Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
image
image
img
img
img
img
img
img
img

Calendar

« June 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

22 червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ... і ... Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!

22 червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ..., і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. 
Невже ми забули про це?День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
 
Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і може даже онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді ...

До уваги читачів!

ОголошенняУ літній період науково-технічна бібліотека обслуговує читачів за зміненим графіком: 

Понеділок, Середа - 930 - 1730 . 
Вівторок, Четвер - не обслуговує читачів (робота з фондами).
П’ятниця - 930 - 1600.
Субота, Неділя - вихідні дні.
Останній робочий день місяця - Санітарний

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

Родючі землі – безцінне, але, нажаль, вичерпне багатство! 
Цього року він проходить під гаслом: «Земля має справжню цінність! Інвестуйте в неї!»
Опустелення

Ми, українці, маємо безцінне багатство, дароване нам природою – родючі землі, здатні не лише задовольняти потреби жителів держави у продуктах харчування, але й приносити країні неабиякі прибутки. За кількістю чорноземів Україна є найбільшою в світі, їх кількість складає 28 млн.га. Втім, не слід забувати, що родючість земель неможливо розглядати як раз і назавжди надану їм власність. Вона суттєве змінюється під впливом різних факторів, серед яких наряду з природними велике значення має вплив господарської діяльності людини: застосування агротехнічних та меліоративних заходів, правил обробітку грунтів, заходів для підтримки та поліпшення балансу поживних речовин у грунтах і т.д. І саме помилки у веденні сільського господарства – одна з причин їх опустелювання.

Кожна дитина потребує недосконалого, а свого батька... З Днем батька!

Кожен маленький хлопчик прагне бути схожим на свого татка — сильного, розумного, люблячого, дбайливого господаря сім’ї.  А кожна маленька дівчинка мріє вийти заміж за чоловіка з татовими рисами характеру… День батька

17 червня у світі відзначають День батька. В Україні це свято має іншу офіційну дату – 16 вересня. Однак заради свята не варто чекати осені. 
День батька в Україні це не державне свято, але його відзначають усі українці. 
Це свято – сімейне та затишне. 

Іван Федоров – першодрукар України

Перший буквар в Україні був пов’язаний з ім’ям відомого діяча ХVІ ст. – друкаря, видавця та редактора – Івана Федорова (Федоровича).
Невипадково перипетії долі привели його до Львова: тут, згідно зі словами самого друкаря, вже раніше друкували книги. Неможливо переоцінити значення цієї події для нащадків: початок друкування у Львові визначив особливості друкарської справи, заклав її засади, які розвивалися за певними канонами впродовж тривалого часу. Від моменту виходу у Львові Букваря, що був надрукований у друкарні Івана Федорова в 1574 р., ця книга слугувала зразком протягом усього ХVІІ ст. і мала величезний вплив на зміст та структуру букварів до кінця ХVІIІ ст.  За цей період для початкового навчання грамоти вийшла ціла низка підручників, що мали безпосередній зв’язок зі своїм прототипом, і частину з них використовували на теренах України, Білорусії і Росії до початку ХІХ ст. Іван Федоров

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page