Calendar

« July 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Гнатко Д. Мазуревичі. Історія одного роду

Як розповіла автор Кременчуцькій газеті, у ньому описала історію життя п’ятьох поколінь, усі події розгортаються у нашому місті.

«Це початок ХХ століття, тут я даю побачити у художньому стилі – як люди «будували» свої долі за тих часів. Злий Тихон вбиває отамана повстанців та бере собі у дружину – його дружину. Наскрізна ідея роману – це те, що зло все-одно повернеться бумерангом до свого власника. У книзі викрадена жінка - єдина, яку він по-справжньому вперше в житті кохав, однак вона цього не розділяла. І коли головний герой наприкінці роману просить її просто підтримати – вона відповідає, що він же і навчив її жорстокості та просто його покидає», - прокоментувала Д.Гнатко.

Проте – ділиться автор – наприкінці роману читача чекає приємний сюрприз, адже остання героїня роману таки зможе отримати щастя, подолавши прокляття роду. Як саме – ви зможете дізнатись саме на сторінках книги.

Саме ж чтиво – анонсує кременчужанка - може бути цікавим як жінкам, так і чоловікам. Свою роботу називає більше художньою, не історичною. Не дивлячись на недовгий час після опублікування, «Мазуревичі» уже отримав кілька схвальних анотацій. Адже читача «тримають» історії та цікавість завершення: переможе добро, чи, як у сумних книгах – жорстокість.

Сам роман авторка дописала у листопаді 2016 року.

Видало книгу, як і попередні, видавництво «Клуб сімейного дозвілля». Співпраця з даним виданням почалася у Гнатко з 2015 року, коли вона перемогла на Міжнародному літературному конкурсі романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова» – з книгами «Катерина» та «Проклята краса».

Джерело:https://kg.ua/news/vidoma-pismennicya-darina-gnatko-prezentuvala-roman-u-yakomu-rozgortayutsya-podiyi-u

 

Відгуки:

Улітку, як ніколи хочеться легких для сприйняття і якісно написаних книг. Мабуть, саме тому я зупинила свій вибір на романі Дарини Гнатко "Мазуревичі. Історія одного роду", лауреатки літературної премії "Коронація слова".
Відразу скажу, що книга ця написана в дусі жіночих романів, але не як історія одного кохання, що завершується весіллям, а як історія цілої родини як зазначено в назві, і слідує прагненням читачам масової літератури - поспівчувати героям, проникнутись їхніми проблемами, задуматися над життям, можливо, навіть поплакати і де обов'язково є негативний і позитивний герої. Роман "Мазуревичі" написаний в дусі "Століття Якова" Володимира Лиса - проникливо, щиро і якісно. І хоча я не прихильниця сльозливих романів, ця книга Дарини Гнатко мені сподобалася.

Розповідає авторка про родину Тихона Мазуревича, такого собі дуже симпатичного на вигляд, сильного характером і харизматичного... сімейного тирана. Його психологічний характер письменниця змалювала досить достовірно і правдоподібно, а от психологію його жертв я не завжди розуміла. Подекуди виникало враження, що авторка навмисно повертала сюжет так, щоб вони не могли зашкодити планам голови сімейства. Спершу Тихон Мазуревич, щоб отримати омріяне багатство вбиває свого односельця та його сестру, обманом одружується на його нареченій, а потім, щоб утримати владу і гроші, отруює життя усім, хто опиняється поруч. І хоча чоловіка зображено негативно і почасти однобоко (особливо наприкінці книги) як персонаж він мені імпонував, мабуть, тому, що психологія жертви не для мене. Загалом, за цією книгою можна зняти навіть не фільм, а повноцінний серіал - дуже вже яскраво зображено життя України у 20-30-х роках минулого століття.

Джерело: http://dilysprochytanym.blogspot.com/2018/08/blog-post_13.html

Книга «Мазуревичі. Історія одного роду» – грандіозна родинна сага від однієї з найчутливіших авторок сучасної України Дарини Гнатко. На прикладі п’яти поколінь одного роду письменниця показала, як страждають діти та онуки через помилки та необачність своїх пращурів.

Червоною ниткою крізь усю книгу проходить трагедія роду Мазуревичів – мабуть, у генах головних героїв було закладено жорстокість та агресивність, що позначилася на вихованні нащадків. Спочатку – сильний і незламний Улас Мазуревич, з яким пов’язала своє життя нещасна Марфа, так і не послухавшись своїх батьків. Вона покладала надію на сина Тихона, проте він виявився ще страшнішим і жорстокішим. Тихон став справжнім прокляттям для своїх родичів і свого оточення, зіпсувавши їм життя своєю жадібністю та безсердечністю.

Настав час нових поколінь – донька Тихона Ярина вирішила покласти край сімейним стражданням та спокутувати гріхи діда й прадіда. Але розірвати це замкнене коло виявилося непросто: її син Олекса, якого образ діда не відпускав навіть після його смерті, здався на користь сімейному «вихованню» – жорстокість і холодність почали міцно огортати його серце. Трагічна подія, що забрала життя його дружини й доньки, розірвала на шматки його і без того скалічену душу. Починається новий виток страждань – вже з іншим політичним режимом і суспільною ідеологією.

Крізь призму роду Мазуревичів Дарина Гнатко розкриває перед читачами буремне двадцяте століття з його війнами, революцією та тоталітарними «лещатами», між якими опинилися мільйони нещасних сімей. Роман «Мазуревичі. Історія одного роду» – це поєднання найвідвертіших почуттів, емоцій та втрачених надій, де кохання і ненависть злилися у неповторні візерунки людських доль.

Джерело: https://knigogo.com.ua/knigi/mazurevychi-istoriya-odnogo-rodu/

 

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page