Calendar

« June 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Бібліотечні блоги. 14 червня - Міжнародний день блогера та День блогу

Хобі чи професія? Блогерство не вивчають в університетах, для цього не потрібен диплом, писати блоги може кожен. Їх ведуть політики, журналісти, письменники, лікарі, бізнесмени, фітнес-тренери та звичайні домогосподарки. Їхня аудиторія вимірюється десятками, а подекуди й сотнями тисяч підписників. А тому не можна недооцінювати вплив блогерів на суспільну думку та свідомість. 
Хтось вважає це своїм хобі, хтось професією, а дехто - і тим, і іншим.Blogging2021

Щорічно 14 червня інтернет-спільнота відзначає Міжнародний день блогера (International Weblogger's Day)Поряд з Міжнародним днем блогера в світі щорічно відзначається і так званий День блогу (оригінальна назва — Blog Day). Він проводиться 31 серпня. В цей день кожен блогер публікує на свій сторінці п'ять посилань на інші щоденники, присвячені різним темам.

Інформаційне століття породило безліч нових професій. Але блогер виділяється серед них за тією простою причиною, що ця професія передбачає вплив на суспільну свідомість. Якщо журналісти стали четвертою владою, то блогери п’ятою. Вони впливають на людей, висловлюючи свою точку зору, переглядаючи ті або інші події.

blog   Блог (англ. blog, від «web log», «мережевий журнал або щоденник подій») – це веб-сайт, основний зміст якого – записи, що додаються регулярно, зображення або мультимедіа. Для блогів характерні недовгі записи часової значущості, відсортовані у зворотному хронологічному порядку (останній запис зверху). Відмінності блога від традиційного щоденника обумовлюються середовищем: блоги, звичайно, публічні й припускають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну полеміку з автором (у відгуках до блог-запису або своїх блогах).
   Блогерами називають людей, що ведуть блог. Сукупність усіх блогів мережі прийнято називати блогосферою. За авторським складом блоги можуть бути особистими, груповими (корпоративними, клубними…) або суспільними (відкритими). За змістом – тематичними або загальними.
   Блогофотограф – людина, що розміщає продукти своєї фототворчості в особистому або груповому блогу (фотоблогу) і не прагне знайти жодного іншого застосування своїм фотографіям.
Для блогів характерна можливість публікації відгуків (т. зв. «коментарів», коментів) відвідувачами. Вона робить блоги середовищем мережевого спілкування, що має низку переваг перед електронною поштою, групами новин, веб-форумами й чатами.

out010282 timІсторія. За версією газети Вашингтон профайл (англ. Washington Profile), першим Блогом вважають сторінку Тіма Бернерса-Лі, де він, починаючи з 1992 року, публікував новини. 
Влітку 1996-го року, автор одного з перших онлайн-щоденників Джастін Холл[en] написав у своєму щоденнику, що в обмін на місце для ночівлі навчить створювати веб-сторінки, і вирушив в подорож Сполученими Штатами. Вперше термін «веб-лог» у 1997 використав блогер Йорн Бергер[en], а в 1999-му Пітер Мергольц (англ. Peter Merholz) розбив цей термін на «we blog» («ми бложимо»).
У липні 1999 року, Ев Вільямс, засновник компанії «Pyra Labs[en]» який створив набір скриптів для полегшення процесу дописів у своєму блозі, випустив цей скрипт як продукт компанії під назвою Blogger. Це була перша безкоштовна блогова служба. Згодом Blogger був викуплений компанією Google.

 • 2006 року після позову компанії «Apple» (2004 р.) на Блогерів, було винесено рішення суду про те, що вони володіють тими ж правами по нерозголошенню джерел інформації, що й журналісти.
 • Популярність Блогосфери зумовлена насамперед можливістю використання таких недоступних раніше інструментів, як RSStrackback та ін.

Відмінністю Блогів від щоденникових записів є те, що перші зазвичай передбачають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну дискусію з автором (наприклад, у коментарях до запису).
До України, звичайно ж, блогерство добиралося довше, тому перша хвиля популярності блогів на платформах типу LiveJournal, Blogger.com та Twitter припала на середину минулого десятиліття. Зараз же можна говорити про «друге життя» української блогосфери, адже можливість вести особистий щоденник у форматі відео (YouTube) чи фото (Instagram) подарувала багато нових імен, чиє хобі «посидіти в телефоні» переросло у професію, яка приносить і задоволення, і гроші.

   Навіщо потрібен блог? На сьогоднішній день блог, як явище, став на стільки популярним, що причиною для створення може стати майже все що завгодно.

 • Ви можете побажати створити блог, аби просто записувати свої думки. Це буде Ваш особистий веб-щоденник. Зекономите на папері та чорнилах 
 • Ви самі або з друзями/колегами можете створити блог, аби висвітлювати новини, своє бачення та ділитись думками щодо якоїсь теми. Це буде тематичний “моноавторний” чи колективний блог.
 • На роботі Вас можуть попросити, або Ви виявите бажання самі, писати про досягнення компанії, зміни у робочому процесі, налагодити через інтернет діалог з клієнтами та партнерами. В цьому випадку Ви можете спробувати створити корпоративний блог.
 • Блог можна використовувати як портфоліо чи резюме, як записник чи просто місце збереження корисної інформації.

   Хто такий блогер і чим він відрізняється від журналіста?
Мабуть не тільки тим, що журналіст, як правило, професіонал, а блогер не завжди професіонал, бо бувають непрофесіонали-журналісти і професіонали-блогери.
Блогер є породженням мережевої онлайнової інтерактивної комунікації, яка принципово відрізняється від систематизованої (інституалізованої) оффлайнової монологічної комунікації.
Блогер виникає як реакція на Засоби Масової Інформації складного світу. В якийсь момент виявилося, що масова інформація може повідомляти лише прості речі багатьом. За сегментацію інформації ринок не готовий платити. Отже сегментована і призначена для вузьких кіл користувачів інформація виявилася запитана поза межами тих, хто приймає рішення на рівні держави чи корпорацій. З'явилося багато людей, справа яких залежить від осягнення нових смислів, перспектив, уявлень, мислительних установок та мотиваційних настанов.
В цьому контексті кількість людей, які приймають рішення, від яких залежать інші люди, протягом останнього часу збільшилася. З іншого боку, виникли технічні можливості (Інтернет + соціальні мережі) доставки такої сегментованої і персоналізованої інформації до тих, хто приймає рішення, але не готовий за них платити як за консультаційні послуги.
blog 12Отже, блогінг це персоналізація і сегментація журналістики в процесі її масовізації. Блогінг це також універсалізація і ускладнення змісту публікованих текстів, бо вона є власне відображенням суті Інтернету як універсальної мережі єдиного людства.
Блогінг це принципова відмова від масовізації текстів блогера. І це дуже важлива обставина. Чим більш популярним стає блогер, тим більше ця принципова відмова актуалізується.
Традиційний журналіст виконував три основних функції: 1) інформування; 2) аналіз; 3) мотивація та організація дії. Інколи до цього додавалася функція розваг.
Позиція блогера з'являється як наслідок ускладнення світу. Блогер зайнятий інформуванням в тих сферах, де традиційна журналістика не діє, не встигає реагувати або викривляє події під натиском інституалізованих влади та багатства. Блогер зайнятий не тільки аналізом в сенсі аналітики подій, він також здійснює синтез (смислів, перспектив, нового дискурсу, нових організаційних та інших ініціатив). Блогер також здійснює мотивацію своїх читачів на певні дії, що традиційна журналістика давно перестала робити через недовіру до неї як до джерела суб'єктності на боці громади, а не влади та багатства. Блогер часто навіть поєднує функцію розваг з інформуванням, аналізом-синтезом і мотивацією-організацією.

Зараз в соціальних мережах можна знайти сотні і тисячі цікавих акккаунтів, які розповідають про все на світі: моду, красу, стиль, фітнес, здоровий спосіб життя, мотивацію. В Інтернеті є безліч тих, хто називає себе модним словом «блогер», проте лише одиниці з них є успішними та цікавими людьми, які не губляться серед загальної маси, а навпаки яскраво виділяються на їхньому фоні.
Мабуть, нереально перелічити всі види блогів, які існують у цей момент, бо під цим словом ховається стільки різного: від роздумів про політику на новинному сайті до відеозаміток з навколосвітніх подорожей чи авторських рецептів із красивими фото.
Але всіх їх об’єднують дві ознаки. По-перше, автор блогу – це завжди активна й цікава людина з унікальними думками та бажанням ділитись усім із світом. По-друге, блогер – це той, кого читають і хочуть читати, тобто це своєрідне ЗМІ, яке має свою аудиторію і свій вплив. І саме яскрава, харизматична особистість перетворює просто набір слів та графічних елементів на унікальний блог.

 - ТОП-5 фуд-блогерів України
 - Топ-13 Lifestyle-блогерів України
 - 4 українські YouTube-блогери для тих, хто не дивиться телевізор
 - 7 українських блогерів в Instagram, які надихають
 
ТОП-10 крутих українських блогерів

Переглядаючи численні красиві профілі в Instagram, мимоволі задумуєшся над тим, щоб створити власну красиву галерею, де усі фото будуть витримані в одній кольоровій гамі, підписи під ними зроблять сторінку затишною, а згодом з’являться й власні «родзинки», які вирізнятимуть вас на фоні інших блогерів. А у вас були такі думки? Якщо так, то вважайте наш матеріал «знаком згори» (точніше, з екрана) і розпочніть втілення цього задуму просто зараз! А поради від популярного львівського Instagram та YouTube-блогера Христини Соломахи допоможуть вам у цій справі:

 • oyRZbuQHz54Не копіюйте стиль улюблених блогерів, адже головне – це оригінальність! А фотографії в одному кольорі – зовсім не запорука успіху.
 • Робіть різноманітні фото. Навіть якщо ви майстер фотографувати вулиці, підписникам набридне така одноманітність, тому чергуйте фото міста із flatlay (фото предметів, розкладених на плоскій поверхні) та особистими фото з різних ракурсів.
 • Хоча соціальні мережі – це неформальний простір, варто слідкувати за своєю грамотністю, і у разі потреби перевіряти написання деяких слів у надійних ресурсах в Інтернеті.
 • Пам’ятайте, що текст під фото має відповідати вашому характеру, тому старайтесь виробити власний стиль написання і не забувайте про жарти 
 • Не забувайте спілкуватись зі своєю аудиторією: ставте їм запитання, просіть поради, відповідайте підписникам у коментарях. По-перше, відкритість – це завжди «+» для блогера. По-друге, блогерство – це чудова можливість знайти друзів та однодумців.
 • Щоб розкрутити свій профіль, використовуйте «локальні» теги, які не є надто популярними. Також власні унікальні теги допоможуть вам навести лад у своїй галереї, адже ними можна позначати записи на певну тему.
 • І найголовніше – вчіться виходити із власної зони комфорту, адже лише це штовхає на підкорення нових вершин!

Library BlogsОстаннім часом бібліотечне обслуговування зазнало значних змін, які пов'язані із використанням комп'ютерів, цифрових технологій та Інтернету. 
Бібліотеки прагнуть активно використовувати можливості всесвітньої павутини в повсякденній практиці і шукають інноваційні шляхи надання послуг. У цьому контексті логічним кроком стало формування бібліотечної блогосфери. 
Блог – це веб-сайт, головний зміст якого – записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. 
Надзвичайна популярність блогів зумовлена двома головними обставинами: по-перше, публікувати інформацію в Інтернеті за допомогою блогів досить легко; по-друге – це миттєва доступність опублікованої інформації в Інтернеті.
Сьогодні бібліотечна блогосфера виступає своєрідним «дзеркалом життя», що відображає як актуальні проблеми функціонування бібліотек в сучасному суспільстві, так і думку з цих проблем бібліотечного співтовариства. Блоги стали повноправним джерелом бібліотечного контенту. Завдяки розвитку нового медіасередовища змінюється інформаційна повістка дня, характер і спосіб реагування аудиторій.
   Бібліотечний блог для сучасної бібліотеки – це:
– майданчик для користувачів (читачів), залучених з соціальних мереж, більшість з яких лояльні саме до блогів, а не до офіційних бібліотечних сайтів;
– використання інструментів і методів комунікації в Інтернеті, які не є традиційними для сайтів бібліотек, але оптимально підходять під формат блогу бібліотеки;
– створення корпоративного ресурсу з достатньою кількістю тематичного контенту (який регулярно додається), оптимізованого під пошукові системи, що дозволяє постійно залучати цільову аудиторію та привертати її увагу до бібліотеки;
– побудова емоційного зв'язку з користувачем (читачем) завдяки особистісному аспекту інформації, яка публікується авторами блогів, про життя бібліотеки та бібліотечну справу;
– донесення до аудиторії офіційної позиції бібліотеки в неофіційному вигляді;
– тестування нових ідей. 

Your Digital Library Image roadshow blog   Бібліотечний блоґ (англ. blog, від web log – мережевий журнал чи щоденник подій) – веб-сайт, в основі якого – періодично оновлювані тексти, зображення чи мультимедіа, повністю чи частково пов’язані з бібліотечною тематикою. Метою функціонування Б. б. є привернення уваги до бібліотеки як соціального інституту, просування  бібліотечних послуг, популяризація читання та книги, що сприяє залученню нових користувачів. Як сучасний інструмент взаємодії з аудиторією та тестування нових ідей і новацій Б. б. слугує поглибленню професійної комунікації бібліотекарів, налагодженню соціального партнерства з іншими установами. Сукупність блоґів, у т. ч. за професійною ознакою, має назву блоґосфери. Платформами для створення блоґів слугують різні сервіси і платформи, у т. ч. безкоштовні (Blogger, TypePad, LiveJournal, WorldPress, Blogspot).

blogВластивостями бібліотечного блоґу є: інтерактивність (наявність зворотного зв’язку, відгуків, коментарів), мультимедійність (наприклад, використання буктрейлерів), універсальність (подання матеріалів, не пов’язаних із бібліотечною тематикою), комунікативність, менш офіційний стиль викладу матеріалів. За змістовним наповненням та інформаційним потенціалом Б. б. є дещо вужчим від бібліотечного сайту.

Першим Б. б.  став Librarians’ Site du Jour Дж. Левін (Jenny Levine), створений у 1995 р., який проіснував до 1999 р.  Поява перших українських Б. б. датується 2007 р., а активний розвиток бібліоблоґосфери розпочався з 2009 р.

Для Б. б. характерні лаконічні записи тимчасової значущості, тому їх важливо поповнювати новими записами, інакше блоґ втрачає свою актуальність, стає нецікавим. Нові записи (пости) розміщуються поперед старих.

Б. б. має відповідати наступним вимогам: регулярність оновлення інформації та її достовірність; популярність (наявність прихильників/постійних читачів, що фіксується відповідним автоматичним лічильником, та коментарів); узгодженість, зв’язок із сайтом бібліотеки або соціальними мережами (кнопки посилань на облікові записи у Facebook, Twitter тощо); проста, зрозуміла та зручна для відвідувачів навігація; відповідність завданням бібліотеки створеного корпоративного ресурсу з достатньою кількістю контенту, оптимізованого під пошукові системи; привабливий дизайн.

blog biblКласифікація Б. б. можлива за багатьма ознаками: за належністю – авторські, колективні, офіційні при бібліотеках; за типом бібліотек – шкільні, вишівські, публічні, наукові та ін.; за стилем подачі інформації і оформлення – текстові, фотоблоґи, відеоблоґи, аудіоблоґи, комбіновані тощо; за тематикою: професійний розвиток і технології навчання бібліотекарів, проблеми питання лідерства та мотивації, поширення кращого досвіду, популяризація цифрового контенту (електронна та аудіокнига), книги та читання; за цільовою аудиторією – для бібліотечних фахівців, для дітей та підлітків, для вчителів та батьків; історико-краєзнавчі; бібліотечні новини тощо.

Ефективність Б. б. визначається за такими кількісними критеріями: чисельність щоденних відвідувачів; передплатників; коментарів; зворотних посилань.

Моніторинг інформаційного простору Інтернет свідчить, що станом на 01.07.2016 р. кількість блоґів публічних бібліотек становила понад 1000 од., серед яких 30% презентують діяльність сільських книгозбірень, а 22% є блоґами бібліотек для дітей та юнацтва. Помітною у бібліоблоґосфері є присутність провідних регіональних книгозбірень України: 19 бібліотек ведуть 72 блоґи.

Використання Б. б. є елементом запровадження інформаційних технологій в книгозбірнях, засобом професійної самореалізації бібліотекарів у довільному форматі; віртуальною on-line формою просування послуг бібліотеки, читання і книги, взаємодії з користувачами; інформування суспільства про бібліотеку та її ресурси і можливості.

Корисні посилання - список бібліотечних блогів

 1. http://biblioobzor.blogspot.com/ - блог Библио.net "Субъективно о книгах, библиотеках и библиотекарях"
 2. http://biblionet.com.ua/ - блог "LIBRARYART" - журнал співробітників бібліотек Костянтинівки
 3. http://storinka.meximas.com/ - блог бібліотеки Баранівської школи Валківської районної ради «Сторінка за сторінкою..»
 4. http://irynavasylchuk.blogspot.com/ - блог «Душі аптека - бібліотека!»
 5. Блоги обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова:
 6. http://www.13bibliotekadp.blogspot.com/ - блог бібліотеки-філії №13 Дніпропетровської Централізованої системи бібліотек для дітей
 7. http://msvitlana12.blogspot.com/ - блог Червоноградської міської бібліотеки для дітей "Бібліотек@ на всі 100%"
 8. http://knigarub.blogspot.com/ - блог " Книголюб " библиотеки-филиала №2 Рубежанской ЦБС
 9. http://ssbf-library.blogspot.com - блог “Велдіж бібліотечний”  Шевченківської сільської бібліотеки-філії
 10. http://olcbsdito.blogspot.com/ - блог “ Інтернет - мишенята” Дитячої бібліотеки імені Ю. Гагаріна
 11. http://kievchaplib.blogspot.com/ - блог "БІБЛІОСВІТЛИЦЯ" бібліотеки для дітей ім. В.І. Чапаєва в м. Київ
 12. http://rec-book.blogspot.com/ - Блог рекомендацій книг для читання від бібліотекарів Києва "Вooket від бібліофлористів"
 13. http://lesilib.tumblr.com/ - Відеоблог Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва "СтоЛична бібліотека"
 14. http://biblioart-svit.blogspot.com/ - Блог Кіровоградської обласної бібілотеки для дітей "Бібліотечний клуб "АРТ-світ"
 15. http://novomos23.blogspot.com/ - Блог Новомосковської міської централізованої бібліотечної системи “ Бібліотеки Новомосковська”
 16. http://kniga65.blogspot.com/  - блог Старокостянтинівської централізованої бібліотечної системи
 17. http://luhanskinostr.blogspot.com/ - Блог "Діалог.UIS" Луганської обласної бібліотеки ім.М.Горького
 18. http://luhanskwoa.blogspot.com/ - блог Луганського центру Windows on Amerirca (WOA) 
 19. http://13bibliotekadp.blogspot.com - блог Бібліотеки-філiї №13 для дітей м. Дніпропетровська
 20. Блоги бібліотек Алчевської ЦБС:
 21. http://bibliolutsk.blogspot.com/ - Блог «Соняшна літературна країна» - Луцька центральна міська бібліотека для дітей
 22. http://bibliovikontse.blogspot.com/  - Блог «Бібліовіконце Олевщини» - Олевська ЦБС, Житомирська область
 23. http://booknazy.blogspot.com/ - Блог "Книжковий континет"- Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова  
 24. http://bibl-brodu.blogspot.com - Блог «Бродівська центральна районна бібліотека» - Бродівська централізавана бібліотечна система
 25. http://brodu-pdg.blogspot.com - Блог «Бродівська ЦРБ. ПДГ інформує» - Бродівська централізавана бібліотечна система
 26. http://kryzhopilskacbs.blogspot.com/ - Блог Крижопільської ЦБС
 27. http://berezivlib.blogspot.com/ - Блог БЕРЕЗІВЧАНКА Березівська бібліотека-філія Олександрійського районну Кіровоградської області
 28. http://biblioteka2011.blogspot.com/ - Блог Городківської сільської бібліотеки №2 Крижопільської ЦБС, Вінницька обл.
 29. http://junbiblzt.blogspot.com/ - Блог "Натхненні юністю" Житомирська обласна бібліотека для юнацтва
 30. http://lib-pub.blogspot.com/ - блог центральної публічної бібліотеки м. Комсомольськ
 31. http://medlib.blog.net.ua - Блог Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки
 32. http://literaturnaveza.blogspot.com/ - Новини "Літературної вежі" (Блог наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова)
 33. http://odmu-bib.blogspot.com/ - Блог бібліотеки Одеського національного медичного університету
 34. http://www.biblumsa.blogspot.com/ - Блог бібліотеки Української медичної стоматологічної академії
 35. http://eidea-lib.blogspot.com/ - Інженерна думка бібліотекаря
 36. http://ub-lozova.blogspot.com/ - Блог «Лозівська юнацька бібліотека»
 37. http://bb-zavr.blogspot.com/ - Блог «Библиозаврик» Лозівської юнацької бібліотеки  
 38. http://biblioteka-u.fo.ru/ - Блог «Юношеская библиотека отдела культуры Лозовського городского совета» (Харківська область)
 39. http://rdobd.livejournal.com  - Блог "Нінтешк@" Рівненської обласної бібліотеки для дітей
 40. Блоги бібліотек Жидачівської РЦБС :
 41. http://bibl5.blogspot.com/ -блог «Луцька бібліотека філія № 5 для дорослих»
 42. http://shlyahova.blogspot.com/ - блог бібліотеки Олександри Шляхової м. Запоріжжя 
 43. http://bibliotekair-crb.blogspot.com/ - блог Іршавської центральної районної бібліотеки
 44. http://izmchldbibl.blogspot.com/  - блог Центральної бібліотечной системи для дітей м.Ізмаїл "Книжный бульвар"
 45. http://knugaruk.blogspot.com/ - Блог для дітей Острозької ЦСПШБ "Книгарик і К"
 46. http://berezolukibiblio.blogspot.com/ - Блог «Березолуківська сільська бібліотека»
 47. http://oleksperlina.blogspot.com/ - Блог методико - бібліографічного відділу "Бібліоперлинки", Великоолесандрівської центральної районної бібліотеки
 48. http://4biblternopil.blogspot.com - "Бібліозернятко" - Дитяча бібліотека №4 м.Тернопіль
 49. http://bibliodivanchik.blogspot.com/ - Бібліодиванчик - Кіровоградська МЦБС
 50. http://laginlib.org.ua/blog/ - Библиотечная гавань - Блог Николаевской библиотеки для детей им. В. Лягина
 51. http://library-tomashpil.blogspot.com  - Блог «Томашпільська центральна районна бібліотека»
 52. http://nslibraries.blogspot.com/ - Блог «Новосанжарська ЦБС»
 53. http://svitbib3.blogspot.com/ - Блог «Світловодська бібліотека - філія №3»
 54. http://guovadischytachu.blogspot.com/ - Quo vadis,читачу? (Червоноармійська ЦРБ)
 55. http://knyzhkovapavutynka.blogspot.com/ - Книжкова павутинка (Андрушівська ЦРБ)
 56. http://bibostriv.blogspot.com/ - Блог «Бібліотечний острів» (Новоград-Волинська ЦРБ)
 57. http://bibliotechneasorti.blogspot.com/ - Блог «Бібліотечне асорті» (Коростенська ЦРБ)
 58. http://bibliotehnamuza.blogspot.com/  - Блог «Бібліотечна  муза» (Брусилівська ЦРБ)
 59. http://oblychchjamdochytacha.blogspot.com/ - Блог «Обличчям до читача» (Баранівська ЦРБ)
 60. http://bibliotechnyjlabirynt.blogspot.com/ - Блог «Бібіліотечний лабіринт» (Любарська ЦРБ)
 61. http://charivnapolisjanka.blogspot.com/ - Блог «Чарівна Полісянка» (Радомишльська ЦРБ)
 62. http://gremyachebibl.blogspot.com/ - Блог бібліотекаря  села Грем'яче, Острозького району, Рівненської області Лариси Лаптєвої  "Я - бібліотекарка!"
 63. http://bibliorodzynki365.com.ua/  - Фотоблог «Бібліородзинки. 365» - українсько-польський проект, започаткований Львівською обласною бібліотекою для дітей, Публічною бібліотекою міста Кросно та Херсонською обласною бібліотекою для дітей
 64. http://artlibraryblog.wordpress.com - Блог "LIBRARY ART BLOG" (блог відділу мистецтв Київськоїміської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія»)
 65. http://azaza859.blogspot.com/ - Блог “Вас вітає край Роксолани Потіцька бібліотека-філіал»
 66. http://detidnepra.blogspot.com/ - блог «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей"
 67. http://cbslibrary5.blogspot.com/ - блог бібліотеки-філії № 5 м. Бердянськ «VivatLibrary!»
 68. http://bibliolisichka.blogspot.com - блог Лисичанської центральної бібліотеки «БиблиоЛисичка»
 69. http://bibliotekasv.blogspot.com/ - блог“Свалявська централізована бібліотечна система”
 70. http://technoec.blogspot.com/ - блог техніко-економічного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка "Світ науки, техніки та економіки"
 71. http://biblioscbs.blogspot.com/ - блог бібліотеки м. Сніжне Донецкої області
 72. http://svit-8.blogspot.com/ - блог бібліотеки-філії №8 Світловодської ЦМБС
 73. http://detbiblioteka.blogspot.com/ - Блог районной детской библиотеки Симферопольской ЦБС
 74. http://shbic.blogspot.com/ - Блог Шкільного бібліотечно-інформаційного центру, Шкарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
 75. http://kraevedodessa.blogspot.com/ - Блог відділу краєзнавчої літератури і бібліографії Одеської ОУНБ
 76. Блоги відділів Тернопільської ОУНБ:
 77. http://kotovskrcbs.blogspot.com/ - Блог ЦБС Котовського району
 78. http://svit-7.blogspot.com/ - Бібліотека-філія №7 Світловодської ЦМБС
 79. http://clvivfamily.blogspot.com/ - Блог "Обличчям до родини" ЦМБ ім.Лесі Українки м.Львова
 80. http://chomysuku.blogspot.com - Блог Бердичівської міської бібліотеки для дітей
 81. http://brdlib.blogspot.com - Блог Бердичівської міської централізованої бібліотечної системи
 82. http://nbukids.tumblr.com/ - відеоблог "BiblioTemaTV" Національної бібліотеки України для дітей
 83. http://librkoz.blogspot.com/ - блог Козятинської районної бібліотеки
 84. http://odessaoub.blogspot.com/ - Блог Одеської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.В.Маяковського
 85. http://dashevbibl.blogspot.com/ - Дашівська міська бібліотека-філія Іллінецької ЦБС, блог "Спілкуючись розвиваємося"
 86. http://libinnovate.wordpress.com - «Творчість та інновації в українських бібліотеках», інформаційно-просвітницький блог для бібліотекарів
 87. http://bookworm-woa.blogspot.com - Bookworm, блог для читачів бібліотеки м. Суми
 88. http://inf.by/gomel_lib - Библиомир, блог библиотекарей Беларуси
 89. http://om222.blogspot.com - «Библиотека без барьеров», неофіційний блог Центра для читачів з особливими потребами Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара
 90. http://blogoreader.org.ua - Blogoreader, перший в українському інтернеті проект, котрий висвітлює українську блогосферу - головні події та новини останнього часу, знайомить з цікавими блогами, блоггерами, сайтами та сервісами. Blogoreader - це не просто "блог про блоги", а й повноцінне онлайн-видання - з власною аналітикою, статтями, новинами, та оглядами
 91. http://blog.rgub.ru/libex - «Библиотеки и молодежь», блог Российской государственной библиотеки для молодёжи
 92. http://zallibrary.blogspot.com - Блог Заліщицької ЦБС
 93. http://blog.library.kr.ua - Блог Кіровоградської ОУНБ
 94. http://kmalibrary.wordpress.com - Блог Могилянської Бібліотеки
 95. http://usembassykyivukr.wordpress.com - Блог Посольства США в Україні
 96. http://reshetlib.blogspot.com - Блог Решетилівської ЦРБ
 97. http://ylibedu.blogspot.com - Блог Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, відділу мистецтв
 98. http://kmalibrary.blogspot.com - Блог Тетяни Ярошенко "Могилянська Бібліотекарка"
 99. http://tulchlb.blogspot.com - Блог Тульчинської ЦРБ
 100. http://vbpi.blogspot.com/ - Блог Херсонської обласної бібліотеки для дітей
 101. http://blog.library.vn.ua - Бібліомісток - блог Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва
 102. http://libraryvnu.blogspot.com - Бібліотека ВНУ - ресурси для науки та освіти
 103. http://bibliopalata.wordpress.com - Бібліотечна палата
 104. http://blog.c-bit.ru - «Инновации в библиотеках», Блог Центра библиотечных инновационных технологий РГБ
 105. http://bargromada.blogspot.com - «Ключ до фінансування Барської громади», Блог Барської районної бібліотеки
 106. http://olga-methodlibkyiv.blogspot.com - Методична служба публічних бібліотек Києва
 107. http://chortkivlib.blogspot.com - Мистецька палітра Чортківщини - блог Чортківської ЦБС
 108. http://rusu-library.blogspot.com - «Мышь библиотечная»
 109. http://biblioru.livejournal.com - «Новости библиотечного мира США на русском языке», блог для бібліотекарів. Автор - Інформаційний Центр генерального Консульства США в Єкатеринбурзі
 110. http://panbibliotekar.blogspot.com - Пан Бібліотекар, блог про бібліотечну справу та інформаційні технології
 111. http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/uk/leap.html - Проект "Інтернет для читачів публічних бібліотек" України
 112. http://rock-n-roll-v-biblioteke.blogspot.com - «Рок-н-ролл в библиотеке», блог про автоматизацію бібліотек, бібліотеки, читачів, про наше теперішнє та майбутнє
 113. http://dniprlib.blogspot.com - «Частина серця - читачеві», блог ЦБС Дніпровського району м. Києва
 114. http://youth-libraries.blogspot.com - Бібліотеки України для юнацтва
 115. http://obslugter.blogspot.com - «Бібліотечні посиденьки», Відділ обслуговування Теребовлянської ЦРБ
 116. http://delibfive.wordpress.com - «BOOKитека», блог дитячої бібліотеки №5 (філії Центральної бібліотеки для дітей м. Миколаєва)
 117. http://woacenter.wordpress.com - Nurturing Mutual Understanding: Window on America Centers, «Плекаючи взаєморозуміння: Центри "Вікно в Америку" в Україні»
 118. http://barchildlib.blogspot.com - «Берег дитинства», Барська районна бібліотека для дітей
 119. http://nbu4kids.wordpress.com - «Маленький читайлик», блог відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Національної бібліотеки України для дітей
 120. http://tokarivka-lib.blogspot.com - Токарівська бібліотека
 121. http://info-rulit.blogspot.com - «Единое информационное пространство», креативно-молодежный блог, раскрывающий все интересные и увлекательные события, происходящие в отделах обслуживания на 3-м этаже библиотеки им. М.Горького и не только…
 122. http://kovel-rdb.blogspot.com - Ковельська центральна районна бібліотека для дітей
 123. http://vbpi.blog.net.ua - «Читай - і стань успішним», Бібліотечні програми підтримки дитячого читання на Херсонщині
 124. http://libukr.livejournal.com - Бібліотека Української Літератури у Москві
 125. http://govinfolibrary.wordpress.com - Доступ громадян до офіційної інформації
 126. http://krayvinnitsa.blogspot.com - Відділ краєзнавства ВОУНБ ім. К. А.Тімірязєва
 127. http://golobu-bibl.blogspot.com - Голобська селищна бібліотека
 128. http://informplaneta.blox.ua - Барська районна бібліотека: блог читального залу
 129. http://libraryart.wordpress.com - libraryart, Відділ мистецтв МСМБ «Молода гвардія» м. Київ
 130. http://www.kryub.in.ua - Крымское Республиканское Учреждение «Юношеская библиотека»
 131. http://kinderlibrary.wordpress.com - «Библиотека города N», блог Центральної бібліотеки для дітей міста Миколаєва
 132. http://mizhlissyalibr.blogspot.com - Бібліотека села Міжлісся
 133. http://bibliomist.blox.ua/html - «Бібліоміст - Івано-Франківськ», Блог Івано-Франківського РТЦ
 134. http://spokusa-book.blogspot.com - «Спокушаючи книгою…», блог методиста Бердичівської бібліотеки
 135. http://biblioteka12.blox.ua/html - Блог «Бібліотечна планета», Бібліотека-філіал №12 Запорізької ЦБС для дітей
 136. http://chuguev-child-bibl.blogspot.com - Чугуївська міська бібліотека для дітей
 137. http://lesechko.wordpress.com - «Психолог у бібліотеці»
 138. http://kalanchakcbs.blogspot.com - Блог Каланчацької ЦБС
 139. http://metodist-biblioteki.blogspot.com - «Методист бібліотеки»: блог науково-методичного відділу ХДНБ ім. В.Г. Короленко
 140. http://biblio-dcrb.blogspot.com - Блог Долинської ЦРБ
 141. http://blog.lib.kherson.ua - «Літературний компас»
 142. http://www.netiquette4uth.blogspot.com - Веб-спілкування, нетикет
 143. http://nbukids.wordpress.com - «НБУшка», блог Національної Бібліотеки України для дітей
 144. http://gorkovka.blogspot.com - «Горьковский калейдоскоп», блог Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. М. Горького
 145. http://echzdnepr.blogspot.com - Электронный читальный зал Днепропетровской ЦБС
 146. http://kotovskrcbs.blogspot.com - Блог ЦБС Котовського району
 147. http://advocacy-uba.blogspot.com - Блог секції УБА з адвокації
 148. http://bibmaf.blogspot.com - «Бібліомафія», шкідливі поради для бібліотечно-блогерської громади
 149. http://regcenterlviv9.blogspot.com - Блоґ «Львівський регіональний тренінговий центр»
 150. http://olenaprociv.blogspot.com - «Вчитись ніколи не пізно», блоґ Тернопільського РТЦ
 151. http://tcentrlutsk.blogspot.com - «Навчаємося разом», блоґ Луцького РТЦ
 152. http://bibliomistodessa.blogspot.com - Одесский «библиомостик», блоґ присвячений діяльності Одеського РТЦ, а також відображає інноваційну роботу регіональних тренінгових центрів України на базі обласних універсальних наукових бібліотек за програмою «Бібліоміст»
 153. http://vasylivkalb.blogspot.com/ - Василівська бібліотека-філія  Тульчинської ЦБС (у 2010 році стала  переможцем конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст») 
 154. http://bib-illincy.blogspot.com/ -  Бібліотек@Іллінці, блоґ Центральної бібліотеки Іллінецької ЦБС, яка є одним із  переможців ІІ раунду конкурсу програми.
 155. http://bilozerkacbs.blogspot.com/ - Білозерська ЦБС
 156. http://bibliozerka.livejournal.com/ - Білозерська районна дитяча бібліотека
 157. http://detskay.blogspot.com/ - Каланчацька районна бібліотека для дітей
 158. http://ingulez-lib.blogspot.com/ - Інгулецька бібліотека
 159. http://muz-lib1920.blogspot.com/ - Музиківська сільська бібліотека
 160. http://kislib.blog.net.ua/ - Киселівська сільська бібліотека
 161. http://chernobaevka.blogspot.com/ - Чорнобаївська сільська бібліотека
 162. http://internetlabreri.blogspot.com/ - Новопавлівська сільська бібліотека
 163. http://biblioscbs.blogspot.com/ - Сніжнянська ЦБС
 164. http://ksbf-library.blogspot.com/ - Княжолуцька сільська бібліотека-філія
 165. http://art-departament.blogspot.com/ - Відділ мистецтв Тернопільської обласної бібліотеки для дітей
 166. http://bibliopazlu.blogspot.com/ - «Бібліопазли», блоґ Дніпродзержинської ЦБС
 167. http://lodbphoto.blogspot.com/ - «Бібліородзинки», фотоблоґ Львівської обласної бібліотеки для дітей
 168. http://librarycafeinvites.blogspot.com  - «Бібліотечна кав'ярня запрошує», Блог Кіровоградської МЦБС
 169. http://turgenevskayamiss.blogspot.com/ - «Тургеневские девушки», блоґ ЦБ ім. Тургенєва ЦБС Комінтернівського району м. Харкова
 170. http://tvorchastezhunka.blogspot.com/ - «Творча стежинка», блоґ Житомирської обласної бібліотеки для дітей
 171. http://biblio-novichok.livejournal.com/  - «Библио-новичок», блоґ Кіровоградської міської ЦБС
 172. http://nosoundsworld.blogspot.com/  - «Мир без звуков. Блог для глухих и про глухих», блоґ Кіровоградської міської ЦБС
 173. kotljarevka.blogspot.com/ - блоґ Ізмаїльської центральної міської бібліотеки
 174. http://youthtyl.blogspot.com - бібліотечний блоґ для молоді Тернопілля
 175. http://drbd-library.blogspot.com/ - «Бібліознайки», блоґ Долинської районної бібліотеки для дітей
 176. http://feodosija1711.blogspot.com/ - «Літературна палітра», блоґ Кузнецовської міської бібліотеки
 177. http://gusjatin.blogspot.com/ - «Надзбруччя», блоґ Гусятинської ЦБС
 178. http://2biblternopil.blogspot.com/ - «Тернопільська БібліоМишка», блоґ Тернопільської міської бібліотеки №2 для дорослих
 179. http://biblioovruch.blogspot.com/ - «Овруч-БібліоФест», блоґ Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка
 180. http://rokitne-blog.at.ua/ - «БІБЛІОNEWS», блоґ Рокитнівської центральної районної бібліотеки 
 181. http://rozhyshchelibrary.blogspot.com - Центральна районна бібліотека міста Рожище
 182. http://laginlib.org.ua/blog/ - Библиотечная гавань - Блог Николаевской библиотеки для детей им. В. Лягина

Блогер це не той, хто веде блог. Блогер це той, хто лишається блогером після того, як його блог стає популярним, а отже отримує можливість масовізації, капіталізації і т.п. Блогер це той, хто зберігає ідентичність універсального громадянства понад усе і незалежно від жодних життєвих обставин.
Володіти помислами своєї аудиторії благородно – головна настанова блогера.
Блогер це не професія. В свої основі блогер це громадянська позиція, яка творить публічну універсальність. І саме як така ця позиція блогера буде запитана ще тривалий час.

Матеріали /Режим доступу станом на 11.06.2022/:
https://sites.google.com/site/tehnologiiiuslugi/bibliotecnye-blogi
http://ube.nlu.org.ua/article/%D0%91%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D2%91
 https://www.bbc.com/ukrainian/features-43292437
http://hm-library.com.ua/index.php?type=blogs
https://fakty.com.ua/ru/lifestyle/20180614-top-13-lifestyle-blogeriv-ukrayiny-de-chytaty-pro-zhyttya/
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3 
https://blogs.pravda.com.ua/authors/datsuk/5600f92b8444f/
https://www.radiosvoboda.org/a/29475770.html 
http://cityplan.in.ua/page/view/39
https://wordpress.co.ua/stvoryty-blog-na-wordpress/1-what-is-blog-is-it-usefull 
https://blogs.pravda.com.ua/authors/datsuk/5600f92b8444f/
http://proforientator.info/?page_id=1004
https://znaj.ua/popcorn/mizhnarodnyj-den-blogera-14-chervnya-istoriya-profesiyi
https://smak.ua/world/calendar/80107-14-cervnya-miznarodnij-den-blogera-top-5-fud-blogeriv-ukrayini
https://www.radiosvoboda.org/a/29089158.html
https://kredens.lviv.ua/bloger/ 
http://blogosphere.com.ua/2009/12/02/why-you-write-blog/
https://lux.fm/den-blogera-ukrayinski-blogeri-yaki-vrazhayut-svoyimi-foto_n240 
https://ula.org.ua/bibliomist/resursi/bibliotechni-blogi 
http://conference.nbuv.gov.ua/report/view/id/340

Підготувала Науково-технічна бібліотека НЛТУ
відділ обслуговування і зберігання фондів
зав. відділу Новосад В.

Матеріал підготовлено 13.06.2022р. 

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page