Головна

Навігація

Я гордий бути українцем.10 березня - День першого публічного виконання Державного гімну України

"Державний гімн України – один із найпотужніших символів єдності та самобутності українського народу. Надзвичайно важливим є те, як сьогодні львівська молодь разом із жителями міста долучається до спільного виконання гімну. Це підкреслює нашу єдність, непохитну віру, пам’ять у складний для України час. Слова гімну відображають ті події, які надзвичайно важливі для сучасної України та українського народу", – наголосив Руслан Сагановський, студентський мер Львова.

10 березня 1865 року у Перемишлі під час першого на Західній Україні шевченківського концерту, влаштованого на роковини смерті Тараса Шевченка, відбулося перше публічне виконання Гімну України "Ще не вмерла України" на слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.

«Такою акцією прагнемо пошанувати сакральні цінності українців. Державний гімн завжди був візитівкою мужності і соборності нашого народу. Виконуючи спільно національний славень, ми не лише засвідчуємо повагу до свого минулого, але й є гордими за нескореність у сьогоденні, особливо за тих військових, які віддають життя на Сході нашої країни, що прагнуть перемоги, справді «кладучи душу і тіло», - зазначив в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко.

В цей день, у нашому місті вже стало доброю традицією, спільно з сотнею львів’ян, виконувати Державний Гімн України. 10 березня о 13:30 год. міський голова Андрій Садовий запрошує на площу Ринок усіх свідомих громадян на спільне виконання Гімну “Ще не вмерла України”. 

Відповідного листа із запрошенням викладачів університету і студентської молоді спільно виконати "Ще не вмерла України" надіслав міський голова м. Львова ректору нашого університету Ю.Туниці.
У заході візьме участь учнівська і студентська молодь міста спільно з громадськими організаціями та об’єднаннями.


Джерело: http://nltu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1458:10-&catid=91:2009-12-10-10-49-15&Itemid=245
http://lviv.samopomich.ua/lviv-yan-zaproshuyut-spilno-vykonaty-derzhavnyj-gimn-ukrayiny/

http://city-adm.lviv.ua/news/society/public-sector/237799-u-lvovi-spilno-vykonaiut-derzhavnyi-himn-ukrainy
Матеріали підготувала науково-технічна бібліотека