Calendar

« November 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Наукові бази даних

Наукові бази даних

Scopusє інструментом для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Індексує 38 млн. записів з 18 тис. назв наукових видань 5 тис. видавців. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання. Розробником та власником SCOPUS є видавнича корпорація Elsevier. База даних доступна на умовах передплати через веб-інтерфейс. Пошуковий апарат SCOPUS інтегрований з пошуковою системою Scirus для пошуку веб-сторінок та патентною базою даних.

Web of Science – це реферативна наукометрична база даних наукових публікацій, що пропонує доступ до бібліографічних даних наукових статей з престижних періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій із зазначенням реальної цитованості цих матеріалів. Таким чином, користувач в змозі негайно отримати уяву щодо актуальності тієї чи іншої роботи та її впливу на наукову спільноту.Web of Science дозволяє організовувати пошук за ключовими словами, за окремим автором і за організацією (університетом), підключаючи при цьому потужний апарат аналізу знайдених результатів. Результат пошуку за цими критеріями дозволяє оцінити загальну кількість публікацій, кількість цитувань, h-індекс та інші показники.

Українські наукові журнали у Scopus та Web of Science
Актуальна, зручна та інформативна таблиця з усіма українськими науковими журналами, які індексуються в наукометричних базах даних Scopus та Web of Science, за посиланням: https://openscience.in.ua/ua-journals?fbclid=IwAR1AykIeYVNSZ57RBKeiiKuug1X4DL2Fb

Science Direct. Статті згруповано в чотири основні розділи: фізичні і технічні науки, природничі науки, медичні науки та соціальні і гуманітарні науки. Анотації більшості статей знаходяться у вільному доступі.

Доступ до повнотекстових ресурсів порталу Springer Link. Springer Nature - авторитетне міжнародне видавництво світового рівня, що публікує якісну наукову, освітню та професійну літературу в галузях науки, техніки та медицини.
Окрім ресурсів відкритого доступу різних років, для користувачів в локальній мережі університету доступні електронні книги і наукові статті останніх років, включаючи матеріали Nature– найпрестижнішого загальнонаукового рецензованого журналу світу.

Research4Life. За сприяння МОН України у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу.
Доступ наданодо кінця 2025 року.
Це проєкт, який організовано у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.
Платформа Research4Life містить п’ять основних колекцій, а саме

  • HINARI – одна з найбільших у світі колекцій біомедичної та медичної літератури.
  • AGORA – це видатна колекція цифрових бібліотек у галузі харчування та сільського господарства.
  • ARDI – надає доступ до науково-технічної інформації.
  • GOALI – зосереджується на праві та соціальних науках, в тому числі політику, економіку, філософію, історію тощо.
  • OARE – збирає інформаційні ресурси про навколишнє середовище, включаючи екологію, географію, енергетику тощо.

Основні наукометричні показники:

Індекс цитування - прийнятий у науковому світі показник «значущості» праць вченого і являє собою число посилань на публікації вченого у реферованих наукових періодичних виданнях. SCI є одним з найпоширеніших науко метричних показників. Наявність у науково-освітніх організаціях вчених, які мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативності діяльності вузу в цілому.

Індекс Хірша (h-index) - показник, запропонований в 2005 р. американськими фізиком Хорхе Хиршем з університету Сан-Дієго, Каліфорнія. Критерій заснований на кількості публікацій вченого і кількості цитувань цих публікацій, і розраховується за спеціальною формулою.

Імпакт-фактор (ІФ або IF) - формальний чисельний показник інформаційної значимості наукового журналу. Показник розраховується як кількість посилань у конкретному році на опубліковані в журналі статті за попередні 2-3 роки. Вважається, що чим вище значення імпакт-фактору, тим вищі наукова цінність та авторитетність журналу.

Доступ до баз даних можливий із локальної мережі університету,
або із комп'ютерного залу 
Науково-технічної бібліотеки НЛТУ України.

Додаткову інформацію можна отримати в інформаційно-бібліографічному відділі
(головний корпус Науково-технічної бібліотеки НЛТУ України, 3 поверх).

Запис на консультацію:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Бази даних з відкритим доступом

Acronym Finder - найбільша та найповніша довідкова база даних акронімів та абревіатур, яка містить більше 1 млн. скорочень та їхніх значень. Надає можливість пошуку або перегляду скорочень за наступними категоріями: інформаційні технології, військова справа та уряд, бізнес і фінанси, наука і медицина, організації і школи, сленг та поп-культура.

BASE - одна з найпотужніших систем пошуку академічних ресурсів відкритого доступу (OAI-PMH), представлених в Інтернеті, що підтримується бібліотекою університету Білефельда. Більш ніж 28 млн. повнотекстових документів з 1837 джерел з різної тематики, починаючи з 2004 р.

Bioline International - неприбуткова електронно-видавнича послуга, що забезпечує вільний доступ до якісних дослідницьких журналів, які видаються в країнах, що розвиваються. Крім рецензованих журналів, виданих у Бразилії, Кубі, Індії, Індонезії, Кенії, Південній Африці, Уганді, Зімбабве та інших країнах, Bioline International надає унікальну послугу, генеруючи біонаукову інформацію цих країн для міжнародної спільноти дослідників. Журнали та статті індексуються в EBSCO Open Access Journals, DOAJ, HINARI, Open J-Gate, PubMed.

BioMed Central - база даних видавництва BioMed Central, яке першим представило модель відкритого доступу до публікацій з біології, медицини та суміжник наук. База містить матеріали із 290 рецензованих журналів відкритого доступу з біології, медицини, технологій та суміжних наук, частина з них індексується Thomson Reuters (ISI), має високий Impact Factor. Всі статті видавництва індексуються в Scopus and Google Scholar. Для використання цього сервісу необхідно зареєструватися на сайті.

Cambridge University Press - надає архіви наукових журналів видавництва (більше 200 найменувань). База даних охоплює різні галузі знань, в тому числі з біології та біомедичних наук, фізіології, психології і психіатрії, екології та інших. У вільному доступі - зміст журналів, бібліографічні описи статей з рефератами. Глибина доступу з 1770 по 2010 роки.

FreeFullPDF - пошукова система електронних ресурсів в галузі медицини, біології, хімії, фізики, матеріалознавства та економіки. Надає вільний доступ до наукових журналів, дисертацій, плакатів і патентів.

Ingentaconnect - багатогалузева реферативна база даних (хімія, фізика, комп'ютерні науки, математика, біологія, медицина, економіка, соціальні науки та ін.) пропонує доступ до 4,5 млн. статей з 13,5 тис. наукових журналів таких відомих видавців, як Elsevier, Springer, IOP Publishing, Taylor and Francis, NPG та ін.

Journals4Free - портал журналів відкритого доступу з понад 10 тис. назв академічних журналів. Пошук можна здійснювати за тематичними категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних. Тематичний спектр порталу: Науки про здоров’я; Біологія та науки про життя; Сільське господарство; Науки про харчування; Технології та інженерія; Математика та статистика; Науки про Землю; Правознавство та політичні науки; Бізнес та економічні науки; Соціальні науки; Біхевіоральні науки; Освіта; Мовознавство та літературознавство; Історія та археологія; Науки про навколишнє середовище; Фізика та астрономія; Філософія та релігія; Комунікація та інформація; Мистецтво та архітектура; Загальні та мультидисциплінарні науки.

Registry of Open Access Repositories (ROAR) - директорія інституційних та тематичних відкритих електронних архівів. Надає можливості пошуку наукових матеріалів за різними галузями знань у понад 3500 е-архівах з усього світу.

ScientificReport - новий науковий журнал відкритого доступу від видавництва Nature, що охоплює всі галузі природничих наук. Публікації починаючи з 2011 року.

UNdata - система доступу до баз даних ООН UNdata містить 34 бази даних, таблиці та глосарії, які вміщують більше 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ​тощо.

Google Book Search – проект з оцифрування книг від Google. Через цей сервіс доступний повнотекстовий пошук в книгах, оцифрованих Google та партнерами проекту Google books – провідними бібліотеками світу. Бібліотека Google  містить понад 15 млн. книг, доступних у повних текстах або представлених для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення (у такому випадку надається інформація про те, де книгу можна придбати чи в якій найближчій до Вас бібліотеці взяти).

OAPEN (OpenAccessPublishinginEuropeanNetworks)  - європейська електронна колекція наукових видань відкритого доступу, переважно в галузях гуманітарних та соціальних наук. Ресурс, який представляє понад 1600 повнотекстових книг у форматі pdf з різних галузей: Суспільство та соціальні науки, Гуманітарні науки, Економіка, Фінанси, Бізнес та управління, Право, Математика та природничі науки, Іноземні мови, Науки про Землю, Георграфія, Навколишнє середовище, Планування.
Місія проєкту – просування публікацій у відкритому доступі, як однієї з основних послуг для наукової спільноти.

Google Scholar – повнотекстовий пошук наукової літератури за різними галузями знань та за різними джерелами, включаючи рецензовані статті, дисертації, книги, реферати і звіти, які опубліковані видавництвами наукової літератури, професійними асоціаціями, вищими навчальними закладами та іншими науковими організаціями.

Бібліометрика української науки - національний бібліометричний та наукометричний сервіс, призначений для формування в суспільстві цілісного уявлення про стан та динаміку процесів, що мають місце в науковому середовищі України. На основі глибокого бібліометричного аналізу публікацій сервіс проводить багатокритеріальне регулярнедискретнерейтингування суб'єктів наукового простору України. Бібліометрика української науки є національним сегментом проектуRanking of Google Scholar Profiles.

Електронна бібліотека авторефератів дисертацій (Ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського) – 55 тис. текстів авторефератів дисертацій, захищених в Україні з 1998 р. Складова Електронного фонду.

Електронні наукові фахові видання (Ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського) – українські наукові періодичні видання, представлені тільки в електронному вигляді.

Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України (Ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського) – 23,5 тис. статей, сформованих за ініціативи Інституту програмних систем НАН України.

Наукова періодика України  («Асоціація УРАН») – реєстр наукових періодичних видань України на платформі OpenJournalSystems (OJS).

Наукова періодика України (Ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського) – українські наукові періодичні видання, представлені як у друкованому, так і в електронному вигляді (на жовтень 2011 р. – 1690 екз.).

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського - представляє журнали відкритого доступу та збірники наукових праць, виданих в Україні, в основному, за 3 останні роки, але є і з глибоким архівом (від першого числа). Містить більше 2 200 назв видань.

Реферативна база даних «Україніка наукова» (Ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського) – національні реферативні ресурси, представлені у галузевих серіях Українського реферативного журналу «Джерело». Охоплює природничі, технічні, суспільні, гуманітарні та медичні науки.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page