accordion menu joomla

Статистика

  • Перегляди статей : 367064

Запрошуємо до читання

Ліна Костенко. Маруся Чурай

Ліна Костенко. Маруся Чурай

 "Ця дівчина не просто так Маруся. Це — голос наш. Це — пісня. Це — душа…"

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Як горів Львів. Велика пожежа Львова

Як горів Львів. Велика пожежа Львова

3 червня 1527 року у Львові сталася велика пожежа. Тоді вогнем було знищено майже все місто з його готичною забудовою.

Усі ми родом з дитинства

Усі ми родом з дитинства

Дитячі фото працівників науково-технічної бібліотеки

Календар знаменних та пам’ятних дат. Червень - 2020

Календар знаменних та пам’ятних дат. Червень - 2020

Днів у місяці багато, - майже кожен - знаменна дата! 

Всесвітній день вишиванки - день чистої української краси

Всесвітній день вишиванки - день чистої української краси

Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов'янських народів, до національних костюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров'я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров'я малюка. Дівчата шили вишиванки і до свого весілля – в якості приданого. Відомо, що українські чумаки, які проводили життя в довгих мандрах, довіряли шиття своєї вишиванки лише одній обраній дівчині.

Сім'я, родина, рід…

Сім'я, родина, рід…

Сім'я для кожної людини є дуже важливою у житті.  Народжуючись на світ, маленька людина набуває маму і тата, а виростаючи, створює власну сім'ю.  Сім'я – це не тільки батьки, це ще й близькі друзі, з якими можна пройти вогонь і воду

Оберігаймо! Інакше не впізнаємо світ! 15 травня - Міжнародний день захисту клімату

Оберігаймо! Інакше не впізнаємо світ! 15 травня - Міжнародний день захисту клімату

Збереження клімату – одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Зміна погодних умов на планеті, природні катаклізми, глобальне потепління та підвищений  вміст озону в атмосферному шарі – все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, негативно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.

Українська жінка – берегиня сімейного вогнища. 7 типів жіночих образів сучасної української літератури

Українська жінка – берегиня сімейного вогнища. 7 типів жіночих образів сучасної української літератури

У другу неділю травня, 10 травня, Україна вшановує жінок-матерів та святкує День української жінки

1939-1945: НІКОЛИ ЗНОВУ

1939-1945: НІКОЛИ ЗНОВУ

Історія кожного з українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США – це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором

Використовуючи сонячну енергію, ми не вносимо зміни в енергетичний баланс планети

Використовуючи сонячну енергію, ми не вносимо зміни в енергетичний баланс планети

Сонце дає людям поновлювану енергію, яку легко використовувати. Крім того, така енергія не утворює токсичних і радіоактивних відходів. Використовуючи сонячну енергію, ми не вносимо зміни в енергетичний баланс планети. Останнім часом використання сонячної енергії стає все більш популярним. Це пов'язано з подорожчанням інших видів енергії. Сьогодні існує велика кількість різних товарів, які працюють на сонячних батареях. Адже цей вид енергії є дешевим і екологічним, дозволяє уникнути видобутку і спалювання отруйного палива. 

Календар знаменних та пам’ятних дат. Травень - 2020

Календар знаменних та пам’ятних дат. Травень - 2020

Днів у місяці багато, - майже кожен - знаменна дата! 

«Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості…»  /Повість минулих літ/

«Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості…» /Повість минулих літ/

"Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги вказують нам і навчають нас, як іти шляхом покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо із слів книжних. Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості" /Повість минулих літ/

«Повертайся живим». 6 грудня 2017 року - 6 років як у Львові відкрито та освячено Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла та 26 років відродження Збройних сил України

armijaКожна держава має своє військо. 
У кожного з них є свої символи, які віддзеркалені у присязі.
У воїнів Збройних сил України теж є святі слова,
які глибоко переконливо визначають роль і

призначення національного війська –
служити українському народові.
У відповідальний час народ завжди з особливою увагою
дивиться на своїх захисників.
Діти народу, українські воїни, разом з Україною виступають
надійним гарантом суверенітету і цілісності держави.

Для них служіння народу –
найвища честь, покликання, обов’язок.

Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України.
Вітаємо всіх з Днем Збройних Сил України !!!
Дякуємо Вам за вашу силу, терпіння, мужність!!!
Україна понад усе!!! 
СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ГЕРОЯМ!

Минає 6 років, як у місті Львові було відкрито та освячено Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла. Цей храм відомий ще як костел Єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. Він є взірцем римської святині Іль-Джезу (Il Gesù) та вважається однією з найбільших культових споруд Львова.

Garrison temple of the holy Apostles Peter and PaulЗ історії відомо, що із 1848 по 1946 роки споруда виконувала функцію Гарнізонного храму, тут проводились богослужіння для військовослужбовців та їх родин. У 50-х роках ХХ століття, з приходом нової влади, храм було закрито, його приміщення переобладнали під книгосховище Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника НАН України. У стінах святині знаходилось понад 3 млн. примірників книг різних періодів, більшість із цих книг ніколи у своєму житті не були відкритими для читачів. Будучи розташованим в історичному центрі міста Львова, понад 65 років Гарнізонний храм залишався загадкою для багатьох львів’ян та гостей міста, а його величні та кремезні двері берегли цінність та неповторну духовність цієї святині. Люди часто запитують, а чому саме цей храм має статус гарнізонного? В чому полягає основне завдання такої святині із військовим характером? Перш за все, слід зазначити, що майже кожна країна світу, яка має власну армію, теж має гарнізонні храми. Хоч гарнізонний храм перш за все є місцем молитви для усіх віруючих людей, його завдання є надавати належну духовну підтримку військовослужбовцям гарнізону та їх родинам. А це благословення військовослужбовців під час різних військових урочистостей, проведення молитви за Україну; подяка Богові за перемоги в бою, військові досягнення, молитви за родини військовослужбовців, за тих, хто віддав своє життя, захищаючи Батьківщину.

Напевно недарма так Бог все покерував, що Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла у Львові освячено 6 грудня 2011 року в той час, коли ще ніхто не знав, скільки всього випаде на долю нашої країни, як кардинально в позитивну сторону поміняється ставлення до військовослужбовців в українському суспільстві. В той час ніхто не міг подумати ні про Революцію Гідності, ні про анексію Криму, ані тим більше про війну на Донбасі.

Garrison temple of the holy Apostles Peter and Paul222222Без перебільшення можна сказати, що самі військовослужбовці подарували нове життя колишньому костелу Єзуїтів, а тепер вже Гарнізонному храму. Сотні курсантів восени 2011 року під чітким керівництвом Національної Академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного в особі начальника академії генерал-лейтенанта Ткачука Павла Петровича та при тісній співпраці із Львівською національною науковою бібліотекою імені В. Стефаника НАН України, владою міста Львова та області перенесли цінні книги із храму в нове книгосховище. Понад 144 вантажних автомобілів книг та 30 автомобілів стелажів було перевезено у нову бібліотеку. Курсанти врятували книги, дали їм змогу бути прочитаними, а храм став місцем нового життя для багатьох, хто переступив його поріг. Колись курсанти Національної Академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного своїми добрими руками врятували книги та допомогли відкрити храм, а тепер цей же храм, будучи гарнізонним, активно допомагає багатьом військовослужбовцям, що перебувають в зоні АТО різними речами: бронежилетами, касками, військовою формою, термобілизною, берцами, медикаментами, тощо. Понад 22 млн. гривень було зібрано у стінах гарнізонного храму за крайніх 2 роки для потреб військовослужбовців, що захищають Україну від північного агресора. За цей час гарнізонний храм став місцем, де зустрілось усе, що ми називаємо одним словом – життя. У його стінах військовослужбовці стають на рушник щастя, просять Божого благословення для свого життя, охрещають дітей, але й також у гарнізонному храмі прощаються з Героями України – найкращими, тими, хто віддав своє життя задля життя інших!

Всі люди які щодня переступають поріг гарнізонного храму для молитви, вірують та розуміють, що нам є важко зупинити в цю хвилину війну, яка огорнула Схід України, однак ми можемо допомогти тим, хто її щодня стримує! І тим все сказано, тут розкрито все, що ми називаємо гарнізонним храмом. Завдяки цій святині багато військовослужбовців відчули те, що Бог завжди з ними, тому що поруч них є добрі люди.

Матеріали (Режим доступу):Facebook /Степан Сус
http://www.mil.gov.ua/ministry/sklad-zbrojnix-sil-ukraini/
Підготувала науково-технічна бібліотека

 

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page