Calendar

« June 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

18 – 22 квітня – Дні заповідників і національних парків (Марш парків)

march20202Марш парків (англ. March for Parks) – це масова екологічна акція, що має на меті підняття авторитету охорони природних територій (заповідників, національних парків тощо), що охороняються. march parkiv 2020Започаткована вона Дж. Мортоном, почалося усе тоді, коли засновник природоохоронного руху Дж. Стерлінг Мортон переїхав зі своєю родиною до штата Небраска (США) на початоку  40-х рр. ХІХ ст.. На новому місці вони побачили безкрайні прерії з поодинокими деревами, які планувалося вирубати, та використати на будівництва та дрова. Мортон і його дружина відразу ж розгорнули кампанію з пропаганди заліснення територій та зайнялися посадкою дерев. Коли Стерлінг Мортон став секретарем штату Небраска, на одному з засідань правління сільського господарства в 1872 році, запропонував визначити день, присвячений озелененню. Його ідея знайшла широку підтримку, і в перший день жителі штату висадили близько мільйона дерев. Ця акція отримала назву "День дерева". Поступово, зміст святкування Дня дерева було значно розширено, до висадки дерев додалась охорона рослинного і тваринного світу в цілому. А саме свято, з 1970 року, отримало і нову назву – День Землі. Центром і організатором святкувань Дня Землі в Сполучених Штатах Америки з 1990 року виступають національні парки. 

Починаючи з 1990 року природоохоронний рух отримав назву – “Марш парків”. З 1995 року його підтримали країни Європи та Азії.  Україна долучилась до цієї акції  1996 р.. В Україні відзначають цю екологічну дату 49 національних природних парків, 19 природних і 5 біосферних заповідників, які входять до складу природно-заповідного фонду України та охороняються як національне надбання.

Основною метою акції є залучення уваги влади, засобів масової інформації, комерційних організацій та й просто всіх жителів планети до проблем охорони природних територій (ОПТ), надання їм реальної практичної допомоги у збереженні та розвитку заповідних місць, виховання у підростаючого покоління почуття гордості за наше природне надбання і почуття відповідальності за його стан, формування позитивного ставлення населення до живої природи, у збереженні якої важливу роль відіграють ОПТ.

Марш парків дає можливість кожній людині відкрити для себе заповідник як унікальну частину національного природного надбання своєї країни і своїми конкретними діями внести особистий внесок у їх збереження і розвиток. Адже заповідники і національні парки – це гордість і скарбниця природних багатств нашої країни, і вони мають право розраховувати на увагу і підтримку всього суспільства.

Дні заповідників і національних парків – важливе свято для тих, кому не байдужий стан довкілля. Наш край розташований у мальовничій місцевості, а кількість природних і національних парків приваблює туристів з усього світу. Пам’ятаймо, що стан і чистота цих прекрасних куточків залежить тільки від нас! Збережемо ці дорогоцінні скарбниці природи для нинішніх та майбутніх поколінь!

Науково-технічна бібліотека Національного лісотехнічного університету України своїми формами і засобами долучається до популяризації Маршу парків.  У зв’язку з введеним карантином у навчальних закладах з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, щорічний екологічний захід "Марш парків або Дні непомітного комфорту" скасовано. Запрошуємо до перегляду минулорічних віртуальних виставок-презентацій, які розміщенні на web-сайті НТБ:

march 2020

Матеріали (Режим доступу станом на 17.04.2020р.): http://www.javirua.org/events/18-22-kvitnya-marsh-parkiv/
http://library.nltu.edu.ua/index.php/novyny/836-marsh-parkiv-abo-dni-nepomitnoho-komfortu
http://www.if.gov.ua/news/3-4-tizhden-kvitnya-marsh-parkiv-shorichna-mizhnarodna-ekologichna-akciya-na-pidtrimku-zapovidnoyi-spravi
http://slavutichlib.com.ua/component/jevents/eventdetail/222/-/dni-zapovidnykiv-i-natsionalnykh-parkiv
https://day.kyiv.ua/uk/article/media/22-kvitnya-marsh-parkiv
http://carpaty.net/?p=993&lang=uk

https://uk.wikipedia.org/wiki
https://www.co.westmoreland.pa.us/761/March-for-Parks
http://pittsburgh.carpediem.cd/events/6106614-march-for-parks-2018-at-murrysville-community-center/
http://library.udau.edu.ua/novini/kruglij-stil-dni-zapovidnikiv-i-nacionalnih-parkiv.html
Підготувала науково-технічна бібліотека
зав. сектору Новосад В.Я.

Матеріал підготовлено 17.04.2020р.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page