Calendar

« September 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Гуменюк Н. Коханий волоцюга


Gymenyk

Книга Надії Гуменюк "Коханий волоцюга" - увібрала в себе вісім маленьких повістей про кохання. Вісім простих історій, які поцілять у саме серце, пройдуть наскрізь і залишать по собі спогади. Спогади про своє, бо в кожного з нас є історія, переживши яку розумієш, що вже ніколи не будеш таким, як раніше. А якою вона була — запаморочливо щасливою чи пронизливо болісною або тою та іншою одночасно, — мабуть, не так уже й важливо.

"Ці історії взаємин двох неможливо читати без душевного щему. Бо в них не тільки цікаве переплетіння сюжетних ліній, а й витончені малюнки порухів душ — чоловічої і жіночої. Тому після прочитання книжки з'являється відчуття доторку до вічної тайни гармонії, на якій тримається світ", - каже Володимир Лис про книгу "Коханий волоцюга".

 

Тим не менш, оповідання, які увійшли до цієї збірки, прикрашеної запиленими волошками, мають чимало побутових деталей, які здатні розчулити майже кожного. Примітка: того, хто насправді хоче бути розчуленим. Іншим залишиться хіба що проминати комічні пасажі в стилі «молода інстинктивно вхопилася руками за округлий животик, хитро замаскований розкішним вельоном», «від нього йшли флюїди неприборканої сили і магічного чоловічого тепла». «Скільки разів Любці хотілося повисмикувати цій курці-чубатурці її вибілені, закучерявлені хімією патли» – ще одна перлина з народного фольклору, відображеного в оповіданнях Гуменюк. Та незважаючи на ці словесні коштовності, «Коханий волоцюга» дійсно досить сентиментальна і пронизливо жіноча книжка. В ній немов дві сторони однією медалі: вульгарність, яка так чи інакше прослизає навіть в найвитонченішому бутті, та доброта, співчутливість, що так часто ототожнюють з жінкою-Берегинею.

Щоправда незрозуміло, чи є якась сила, що збереже героїнь Гуменюк від таких пристрасних та суперечливих кохань, в яких чоловіки відіграють здебільшого грають роль декорацій. Бо на першому плані завжди бунтівний та водночас загадковий світ. Світ жіночих страждань, роздумів, марних чи немарних сподівань. Так це було у «Вовчиці», де актуалізована тема відьмацтва і любовного трикутника, у «Персі і ласунці» з відкритим фіналом (чи зросте кохання на вогнищі трагедії?). Життя в дорозі та чи повернеться український Одисей до своєї Пенелопи – у оповіданні «Коханий волоцюга». «Самотня жінка бажає познайомитися» про здичавілу Марту, яка намагається змінити своє життя за допомогою універсального рецепту – закохати в себе чоловіка.

Трохи трагізму додає оповідання «Волошковий монстр». Але «Монстр» – сповідь не про віковічне кохання, а про дві самотності, що зійшлися і згодом втратили один одного через нещасний випадок. Лише волошкова оббивка дивану нагадує про ті часи, коли вперше зустрілися він та вона, два самотні егоїсти. Завершується збірка оповіданням з містичними елементами – «Дім для клонів», де розвинута тема жіночої магії та агресії. Все ж сила вбивчого погляду ще недостатньо досліджена, так як і міць сентиментальних оповідань.

Матеріали:http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/36561/

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page