Calendar

« September 2023 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

30 вересня 2022 р. - Всеукраїнський день бібліотек

libforuДорогі друзі,

Цьогоріч День бібліотек ми відзначаємо в умовах воєнного стану. Уся країна об’єдналася для боротьби з рашизмом, а бібліотеки для своїх спільнот, громад та новоприбулих стали і точкою опори, і місцем сили, і простором для спільнодії.

Більшість бібліотек сьогодні не лише обслуговують користувачів, проводять культурно-просвітницькі заходи, забезпечують мешканців громади і переселенців достовірною інформацією, а й перетворилися на волонтерські центри допомоги Збройним Силам України і внутрішньо переміщеним особам.

Для потреб Армії бібліотекарі плетуть маскувальні сітки, шиють елементи військового спорядження, постільну білизну та медичні халати для місцевих шпиталів, в’яжуть шкарпетки, збирають книжки для військових, заготовляють для них продукти, готують їжу для бійців територіальної оборони, організовують благодійний збір коштів, продуктів харчування та ліків.

У багатьох територіальних громадах, де приймають переселенців, на базі бібліотек організовано пункти або центри допомоги переміщеним особам, де їм надають харчування і тимчасовий прихисток у нічні години.

Це, звісно, не повний перелік того, як бібліотеки допомагають своїм користувачам під час війни. Тож напередодні Всеукраїнського для бібліотек Українська бібліотечна асоціація оголошує акцію «Бібліотека для тебе». Закликаємо українців 30 вересня привітати бібліотеку, яка підтримала та допомогла вам чи продовжує допомагати вам під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, розмістивши власну історію, пов'язану з бібліотекою під час війни, в соціальних мережах.

Давайте в цей день покажемо всій країні в соціальних мережах як бібліотекарі і бібліотеки наближають нашу Перемогу. Діліться своїми особистими історіями, розповідайте про неймовірних бібліотекарів та улюблені бібліотеки, викладайте фотографії, не забувайте відмічати бібліотеку у пості і ставте хештег #бібліотекаспільнодія.

Для сприяння стійкості бібліотек в умовах війни, зміцнення їхнього позитивного іміджу, посилення адвокаційного напряму пропонуємо до 30 вересня організувати та провести у своїх бібліотеках флешмоб-читання «Читаємо, мріємо, гуртуймося» українських поетичних і прозових творів, які співзвучні внутрішньому стану українців сьогодні. Рекомендуємо оголосити про цей захід у ваших бібліотеках та через соціальні мережі, запрошуючи усіх небайдужих відвідувачів. Фото та відеорепортажі про захід розповсюджуйте через соціальні мережі. Робіть на своїх сторінках перепосилання з подібних заходів інших бібліотек. Супроводжуйте таку інформацію хештегом #читання_для_Перемоги, #read_and_win.

photo 2022 09 23 17 37 0130 вересня 2022 р. запрошуємо усіх охочих долучитися до онлайнового Бібліотечного марафону “Бібліотека і війна: тримаємо стрій!”, організованого Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого та ВГО Українська бібліотечна асоціація. Детальніше тут.

Ви знаєте нашу вже добру традицію щороку створювати плакат до Всеукраїнського дня бібліотек, що відображає суть девізу Української бібліотечної асоціації. Цьогоріч, окрім звичного плаката, ми пропонуємо вам шаблон, щоб ви могли створити власний плакат зі світлинами своєї бібліотеки, що показуватимуть, як ваша бібліотека об’єднує людей для спільної дії, для Перемоги. 

Вже декілька років поспіль напередодні Дня бібліотек ми усі разом збираємося  в соціальній мережі Facebook у групі "Всеукраїнський день бібліотек: скарбничка ідей". Запрошуємо спілкуватися та ділитися вашими креативними ідеями до Всеукраїнського дня бібліотек – 2022.

Пишаємося нашими волонтерами та іноземними партнерами!

Віримо в Збройні Сили України та незламний волелюбний дух українського народу!

Бажаємо усім нам Перемоги!

Слава Україні!

З Всеукраїнським днем бібліотек!

Президія та Виконавчий офіс ВГО Українська бібліотечна асоціація

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page