Calendar

« April 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

UKRAINE. THE BEST

Ukraine. The Best — 123 творчих біографії, що розкривають контекст співіснування української музики, літератури, кіно, арту, фотографії і театру за останні 25 років. Життєпис кожного героя на сторінках книги містить архівні фото, унікальні факти та авторські ілюстрації.UKRAINE. THE BEST 2020Арт-книга готувалася до видання біля двох років. Над створенням матеріалів для енциклопедії працювали журналісти інтернет-платформи Сultprostir.ua та запрошені відомі оглядачі, критики, літератори — Катерина Бабкіна, Сергій Васильєв, Дмитро Десятерик, Олег Вергеліс, Інна Булкіна, Анастасія Герасимова, Костянтин Донін, Віталій Жежера, Ірина Денисова, Надія Заварова, Наталія Маценко, Олеся Найдюк, Ігор Панасов, Марія Храпачова, Альберт Цукренко. Автори проекту — керівник та співвласник Cultprostir.ua Юрій Комельков та його друг, бізнесмен і співвласник Cultprostir.ua Андрій Голубев. 

У цього унікального видання є своя передісторія і місія. Про це розповів автор проекту Юрій Комельков,засновник та керівник cultprostir.ua:"Насторінках UKRAINE. THE BEST – 123 героя. Тут немає зайнятих місць – більше та менше почесних, немає ієрархії. Ми розставили статті за принципом азбуки – від А до Я. Це культурна мозаїка сучасної України. Слово "азбука" ми використовуємо в прямому значенні – нашою командою був розроблений унікальний стиль українських букв. Він заснований на елементах робіт українських авангардистів минулого століття – Казимира Малевича, Георгія Нарбута та інших.
Всі герої – живі, наші сучасники. Пік творчості деяких з них припадає на дев’яності або нульові, але це не має значення. Вони з нами і їх великий внесок у духовне поле країни поза всякими сумнівами. Їх присутність серед нас – це багатство нашої епохи, можливість учнівства для молодих поколінь.

Героїв UKRAINE. THE BEST умовно можна розділити на два типи.
Перший – ті, хто в своїй професії є флагманами. У музиці це, наприклад, Святослав Вакарчук та Джамала, в літературі – Ліна Костенко, в театрі – Раду Поклітару, в кіно – Кіра Муратова, в арті – Анатолій Криволап.
Другий тип – ті, хто, можливо, не є фаворитами в професійному сенсі, але при цьому відіграють значну соціальну роль. Проявляють себе як організатори, волонтери, лідери думок, громадські активісти.

Книга, сайт і цикл відеосюжетів про 30 героїв UKRAINE. THE BEST – три складових проекту, які забезпечують його мультимедійність. Ролики вже з’являлися в телеефірі, їх подивилися кілька мільйонів українців. З деякими матеріалами арт-енциклопедії можна ознайомитись на сайті проектуUKRAINE. THE BEST. На ньому можна також замовити собі книгу.

На сьогодні UKRAINE. THE BEST існує в україномовній версії. Ми плануємо зробити і варіант англійською. Кінцева мета проекту – презентувати кращих наших сучасників не тільки всередині країни, але і для всього світу. У цьому нас підтримав МЗС України.

Preview of "Ukraine. The Best"

Книгу попередньо можна замовити у абонементі художньої літератури або у приватних повідомленнях Messenger

Матеріали /Режим доступу станом на 16.08.2020/: 
https://ukrainethebest.com/
https://deti.inter.ua/ru/auction/462-ukraine_the_best_art
https://artukraine.com.ua/n/ukraina-the-best/#.Xzkz_tIzbIU
https://ukrainethebest.com/literatura/

Підготувала Науково-технічна бібліотека
Абонемент художньої літератури
провідний бібліотекар Федорак Н.;
Відділ інформаційних технологій і комп'ютерного забезпечення
зав. сектору Новосад В., 
бібліотекар Гордійчук Х.

Матеріал підготовлено 16.08.2020р.

 

 

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page