Меню

Calendar

« October 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Їхня кров, освятила Україну! Їхня честь, бореться й до нині

14 жовтня є особливим днем для українців.
Уже багато років поспіль 14 жовтня ми відзначаємо величне християнське
свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів.
Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почали відзначати ще і як День Українського козацтва. Під час Другої світової війни зародилася Українська Повстанська Армія, як збройна сила проти гітлерівської окупації батьківських земель та більшовицької наруги над нашим народом. Віддавшись під опіку Пресвятої Богородиці, вояки вважали свято Покрови днем створення легендарної визвольної армії.
Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне.
Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.
Сьогодні, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.
З днем Захисника України! З днем Українського козацтва! З днем створення УПА!

14 жовтня - свято Покрови Пресвятої Богородиці, день козацтва, день створення УПА і день ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ!

Йосиф Сліпий: "Поставте собі питання: Що про вас одного дня скаже історія?"

2017-й є роком особливих подій, що мають історичне та загальнонаціональне значення. Серед них відзначаємо дві ключові дати з політичної історії України: 100-річчя Української національної революції і 75-ліття створення УПА, що постала з ініціативи ОУН. На цьому фоні постать Патріарха Йосифа Сліпого (1897-1984) вирізняється своєю церковно-політичною дією та духовно-ісповідницькою величчю. 

Життєвий шлях Патріарха Й.Сліпого охоплює головні віхові події історії України, що їх протягом усього ХХ ст. довелося українцям створити і пережити у змаганнях за своє національне, духовне і церковне самоствердження. Нагадаємо: у день празника Покрови Св. Богородиці 14 жовтня 1982 р. Патріарх Йосиф при соборі св. Софії в Римі видав особливе Послання "З нагоди 40-річчя УПА". У ньому читаємо повчальні слова Глави й Князя Церкви: "Після Бога першенство має любов батьківщини… Жертвуючи своє життя за батьківщину, діти дають найбільший доказ любові своїх батьків і рідних".

slipuu

Перші щорічні Сковородинські читання

Григорій СковородаВ рамках Всеукраїнських Сковородинських читань «Пізнай себе» (2017-2022). 
Кафедра філософії та психології організовує перші щорічні Сковородинські читання, які відбудуться 11 жовтня 2017 року о 1210-1345 год, ауд. 106. 
Тема: Творчість Г. Сковороди між Сходом і Заходом. 
Запрошуємо усіх бажаючих 

Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих (International Day for Natural Disaster Reduction)

Цей день почали відзначати з 2001 року. Він покликаний стимулювати діяльність з попередження природних катастроф, зниження тягаря наслідків і поліпшення підготовки до можливого катаклізму.

За даними ООН, в результаті стихійних лих у світі щоденно в середньому гине 184 людини. Через урбанізацію світу кількість жертв буде рости. Мільйони життів можна було б врятувати, якби держави більше робили для відвернення і скорочення ризиків стихійних лих.

natural disasters

Міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев”

З 30 вересня по 3 жовтня 2017 р. відбувся Міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев”.
"Золотий Лев" веде відлік від 1989 року. Заснував фестиваль керівник Львівського театру «Воскресіння» Ярослав  Федоришин.
Він же упродовж всього цього часу є незмінним директором фестивалю.

Золотий Лев

Top of Page