accordion menu joomla

Статистика

  • Перегляди статей : 287307

Запрошуємо до читання

Львів. Смаколики. Різдво

Львів. Смаколики. Різдво

Ми постійно шукаємо щастя і не ймемо віри, що воно зовсім поруч. Щастя в нас самих. Треба просто навчитися радіти й бути вдячним за абсолютно звичні речі: людей, які довкола тебе, місце, де ти народився, де ти живеш, рід, який дав тобі традиції та віру. Кажуть, віра — це великий дар. Хтось вчиться її роками, а хтось просто отримує в подарунок від Бога. Цей подарунок так високо цінується і передається з роду в рід. Адже саме традиційна віра і мораль збирає щороку всіх родичів, де б вони не були — в Мілані, Торонто чи Тель-Авіві, — додому на Святу вечерю з дванадцятьма стравами і різдвяним Дідухом. Тут іще ходять вертепи морозяними вулицями й пекельні чорти лякають дітей за непослух гріхами,…

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

ДОСТУП ДО ПОВНИХ ТЕКСТІВ ЖУРНАЛІВ ТА КНИГ SPRINGER

ДОСТУП ДО ПОВНИХ ТЕКСТІВ ЖУРНАЛІВ ТА КНИГ SPRINGER

Українські державні та комунальні виші чи наукові установи, які раніше оформили через ДНТБ України доступ до Scopus та/або Web of Science, автоматично отримали доступ до повнотекстових ресурсів порталу Springer Link, а саме: журналів Springer 1997-2020 рр.;  електронних книг Springer 2017 р.

Режим роботи науково-технічної бібліотеки у канікулярний період 2020

Режим роботи науково-технічної бібліотеки у канікулярний період 2020

У період з 02.01.2020 по 31.01.2020 науково-технічна бібліотека здійснює обслуговування користувачів: понеділок-четвер з 8 30 до 17 30 п’ятниця з 8 30 до 16 00 субота, неділя -  вихідні дні.  НАГАДУЄМО, що Електронний каталог науково-технічної біблотеки НЛТУ України працює  24/7 Крім того, ви можете скористатись послугами бібліотеки онлайн - Віртуальна довідка

Календар знаменних та пам’ятних дат. Січень - 2020

Календар знаменних та пам’ятних дат. Січень - 2020

 Днів у місяці багато, - майже кожен - знаменна дата! 

Національний лісотехнічний університет України  вдруге отримує пальму першості поміж вітчизняних університетів у  всесвітньому рейтингу UI Green Metric  (UI Green Metric World University Rankings)

Національний лісотехнічний університет України вдруге отримує пальму першості поміж вітчизняних університетів у всесвітньому рейтингу UI Green Metric (UI Green Metric World University Rankings)

Цього року результатами власних програм сталого розвитку поділилися 780 кращих навчальних закладів світу. Трійкою світових лідерів, аналіз 6-факторних результатів сталості яких показав найкращі результати, визнано Wageningen University & Research (Нідерланди), University of Oxford (Великобританія) та University of California, Davies (США).Зайнявши 111 місце, НЛТУ України на 86 позицій перевершив результат 2018 року.

Оголошення

Оголошення

Оголошення про проведення зборів трудового колективу НТБ НЛТУ України

Хустка як давній символ української жіночності

Хустка як давній символ української жіночності

Дедалі частіше на вулицях міст можна побачити модниць одягнених у колоритні хустки. Такі, як носили колись бабусі та прабабусі. Хустка давно перестала бути пережитком минувшини, і аксесуаром бабусиних скринь. Сьогодні – це модний аксесуар, який заполонив любов дизайнерів цілого світу. Хустки модно носити розкинувши на плечі поверх одягу, чи щільно обмотати ними голову, саме так, як носили українки двісті, триста років тому. На ринку та у торгових центрах є безліч хусток саме в національному колориті з яскравими квітами чи геометричними фігурами на чорному та білому тлі. Саме білі хустки були трендовим атрибутом одягу кожної українки впродовж багатьох століть.

Українське волонтерство – явище унікальне. Йому завдячуємо суверенітетом

Українське волонтерство – явище унікальне. Йому завдячуємо суверенітетом

Волонтер — покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності, буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.

Календар знаменних та пам’ятних дат. Грудень - 2019

Календар знаменних та пам’ятних дат. Грудень - 2019

 Днів у місяці багато, - майже кожен - знаменна дата! 

До уваги користувачів! 29 листопада - Санітарний день

До уваги користувачів! 29 листопада - Санітарний день

Якщо плануєш книжкові вихідні – бери додому книжку вже зараз!

Запали свічку пам’яті у своєму вікні! Не залишай цього дня своє вікно порожнім

Запали свічку пам’яті у своєму вікні! Не залишай цього дня своє вікно порожнім

«Свічка, що мерехтить у вікні», запалена о 16:00 наприкінці листопада кожного року – це традиція важлива не лише для пам'яті про Голодомор. Вона єднає нас, творить націю і робить сильнішими»

«Повертайся живим». 6 грудня 2017 року - 6 років як у Львові відкрито та освячено Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла та 26 років відродження Збройних сил України

armijaКожна держава має своє військо. 
У кожного з них є свої символи, які віддзеркалені у присязі.
У воїнів Збройних сил України теж є святі слова,
які глибоко переконливо визначають роль і

призначення національного війська –
служити українському народові.
У відповідальний час народ завжди з особливою увагою
дивиться на своїх захисників.
Діти народу, українські воїни, разом з Україною виступають
надійним гарантом суверенітету і цілісності держави.

Для них служіння народу –
найвища честь, покликання, обов’язок.

Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України.
Вітаємо всіх з Днем Збройних Сил України !!!
Дякуємо Вам за вашу силу, терпіння, мужність!!!
Україна понад усе!!! 
СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ГЕРОЯМ!

Минає 6 років, як у місті Львові було відкрито та освячено Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла. Цей храм відомий ще як костел Єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. Він є взірцем римської святині Іль-Джезу (Il Gesù) та вважається однією з найбільших культових споруд Львова.

Garrison temple of the holy Apostles Peter and PaulЗ історії відомо, що із 1848 по 1946 роки споруда виконувала функцію Гарнізонного храму, тут проводились богослужіння для військовослужбовців та їх родин. У 50-х роках ХХ століття, з приходом нової влади, храм було закрито, його приміщення переобладнали під книгосховище Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника НАН України. У стінах святині знаходилось понад 3 млн. примірників книг різних періодів, більшість із цих книг ніколи у своєму житті не були відкритими для читачів. Будучи розташованим в історичному центрі міста Львова, понад 65 років Гарнізонний храм залишався загадкою для багатьох львів’ян та гостей міста, а його величні та кремезні двері берегли цінність та неповторну духовність цієї святині. Люди часто запитують, а чому саме цей храм має статус гарнізонного? В чому полягає основне завдання такої святині із військовим характером? Перш за все, слід зазначити, що майже кожна країна світу, яка має власну армію, теж має гарнізонні храми. Хоч гарнізонний храм перш за все є місцем молитви для усіх віруючих людей, його завдання є надавати належну духовну підтримку військовослужбовцям гарнізону та їх родинам. А це благословення військовослужбовців під час різних військових урочистостей, проведення молитви за Україну; подяка Богові за перемоги в бою, військові досягнення, молитви за родини військовослужбовців, за тих, хто віддав своє життя, захищаючи Батьківщину.

Напевно недарма так Бог все покерував, що Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла у Львові освячено 6 грудня 2011 року в той час, коли ще ніхто не знав, скільки всього випаде на долю нашої країни, як кардинально в позитивну сторону поміняється ставлення до військовослужбовців в українському суспільстві. В той час ніхто не міг подумати ні про Революцію Гідності, ні про анексію Криму, ані тим більше про війну на Донбасі.

Garrison temple of the holy Apostles Peter and Paul222222Без перебільшення можна сказати, що самі військовослужбовці подарували нове життя колишньому костелу Єзуїтів, а тепер вже Гарнізонному храму. Сотні курсантів восени 2011 року під чітким керівництвом Національної Академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного в особі начальника академії генерал-лейтенанта Ткачука Павла Петровича та при тісній співпраці із Львівською національною науковою бібліотекою імені В. Стефаника НАН України, владою міста Львова та області перенесли цінні книги із храму в нове книгосховище. Понад 144 вантажних автомобілів книг та 30 автомобілів стелажів було перевезено у нову бібліотеку. Курсанти врятували книги, дали їм змогу бути прочитаними, а храм став місцем нового життя для багатьох, хто переступив його поріг. Колись курсанти Національної Академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного своїми добрими руками врятували книги та допомогли відкрити храм, а тепер цей же храм, будучи гарнізонним, активно допомагає багатьом військовослужбовцям, що перебувають в зоні АТО різними речами: бронежилетами, касками, військовою формою, термобілизною, берцами, медикаментами, тощо. Понад 22 млн. гривень було зібрано у стінах гарнізонного храму за крайніх 2 роки для потреб військовослужбовців, що захищають Україну від північного агресора. За цей час гарнізонний храм став місцем, де зустрілось усе, що ми називаємо одним словом – життя. У його стінах військовослужбовці стають на рушник щастя, просять Божого благословення для свого життя, охрещають дітей, але й також у гарнізонному храмі прощаються з Героями України – найкращими, тими, хто віддав своє життя задля життя інших!

Всі люди які щодня переступають поріг гарнізонного храму для молитви, вірують та розуміють, що нам є важко зупинити в цю хвилину війну, яка огорнула Схід України, однак ми можемо допомогти тим, хто її щодня стримує! І тим все сказано, тут розкрито все, що ми називаємо гарнізонним храмом. Завдяки цій святині багато військовослужбовців відчули те, що Бог завжди з ними, тому що поруч них є добрі люди.

Матеріали (Режим доступу):Facebook /Степан Сус
http://www.mil.gov.ua/ministry/sklad-zbrojnix-sil-ukraini/
Підготувала науково-технічна бібліотека

 

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page