Calendar

« September 2023 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Гуменюк Н. Коханий волоцюга

 

Тим не менш, оповідання, які увійшли до цієї збірки, прикрашеної запиленими волошками, мають чимало побутових деталей, які здатні розчулити майже кожного. Примітка: того, хто насправді хоче бути розчуленим. Іншим залишиться хіба що проминати комічні пасажі в стилі «молода інстинктивно вхопилася руками за округлий животик, хитро замаскований розкішним вельоном», «від нього йшли флюїди неприборканої сили і магічного чоловічого тепла». «Скільки разів Любці хотілося повисмикувати цій курці-чубатурці її вибілені, закучерявлені хімією патли» – ще одна перлина з народного фольклору, відображеного в оповіданнях Гуменюк. Та незважаючи на ці словесні коштовності, «Коханий волоцюга» дійсно досить сентиментальна і пронизливо жіноча книжка. В ній немов дві сторони однією медалі: вульгарність, яка так чи інакше прослизає навіть в найвитонченішому бутті, та доброта, співчутливість, що так часто ототожнюють з жінкою-Берегинею.

Щоправда незрозуміло, чи є якась сила, що збереже героїнь Гуменюк від таких пристрасних та суперечливих кохань, в яких чоловіки відіграють здебільшого грають роль декорацій. Бо на першому плані завжди бунтівний та водночас загадковий світ. Світ жіночих страждань, роздумів, марних чи немарних сподівань. Так це було у «Вовчиці», де актуалізована тема відьмацтва і любовного трикутника, у «Персі і ласунці» з відкритим фіналом (чи зросте кохання на вогнищі трагедії?). Життя в дорозі та чи повернеться український Одисей до своєї Пенелопи – у оповіданні «Коханий волоцюга». «Самотня жінка бажає познайомитися» про здичавілу Марту, яка намагається змінити своє життя за допомогою універсального рецепту – закохати в себе чоловіка.

Трохи трагізму додає оповідання «Волошковий монстр». Але «Монстр» – сповідь не про віковічне кохання, а про дві самотності, що зійшлися і згодом втратили один одного через нещасний випадок. Лише волошкова оббивка дивану нагадує про ті часи, коли вперше зустрілися він та вона, два самотні егоїсти. Завершується збірка оповіданням з містичними елементами – «Дім для клонів», де розвинута тема жіночої магії та агресії. Все ж сила вбивчого погляду ще недостатньо досліджена, так як і міць сентиментальних оповідань.

Матеріали:http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/36561/

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page