Calendar

« April 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Львів. Спогади. Кохання

Моменти стають спогадами. Миттєвості — посмішками на світлинах, теплими історіями, які зігрівають серце. Пам’ятаєш, як усією родиною святкували Різдво у засніженому Львові, присипаному цукровою пудрою снігу? І як ми зустрілися вперше в цьому місті? Як шукали затишку і тепла у привітних кав’ярнях? Як цілувалися під дощем? Стільки історій трапилося в цьому фантастичному місті солодкого кохання та терпкого шоколаду! Художники й музиканти, мрійники, закохані та самотні, місцеві і приїжджі — тут кожен знайде на денці горнятка присмак світлої надії. Хтось зустріне свого янгола-охоронця, хтось — пристрасне кохання чи здійснення мрії. І найцінніше дещо, про що мріє кожен з нас...

Lviv. Memoirs. Love 2020Рецензія. Добра книга про... /автор Світлана/
Ця збірка є п'ятою із серії книг про місто Лева. Тут дотримано попереднього стилю. Обкладинка, як завжди, ніжна та романтична. Щодо шрифту, то у цьому виданні він фіолетового кольору, що значно читабельніше, ніж було у "Львів. Пані. Панянки".
Від книги віє зимовим холодом та романтичним теплом, затишком та спогадами, які наскрізь просочилися через сторінки. Так, ця книга про зимові свята, перш за все, про Святий вечір. Цим вона перегукується із "Львів. Смаколики. Різдво", але, в той же час, вони далекі одна від одної.
Це остання книга прочитана мною цієї весни. Це гарний кінець не надто сонячного травня. Поринути у спогади, навіяні зимовими мотивами, - це те, чого прагнула душа. Про Львів не писатиму нічого... Бо всі слова тут зайві.
10 авторів = 10 індивідуальних та неповторних оповідок.
Розпочинається книга доброю історією під назвою "Купчині на Святвечір". Олена Чернінька яскраво змалювала двох маленьких дівчат, які, почувши звістку про те, що на свято не буде ялинки, самі вирушили на її пошуки.
Дивовижною є історія Алли Рогашко "Під склепінням часу". Прочитавши її, починаєш вірити в диво і переконуєшся в тому, що ніякі зустрічі не випадкові.
Тетяна Белімова в цій збірці представила свою оповідку "Східні солодощі для провинного янгола". Це дуже повчальна історія про дружбу, про заможних і не дуже, про відмінників та неохочих до навчання, про кохання, про стосунки із батьками. На мою думку, цей твір повинен прочитати кожен підліток, а особливо - випускники шкіл.
Історія в історії. Чи точніше було б сказати - казка в оповіданні... Саме так написана оповідка від Світлани Горбань, яка називається "Казка для дорослої доньки". Читаючи її, я поринула в дитинство. Тут мама, яка приїхала в гості до вагітної доні на Святвечір, щоб та не святкувала сама, розповідає казку. Вона не дуже схожа на ті, які ми звикли чути (хоча тут є і замок, і королі), хоча це не применшує її чарівності.
Теплою історією для душі є "Мальовані мрії", де Тала Владмирова майстерно описує характери своїх героїв та яскраво змальовує життя у Львові. Головна героїня пані Соломія не є корінною жителькою міста, однак живе тут уже близько 20 років. Вона художниця, яка малює майбутнє, а точніше - мрії. А може вона цими малюнками і змінює хід подій?
Уляна Дудок та її "Різдвяне танго для Емми" залишили в думках нотки присмаку загадковості й таємничості, які пронизали чи не кожен рядочок історії. Цікаво, а чи зустріну я колись себе? Хм...
Єдине речення, яке майорить у думці після прочитання оповідки Любові Долик "Ковзанка для антипка", - "Ім'я визначає долю". Цей літературний витвір насичений багатьма подіями, філософський, повчальний. З нього роблю такі висновки: навіть якщо ступив на слизьку доріжку, ніколи не пізно виправитися, за всі гріхи доводиться розплачуватися.
Романтично-повчальним є оповідання "На щодень і на свята", де Наталя Лапіна пише про сусідів, дружбу, роботу, кохання, заздрість, про буденне життя Олени-Гелени та те, що відбувається з нею.
Наталка Ліщинська та Тала Владмирова написали насичену та цікаву пригодницьку історію "Сонце в долонях". Ох, не хотілося б опинитися на місці головної героїні. А вона ж бо молодець! Хоча й не без допомоги духу Львова. До речі, тут гарно переплетені історії про Лондон та Львів.
У ногу з подіями останніх років у країні йде Ніка Нікалео. Написана нею історія "КОХАННЯ і шви" про сучасне життя, перипетії на Майдані не може залишити байдужим. Недарма саме це оповідання йде останнім у книзі. А фінал пече глибоко у серці.

Про авторів.
Nico NicaleoНіка Нікалео — під таким милозвучно-екзотичним псевдонімом працює львівська письменниця й журналістка Вероніка Хідченко, що подарувала українській літературі чуттєвий роман про справжнє кохання «Dolce Vita, або Кінець гламуру» (2011). Книга відзначена «Коронацією слова» та знайшла вдумливого й вдячного читача. Життєве кредо авторки: «Усе роблю з любов'ю».
В літературу Вероніка Хідченко увійшла як дитяча письменниця – зокрема, 2007 року світ побачила перша книга для дітей «Марк і Цезар у Зеленоводді», яка надзвичайно сподобалася маленьким читальникам та їхнім батькам. Вже згодом авторка переключилася на «дорослу» прозу. 
Також Вероніка Хідченко є ініціаторкою створення, генератором ідей та «двигуном» Львівського жіночого літературного клубу, що об’єднав багатьох письменниць із різних міст України та з-за кордону. 

Alla RogashkoАлла Рогашко — українська журналістка, письменниця. Народилася 21 листопада 1977 року в Рівненській області. Закінчила Рівненський державний гуманітарний університет, музично-педагогічний факультет. Довгий час працювала кадровиком, журналістом і редактором відомчої газети.
Алла Рогашко пише прозові твори, сценарії. Її роботи публікувалися в альманасі «Нова проза», мистецько-літературному альманасі «Захід-Схід».
Письменниця захоплюється літературою, музикою, театром. Дуже цінує справжній художній кінематограф — зокрема, є шанувальником творчості Дейвида Лінча, Федеріко Фелліні, Інґмара Берґмана, Вуді Алена.

Tatiana BelimovaТетяна Белімова народилася у Києві 11 грудня 1976 року. У 1999 році закінчила філологічний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка («україністика»).
Захистила дисертацію за спеціальністю українська література на тему  «Інтертекстуальна основа художньої прози В. Домонтовича» (Київ, 2005). Автор підручника «Проза українського модернізму 20-х років ХХ ст.», ряду наукових статей, рецензій. Працює викладачем української літератури в Університеті «Україна». Отримала ІІІ премію Міжнародного конкурсу «Коронація слова – 2013» за роман «Київ.ua».

Svetlana Gorban and Natalia LapinaСестри Світлана Горбань та Наталя Лапіна зазвичай працюють у співавторстві. З-під їхнього пера вийшло вже кілька творів у різноманітних жанрах:  детектив, фантастика, фентезі, історичні пригоди, романи про кохання. Письменниці — неодноразові дипломанти різноманітних літературних конкурсів, у 2015 році за свою книгу «Роман з містом» вони здобули ІІ премію «Коронації слова».
Світлана Петрівна Горбань (7 листопада 1955, Сахалін) — українська письменниця-прозаїк, член Черкаської обласної організації НСПУ з 2010 року. Закінчила Черкаський державний університет за спеціальністю вчитель російської мови та літератури.
Наталя Петрівна Лапіна (10 жовтня 1953, Оха, Сахалінська область) — українська письменниця, член Полтавської обласної організації НСПУ з 2010 року. Наталя Лапіна закінчила Черкаський державний університет за спеціальністю вчитель російської мови та літератури. Другу вищу освіту психолога здобула в Харкові. Письменниці з дитинства мали потяг до літератури. Вони народилися на Сахаліні в родині військовослужбовця. Їх предки були родом з України, за сталінських часів їх було виселено на Далекий Схід. Свої твори пишуть українською.

Tala VladmirovaТала Владмирова (справжнє ім’я Таміла Тарасенко) — сучасна українська письменниця.
«Зозулята зими» — перший завершений роман. До цього вона публікувала свої твори — від містичних історій до дитячих казок — у періодичних виданнях та альманахах та розміщувала їх на літературних сайтах. Вона високо цінує українську міфологію і щиро вважає, що найнезвичайніше і найцікавіше відбувається зовсім поруч.

 

 

Львів. Спогади. Кохання. Збірка. Читати онлайн тут

Матеріали /Режим доступу станом на 03.02.2020р./:
https://www.booklya.ua/book/lv-v-spogadi-kohannya-193756/
https://book24.ua/product/lviv-spogadi-kokhannya/
https://www.yakaboo.ua/l-viv-spogadi-kohannja.html 
https://www.bookclub.ua/ukr/catalog/books/pop/product.html?id=50332
https://nashformat.ua/products/lviv.-spogady.-kohannya-915797
 
https://www.picomico.com/tag/%D0%BB%D1%8C%D0%B2%D1%96%D0%B2%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%BD%D1%96%D0%B4%D0%BE%D1%89%D1%96
Підготувала науково-технічна бібліотека
провідний бібліотекар Федорак Н.М.

зав. сектору Новосад В.Я.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page