Головна

Навігація

14 березня – День українського добровольця

День українського добровольця - свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників

Споконвіку до нашої хати  
Приходять непрохані гості, 
Намагаються вибити двері до хати
могутнім плечем,
Зустрічаємо їх, як усіх ворогів, 
На калиновім мо́сті, 
І не хлібом, не сіллю вітаємо їх, 
А вогнем і мечем. 
Добровольці ідуть до бою, 
А країна - глуха стіна, 
Захищають весь світ собою, 
Та пошани до них нема...

Кровоточить земля моя ранами, 
Доки терпимо сили злі, 
Доти й будемо ми партизанами 
На своїй Богом даній землі.
/2014р. Олександр Шевченко/

Саме у березні 2014 року добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки для подальшої участі у воєнних діях. 14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії. У березні 2014-го добровольчі батальйони організовувалися у багатьох містах України.

За постанову "Про встановлення Дня українського добровольця" (№ 4261) проголосував 231 народний депутат. Постановою передбачено встановити День українського добровольця та відзначати його щорічно 14 березня. Це зроблено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. Влада Тернопільщини ініціює надання пільг із сплати комунальних послуг добровольцям, які воювали в АТО.

P.S. За сприяння ЛОДА гурт "ТІНЬ СОНЦЯ" запрошує усіх 14 березня 2014 року о 12 год у Львівську філармонію.

Матеріали підготувала науково-технічна бібліотека