Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни
Я не помру. Я буду вічно жити.
Моя весна ніколи не мине.
Не залишайте на могилі квіти.
Лише в молитві пом’яніть мене.
Я не помру. Я просто все залишу,
В надії, що зустрінемося знов.
Не треба сліз. Лише зворуште тишу
Акордами гарячих молитов.
/Наталя Назар/
Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.
Назва “Небесна Сотня” виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21–22 лютого 2014 року.
20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії. Адже саме тоді, коли на вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, російська федерація розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей. 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна російсько-українська війна, яка триває вже третій рік, несучи українцям смерть, горе та руйнацію. Саме таку ціну платить наша країна за право бути суб’єктом на карті світу та мати власні суверенітет і державність. Одними з перших, які рішуче виступили на захист нашої Батьківщини, були Герої Небесної Сотні.
Вони стали символом світла та перемоги над злом. Разом із героями російсько-української війни, які відстоюють на фронті наше право жити у вільній соборній Україні, вони живлять та зміцнюють нашу віру в Перемогу.
Пам’ять про подвиг Небесної Сотні у 2025 році вшановуємо під гаслом: «Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває».
Зображення для інформаційної кампанії базується на вже впізнаваному графічному символі Героїв Небесної Сотні – це майданівці з дерев’яними щитами у момент їхньої боротьби. Композиція відсилає до одного з найупізнаваніших візуальних образів перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – світлини, що показує встановлення прапора на Іодзімі. Зображення розроблено українським графіком Олександром Ком’яховим на замовлення Національного музею Революції Гідності і є вільним для використання та поширення.
Науковці Національного музею Революції Гідності підготували матеріали, де достовірно та стисло зібрано інформацію про 107 Героїв Небесної Сотні та їх ушанування, історичні матеріали про події Майдану та добірку рекомендованих фільмів, літератури й інтернет-ресурсів для глибшого вивчення теми.
Інформаційно-методичні матеріали будуть корисними для освітян, школярів та студентів, усіх, хто цікавиться історією Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні.
Завантажити матеріали у форматах Word i PDF можна за посиланням.
Матеріали Національного музею Революції Гідності
Науково-технічна бібліотека НЛТУ
вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057
тел.: (032) 258-42-50
e-mail: library@nltu.edu.ua
Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.