1 листопада 2024 року, у 80-ту річницю Дня пам’яті Митрополита Андрея Шептицького, в читальному залі соціально-економічної літератури Науково-технічної бібліотеки НЛТУ України, під патронатом кафедри права та суспільних дисциплін НЛТУ України, проведено круглий стіл "Екологічне служіння Андрея Шептицького". Спікер: екореферент Львівської архієпархіі УГКЦ отець Сергій Довба (Serhiy Dovba)
Мета: важливість природи як Божого творіння, відповідальність за її збереження. На початку ХХ століття Митрополит Андрей Шептицький закликав відповідально ставитися до природи, наголошував на важливості охорони навколишнього середовища.
Вчення Праведного Митрополита про Бога Творця і відповідальність за Боже створіння – природу, активно впроваджувалося в житті та діяльності Української Греко-Католицької Церкви у першій половині XX ст.
Природоохоронна діяльність УГКЦ включала, зокрема, такі форми і способи охорони навколишнього середовища як мудре й ощадне господарювання у власних маєтностях, заповідання цінних природних об’єктів, сприяння природоохоронній діяльності у національних наукових і громадських організаціях Галичини, а також плекання відповідальності за створений Богом світ та поширення ідей охорони природи як невід’ємних елементів християнської ідентичності й патріотизму.
Присутнім було роз’яснено цілі і завдання людини-християнина для осягнення щастя та порятунку спільного Дому-Землі від глобальної соціально-екологічної кризи, а саме – відновлення гармонійних відносин з Богом, ближніми, собою та усім Божим створінням-природою через радикальну зміну свого стилю життя. Отець Сергій Довба розкрив глибокі духовні основи екологічної етики, акцентуючи на тому, що бережливе ставлення до природи є не лише екологічним, а й морально-духовним обов'язком християн.
У цьому аспекті присутнім було роз’яснено поняття «Інтегральна екологія». Також було представлено через мультимедійні ресурси постать Митрополита Андрея як взірця зазначеного стилю життя, котрий як особистим щоденним прикладом, так і пасторальним служінням далеко випередив свій час у відповідному екологічному поступі щодо захисту, збереження і відновлення як лісових багатств, так і тваринного світу тощо. При цьому присутнім було представлено новий Церковно-екологічний календар на 2025 рік, присвячений природоохоронній діяльності Шептицького.
Під час обговорення учасники круглого столу зосередилися на питаннях гармонійного співіснування з природою та конкретних діях, які кожен може зробити для збереження довкілля.
Знаково, що ця зустріч відбулася у день, коли увесь світ відзначає Всесвітній день екології та екологів.
Священиком-екореферентом було передано дирекції науково-технічної бібліотеки Університету низку тематичних видань Екобюро УГКЦ, а всі присутні мали змогу придбати новий календар.