, будувати мости для мирного світу і визначати стале майбутнє.

Оскільки музеї дедалі більше перетворюються на культурні центри, вони також знаходять нові підходи для презентації своїх колекцій, їхньої історії, створюючи традиції, які матимуть нове значення для майбутніх поколінь і будуть актуальними для більш різноманітної сучасної аудиторії на глобальному рівні. Ця трансформація, яка має глибокий вплив на музейну теорію і практику, також змушує музейних фахівців переосмислити цінність музеїв і поставити під сумнів етичні межі, які визначають саму природу їхньої роботи. Музеї – одночасно координаційні центри для спільноти та невіддільна частина глобальної мережі. Вони надають платформу для перекладу потреб та поглядів місцевих громад у глобальний контекст.

Метою Міжнародного дня музеїв (IMD) є підвищення обізнаності про те, що музеї є важливим засобом культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співпраці і миру між народами. Щороку, 18 травня, починаючи з 1977 року, Міжнародна рада музеїв ICOM організовує Міжнародний день музеїв, популяризуючи події та заходи по всьому світу. У 2018 році в цьому унікальному відзначенні взяли участь тисячі музеїв із 158 країн світу.

Міжнародний день музеїв 18 травня 2019 року має таку ж тему, як і Генеральна конференція ICOM, яка відбудеться в Кіото (Японія) з 1 по 7 вересня 2019 р. Під час неї також піде мова про роль музеїв як культурних центрів та майбутнього традицій. Реєстрація для “ранніх пташок” для участі у конференції триває до 30 квітня 2019 р.

Матеріали /Режим доступу/: https://honchar.org.ua/p/muzeji-yak-kulturni-haby-majbutnje-tradytsij/
http://www.cedra.kiev.ua/2019/03/13/international-museum-day-2019/
Підготувала науково-технічна бібліотека

Матеріал підготовлено 17.05.2019р.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page