Calendar

« July 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Визначення індексів УДК, ББК

Відповідно до Державного стандарту України (ДСТУ 4861:2007 "Інформація та документація. Видання. Вихідні відомості") вихідні відомості кожного видання повинні містити шифр зберігання видання. Шифр зберігання складається з класифікаційних індексів Універсальної десяткової класифікації (УДК), Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) та авторського знака.
Універсальна десяткова класифікація (УДК) - міжнародна класифікаційна система знань яка об’єднує всі галузі знань в єдиній універсальній структурі з загальною десятковою нотацією. Призначена для індексування і пошуку відомостей в документальних масивах за змістовними ознаками.
Бібліотечно-бібліографічна класифікація (ББК) - класифікація друкованих видань, заснована на системі таблиць ідентифікаторів. Основна таблиця класифікації визначає галузі знань, до яких можна віднести ті, чи інші видання та побудована за ієрархічним принципом.
Основне завдання класифікаційних схем - максимально точно відобразити зміст видання та забезпечити в подальшому його швидкий та легкий пошук не лише в Україні, а й у світі (але лише за умови, що індекс визначено правильно).
Авторський знак
—умовне позначення прізвища автора або першого слова заголовка видання (залежно від відомостей, розміщених на титульному аркуші). Авторський знак складається з однієї літери та двох цифр. Літера — перша з імені автора чи заголовка. Дві цифри визначаються залежно від послідовності декількох перших літер прізвища чи заголовка видання. Авторський знак призначений для полегшення і прискорення розміщення за алфавітом видань на полицях і карток в каталогах бібліотек.
Індексування  документів за УДК і ББК здійснюється в межах спеціально розроблених принципів, положень і правил — на основі методики індексування.

Складові шифру визначаються за відповідними таблицями:

  • індекс УДК визначають за україномовними виданнями таблиць УДК, підготовку і випуск яких здійснює Книжкова палата України;
  • індекс ББК визначають за російськомовними виданнями таблиць ББК 2001-2013 р.р.;
  • авторський знак визначають за виданням "Авторські таблиці (двозначні)" Хавкіної Л. В.

Ми можемо надати допомогу у визначенні індексів Універсальної Десяткової Класифікації (УДК), Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) та авторського знака на Ваші видання (монографії, навчальні посібники, тощо) за безпосереднім зверненням до зав. відділом комплектування та наукової обробки літератури Салохи Тетяни Борисівни (НТБ, вул. Генерала Чупринки, 101, 2 поверх, відділ комплектування та наукової обробки літератури), або скористатись спеціальною формою для отримання індексів віддалено.

Для якісного виконання замовлення, просимо надати нам повний текст статті або розширену анотацію до видання.
Замовлення не виконуються, якщо недостатньо даних!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля:

Я згоден з вашими правилами і умовами

Визначення індексів УДК, ББК

Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.

Терміни надання послуги: для одного документа надається в порядку загальної черги замовлень упродовж 2—3 робочих днів. Термін виконання замовлення може бути подовжено (але не довше 10 робочих днів) залежно від кількості замовлень, складності тем документів, а також повноти відомостей, наданих замовником.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page