Calendar

« August 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Всесвітній день туризму та день туризму в Україні

Історія свята. В 1979-му році Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташовувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято - «Всесвітній день туризму», яке було запропоновано відзначати 27-го вересня. Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн. Девіз 1980 років був «Внесок туризму у збереження культурної спадщини, у загальний мир і взаєморозуміння», наприклад, в 2009 році це «Туризм - тріумф різноманітності», в 2017 девізом була фраза «Стійкий туризм - інструмент для розвитку».
Безліч країн підтримали ініціативу цієї поважної світової організації. Так, наприклад, в незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента Україні від 21-го вересня 1998-го року № 1047/98 і носить назву «День туризму», відзначається також 27-го вересня.

З найдавніших часів люди вирушали в подорожі з метою пізнання світу й відкриття нових територій, з торгівельними, дипломатичними, військовими, релігійними та іншими місіями. Слово «туризм» походить від французького “tourisme” – прогулянка, подорож – подорожі у вільний час пов’язані з від’їздом за межі постійного проживання і один з видів активного відпочинку, який поєднує відновлення продуктивних сил людини з оздоровчими, пізнавальними, спортивними та культурно-розважальними цілями. В міжнародній практиці до туристів відносять осіб, які тимчасово і добровільно змінили місце проживання з будь-якою метою, крім діяльності, яка винагороджується в місці тимчасового перебування. Різні форми туризму віддають перевагу засобам організації раціонального дозвілля, активного відпочинку і проявлення здорового способу життя для широких верст населення і різних за віком.

0eeacb58f84bf71d7bf55353114797b5Індустрія туризму – багатогалузевий виробничий комплекс, що займається відтворенням умов для подорожей і відпочинку, тобто виробництвом туристського продукту. Вона являється однією з найбільш значних галузей економіки в світі, а для деяких країн, що розвиваються – основною економічною галуззю.

Туризм залежно від мети подорожі поділяється на спортивний, пізнавальний (екскурсійний), діловий, любительський (мисливський, рибальський), кулінарний та інші; залежно від засобів пересування – пішоходний, лижний, автобусний, автомобільний, авіаційний, велисопедний, водний, залізничний, комбінований та інші. Туристична діяльність пов’язана з переміною місць, організовується при любій погоді і пред’являє людині різноманітні вимоги. При цьому одночасно діють три важливі фактори: чергування оточуючого середовища (обстановка), кліматичні умови і вид діяльності.

Під час своїх мандрівок і походів, як в межах своєї країни і за кордоном подорожуючі знайомляться з країною і її людьми, їх життям, знайомляться з національною культурою. Вони розширюють і поглиблюють знання в області ботаніки, зоології, геології, географії, метереології, астрономії. Крім того, туризм сприяє вивченню історії і формуванню світогляду, веде до зауваження і активного захисту природних багатств.

Оскільки туристична діяльність проводиться в більшій мірі в колективі, коли один залежить від другого і в обов’язковому порядку вимагається тактовність, уважне відношення один до одного, коли власні інтереси не можна ставити вище інтересів колективу, то все це представляє великі можливості для інтенсивного виховання в дусі колектевізму і для формування таких цінних рис характеру, як впевненість в собі, здатність і бажання допомагати.

Туристська діяльність також сприяє формуванню активної життєвої позиції молодої людини. Наприклад в туристичних походах молодь загартовує свій організм, зміцнює здоров’я, розвиває витривалість, силу й інші фізичні якості, здобуває прикладні навички й уміння орієнтування на місцевості, подолання природних перешкод, самообслуговування та інше. Особливі умови туристської діяльності сприяють вихованню моральних якостей особистості: взаємопідтримки, взаємодопомоги, організованості і дисципліни, принциповості, чуйності й уваги до товаришів, сміливості, стійкості і мужності, почуття відповідальності. Особливо важливе значення туризму заключається в організації дозвілля для молоді. Він являється ефективним замінником фізичної праці, пробуджує в людині радість до життя, служить загартуванню і підвищує життєдіяльність організму.

27 вересня Львів святкує Всесвітній день туризму! 

trips lvov 600x400Традиційно Львів долучається до святкування Всесвітнього дня туризму.
Музеї, туристичні компанії та екскурсоводи міста підготували безліч спеціальних пропозицій до свята для гостей міста та львів’ян. Більшість з них діятимуть впродовж п’ятниці, проте деякі з них — у суботу та неділю. У програмі передбачені заходи як із вільним входом, так і за попередньою реєстрацією, безкоштовні та зі знижками.

Якщо ти мешкаєш у цьому чудовому місті, запрошуємо відчути себе туристом та проїхатись на Чудо-поїзді, пройтись маршрутом по QR-кодах з автором екскурсії Ільком Лемком, безкоштовно відвідати Львіварню чи підземелля Гарнізонного храму. 
Якщо ж ти будеш гостем у Львові 27 вересня, то ти щасливчик ???? 
Музеї, туристичні компанії та екскурсоводи міста підготували безліч спеціальних пропозицій до свята, які будуть діяти впродовж усього дня. Тож спланувати незабутній день у Львові буде значно легше! Починай з огляду ранкового Львова з вежі Ратуші ????
Деякі із заходів відбудуться також у суботу та неділю.

ПРОГРАМА, 27-29.09

27.09, п’ятниця
▶️ 9:00-12:00
Вільний вхід на оглядовий майданчик вежі Ратуші
Місце: Львівська міська рада, пл. Ринок, 1

▶️ 9:00-19:00
Розіграш подарунків для гостей міста у Центрі туристичної інформації м. Львова
Місце: пл. Ринок, 1, вхід біля Нептуна
Lviv Tourist Information Center, що на пл. Ринок, 1, підготував вікторину для гостей міста, які 27 вересня прийдуть у Центр. Продемонструвавши свої знання про Львів, а саме — правильно відповівши на кілька запитань, у гостей є нагода отримати приємні подарунки. Розігруватимуться сертифікати на підйом на вежу Ратуші, горнятка, еко-торби, блокноти, ручки, листівки, стікер-пеки, обкладинки на паспорт, значки з логотипом Львова.

▶️ 10:00-20:00
Вільний вхід у Львіварню для мешканців Львова
Місце: Музейно-Культурний Комплекс Пивної Історії - Львіварня, вул. Клепарівська, 18
Вхід безкоштовний при наявності паспорта або іншого документу з пропискою у м. Львів.

▶️ 10:00-11:00
Екскурсія на Чудо-поїзді
Місце: пл. Ринок, 1, біля входу в Ратушу
Організатор: Чудо Тур
РЕЄСТРАЦІЯ ЗАВЕРШЕНА.

▶️ 10:30-12:30
Екскурсія "Вперше у Львові" від Ілька Лемка
Місце: збір групи на пл. Ринок, 1, біля входу в Ратушу
РЕЄСТРАЦІЯ ЗАВЕРШЕНА.
Екскурсія пролягатиме інноваційним туристичним маршрутом «Вперше у Львові», вздовж якого прокладені навігаційні таблички з QR-кодами, що об’єднують 15 найцікавіших відкриттів та історичних пам’яток міста. Кожен QR-код містить інформацію про об'єкт біля якого знаходиться. Маршрут створено за книгою Ілька Лемка "Львів понад усе" та спільно з компанією Vodafone Ukraine. Саме на День туризму буде нагода прогулятись маршрутом із самим автором.

▶️ 10:30-17:00
День відкритих дверей у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
Де: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові, вул. С. Крушельницької, 23
Вхід до музею безкоштовний, екскурсії не проводяться.

▶️ 13:00-15:00
Екскурсія "Стежками львівських хіпі"
Місце: зустріч у кав'ярні Вірменка, вул. Вірменська, 19
Екскурсія безкоштовна, реєстрація обов'язкова за посиланням: https://cutt.ly/gwMMye8
Ця екскурсія — нагода познайомитись із відомим львівським хіпі — AIik Olisevych, дізнатись більше про спільноту людей, вільних від стереотипів та стандартних стосунків, про їхню боротьбу за ідентичність і права людини та прогулятись відомими місцями відпочинку хіпі у Львові. Зустріч розпочнеться у одній з найпопулярніших кав'ярень Львова — "Вірменці", у якій буде можливість послухати розповіді Аліка Олісевича за горнятком кави.

▶️ 15:00-17:00
Екскурсія "Люди і архітектура Львова"
Місце: збір групи біля Оперного театру
Екскурсовод: Алиса Васильева, Навчально-методичний центр освіти м. Львова
Екскурсія безкоштовна, без реєстрації.
Прогулянка вулицями старої забудови Львова. Згадаємо цікаві події, забуті постаті та оригінальні архітектурні деталі міста.

▶️ 15:00 -18:00
Акція. Авторська Екскурсія "Львів - місто Івана Франка"
Місце: збір групи біля пам'ятника М. Грушевського на проспекті Т. Шевченка
Організатор: Атвест Україна, Львів
Вартість екскурсії: для дорослих - 30 грн., для дітей - 20 грн. Реєстрація обов'язкова, за телефоном: (032) 297-53-72, (067) 338-09-47
Літературно-історична екскурсія, яка знайомить з життям Івана Франка у Львові у різні періоди його життя (навчанням, коханням, політичною, літературною та просвітницькою діяльністю, львівськими адресами поета і його літературних героїв). Ця екскусія є цікавою як дітям, так і школярам. Екскурсовод - Галина Скремета.

▶️ 17:00-18:00
Екскурсія Історія Львова у фотографіях
Місце: Grand Cafe Leopolis, пл. Ринок, 1
Організатор: Fest Lokal
Екскурсія безкоштовна, реєстрація обов'язкова, за посиланням: https://cutt.ly/iw0czGX
Запрошуємо познайомитись зі Львовом, якого ти не знав.
Кожна стіна Grand Cafe Leopolis має свою тематику, свою історію. Тут ти можеш побачити зародження львівського спорту, становлення промисловості, історію трамваю, Львів в часі воєн та страйків, розбудову міста та просто життя пересічних мешканців.
Фотографії, які вперше представлені до широкого огляду та показують місця, яких вже немає у Львові.

▶️ 18:00-18:40
Акція. Екскурсія "Підземелля гарнізонного храму"
Місце: Підземелля Гарнізонного храму / Jesuit underground, вул. Театральна, 11, вхід з проспекту Свободи
Вартість вхідного квитка з екскурсією (зі знижкою 50%): для дорослих - 20 грн., для дітей - 5 грн.
Мандрівка під колишнім костелом єзуїтів. Відвідання 10 залів на двох рівнях. Експозиція: три макети давнього Львова, саркофаг 18 ст., археологічні знахідки, історія храму та Львова.

▶️ 18:00-19:00
Екскурсія митрополичими садами
Місце: пл. Святого Юра, 5, офіс Паломницько-туристичний центр
Вартість екскурсії зі знижкою 20% — 80 грн. Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://cutt.ly/Bw2voHF
Паломницько-туристичний центр Фундації Духовного Відродження пропонує унікальну можливість взяти участь в екскурсії митрополичими садами, а саме:
- пройтися мальовничими садами Святоюрського комплексу
- поглянути на панораму Старого міста
- побувати на місці, звідки правдоподібно була намальована відома панорама Гогенберґа (перше відоме зображення Львова)
- відвідати місця, де перебували такі визначні постаті як митрополит Андрей Шептицький, Патріарх Йосиф Сліпий, Святий Папа Іван Павло II.
Детальніша інформація за телефоном: (097) 702-77-17

▶️ 21:00-23:00
Акція. Театралізована екскурсія "Нічна варта Львова"
Місце: збір групи біля ресторану "Гасова лямпа", вул. Вірменська, 20
Організатор: Кумпель-тур у партнерстві з Just Lviv It
Вартість екскурсії зі знижкою — 100 грн. реєстрація за телефонами: +38 098 453-58-87, +38 067 373-89-00
Несподівані зустрічі, моторошні легенди, привиди, таємні обряди – все це чекає на вас під час нічної мандрівки. Якщо не боїшся стати помічником нічного бургомістра пана Шлюсселя – приєднуйся! За якісну роботу, пан бургомістр посвятить тебе в "працівники нічної служби Львова".

▶️ Конкурс історій з мандрівок Карпатами від Karpaty Travel
Приз - будь-який одноденний тур.
Конкурс триває до 18:00 25.09.
Деталі на сторінці Karpaty Travel на Facebook: https://cutt.ly/qwLDy0s

28.09, субота
▶️ 15:00-16:00
Екскурсія Подорож у просторі і часі. Інтерактивна екскурсія
Місце: Музей Модерної Скульптури Михайла Дзиндри, смт. Брюховичі, вул. Музейна, 16
Організатор: Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького
Екскурсія безкоштовна, реєстрація обов'язкова за посиланням: https://cutt.ly/Sw0y18M. Вартість вхідних квитків: для дорослих - 30 грн, для дітей і пенсіонерів - 15 грн, для студентів - 25 грн.
Подорож до музею модерної скульптури Михайла Дзиндри, захованому у сосновому лісі, музею в дивній абстрактній будівлі – це уже пригода. Цю пригоду для себе і для нас колись придумав сам скульптор, перевізши свої роботи зі США до України. Зараз музей хоче привернути увагу до переміщення мистецьких явищ, на те, як простір і час впливає на розвиток мистецтва, що і хто впливали власне на скульптора Михайла Дзиндру.

▶️ Славсько, Львівська область
15:00-21:00
Всесвітній день туризму на Львівщині / Славське
Організатор: Управління туризму та курортів Львівської ОДА

29.09, неділя
▶️ 14:00-16:00
Country walk in Znesinnya park (in English) / Краєзнавча прогулянка по парку "Знесіння" (мова - англійська)
Location: start at the main entrance to the Gun-powder tower (Porokhova vezha) / Збір групи біля головного входу до Порохової вежі
Organiser: Regional landscape park “Znesinnya” in Lviv / Регіональний ландшафтний парк "Знесіння"
Excursion is free, registration by the link / екскурсія безкоштовна, реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/MwM2R6O
Talks about ensuring Lviv harmonic development by respect to it’s natural and historical heritage (based on the old Znesinnya district). Outdoor wear, cross-country shoes, prepared for the Lviv caprices – raincoat, umbrella / Бесіда про забезпечення гармонійного розвитку Львова через повагу до його природно-історичної спадщини на прикладі давнього передмістя Знесіння. Одяг - відповідно до прогулянок на відкритому повітрі, зручне взуття, готовність до примх львівської погоди - дощовик, парасоля.

 

Джерело /Режим доступу/: 
https://galinfo.com.ua/news/lviv_vidsvyatkuie_vsesvitniy_den_turyzmu_programa_zahodiv_326802.html

https://www.facebook.com/events/636068206921853/
http://gi.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=4792%3A2019-09-23-09-47-14&catid=53&Itemid=132&fbclid=IwAR1xtchyiBsq-Iy_rGHOMs1iwjkKNaI1X2qwaGRQ1PaOt41ATtOx8KSKdN0
http://igormelika.com.ua/moi-karpati/zbirayemos-v-gori/27-veresnya-vsesvitnij-den-turizmu 
http://gi.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=4792%3A2019-09-23-09-47-14&catid=53&Itemid=132&fbclid=IwAR1xtchyiBsq-Iy_rGHOMs1iwjkKNaI1X2qwaGRQ1PaOt41ATtOx8KSKdN0
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=223&year=2019
https://ukranews.com/ua/news/586177-sogodni-svyatkuyut-vsesvitniy-den-turyzmu-istoriya-ta-osoblyvosti-svyata
http://tvoemisto.tv/news/u_karpatah_vidznachatymut_vsesvitniy_den_turyzmu_yak_doluchytysya_103229.html
 Підготувала науково-технічна бібліотека

Матеріал підготовлено 25.09.2019 р.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page