Calendar

« July 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Українське волонтерство – явище унікальне. Йому завдячуємо суверенітетом

Волонтери — багатство народів. Волонтерство засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Свій вільний час волонтери присвячують суспільним справам, беручи участь у всіляких акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, будинків престарілих, лікарень швидкої допомоги і т.д. Досить часто волонтери ризикують своїм життям, беручи участь у ліквідації наслідків глобальних катастроф та природних катаклізмів чи інших надзвичайних ситуацій.

Міжнародний день волонтерів відзначається 5 грудня. Рішення про це свято було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році. Загалом у світі цей день називають Міжнародний день добровольців - International Volunteer Day. Україна - єдина країна в світі, де цей день переходить у День збройних сил. Добровольці бувають не тільки в армії!
Волонтери - це мобільна резервна армія України. В ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виготовляє від маскувального до сухих борщиків). Навіть свої засоби масової інформації: волонтери стають відомими блогерами поки пишуть звіти у соцмережах.
Вклоняйтеся волонтерам: вони дарують нам життя, своє і наше!

Хто такий волонтер? Це доброволець. Це та людина, яка добровільно витрачає свій час, часто 24 години на добу, свої сили, часто до повного знесилення, свої кошти, часто останні, НА ДОБРО. Це не професія чи сфера діяльності, це покликання. У мирний час в Україні рідко можна було зустріти людей, що безкорисливо допомагають іншим. Проте Революція Гідності, окупація Криму та війна на сході неабияк об’єднали людей різного віку і професій навколо спільних проблем.

5 стереотипів про волонтерство

Зараз волонтерство все більше і більше набирає популярність серед українців. Але, на жаль, у суспільстві все ще поширені безліч стереотипів про волонтерство. Через те, що люди не хочуть або не мають можливості розібратися у питанні, виникають помилкові думки, які реальної підстави під собою не мають.

1. Волонтери – це безкоштовна робоча сила.
Вважається, що волонтери свої ресурси вкладають абсолютно безкоштовно і за свою працю нічого не отримують. Але не все у світі міряється грошима. 
Найголовніше, що отримує волонтер – це можливості. Океан можливостей, що часто набагато важливіше разового прибутку. А ще досвід і знайомства, набуті під час волонтерства, можуть стати в нагоді у різних життєвих ситуаціях. У нашому минулому матеріалі, до речі, доведено: волонтерство, крім усього іншого, приносить щастя. 

2. Волонтерські організації – це секта.
Ми не знаємо, хто перший висловив цю думку, але точно знаємо, що це не так. Волонтерські організації, на відміну від сект, часто арелігійні і аполітичні. Вони побудовані на добровільній взаємовигідній співпраці, але ніяк не на маніпуляціях і вимаганні. Усі завдання волонтери виконують тільки за своїм бажанням, а замість обмежень отримують тільки можливості для саморозвитку. 

3. Волонтерство пов'язано з війною або збором грошей на вулиці.
Насправді, волонтерити можна де завгодно. Звичайно, є такі волонтери, яким подобається збирати гроші і допомагати військовим. Але волонтерити можна на різних заходах, фестивалях, конференціях, і на суботниках. Хтось реалізовує себе, допомагаючи пенсіонерам, дітям, тваринам, бездомним. Якщо ви фахівець в якійсь сфері, можна бути pro bono експертом. По суті, будь-яка безкорислива допомога вже вважається волонтерством. 

4. Волонтерство – марна трата часу.
Часом дійсно може здатися, що це так. Але варто озирнутися, і ви побачите масу речей, зроблених саме волонтерами. Чудовим прикладом є Зелений театр в Одесі, який повністю відновили саме волонтери. В результаті цієї "трати часу" тисячі одеситів мали змогу насолоджуватися отриманим простором. І це не кажучи вже про тих дітей, які завдяки волонтерам отримують необхідні їм речі, про пенсіонерів, яким волонтери допомагають з елементарною їжею, і наводити можна ще безліч таких прикладів. 

5. У волонтерів немає прав.
Мало хто знає, але права у волонтерів дійсно є, і вони прописані у Законі України. Волонтери мають право на відшкодування збитків (наприклад, витрат на харчування, якщо діяльність триває більше чотирьох годин, витрат на проїзд до місця надання допомоги), на отримання повної та достовірної інформації про місце, час та умови волонтерської діяльності. Також, якщо ви студент та напрям вашої допомоги відповідає напряму вашої спеціальності, то це може бути зараховано вам як практика. А ознайомитись з повним переліком прав та обов язків волонтерів і волонтерських організацій можна тут: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3236-17#n145

Ті, хто добровольцями пішли  на фронт, ті, хто вийшли на вулиці збирати їжу, одяг, ті, хто купляли військове обладнання для армії, ті, хто допомагав чим міг – грошима, речами, продуктами – ВСІ ВОЛОНТЕРИ! Ми не злякалися труднощів, ми підтримали один одного в тяжкий для країни час. І саме на наших з вами плечах встояла наша Батьківщина.

Одним із найбільш значущих результатів Революції Гідності стало виникнення волонтерського руху. Не буде перебільшенням сказати, що саме завдяки волонтерам  у 2014 році країна зберегла свій суверенітет, зупинила російську агресію на сході та відновила боєздатну армію з високим моральним духом. З початком окупації Криму Росією у березні 2014 року та антитерористичної операції на сході України у квітні 2014 року в Україні виник волонтерський рух, який має на меті:

  • допомогу українським бійцям в отриманні сучасного обмундирування, амуніції, технічних засобів, транспорту тощо;
  • допомогу внутрішньо переміщеним особам, які вимушено залишили свої домівки у Криму та на Донбасі, у пошуку житла, допомогу речами першої необхідності, їжею та одягом.

volonterska sotnjaСеред волонтерських організацій, які допомагають українським військовим, найвідомішими та найпотужнішими є «Народний проект»«Народний тил»«Повернись живим»«Армія SOS»«Крила Фенікса»«Combat-UA»Волонтерська сотня «Україна — Світ»«Сестри перемоги», «Волонтерська група Романа Доніка» та низка інших. До найвідоміших волонтерських організацій, які допомагають переселенцям, належить «Станція Харків» (м. Харків).

volonterЗ 2015 року у Львівському військовому госпіталі працюють волонтери із «Волонтерської сотні Львова»: збирають, сортують та розносять речі першої необхідності, їжу, воду, ліки та малюнки, які до госпіталю приносять львів'яни для поранених бійців. Працює «Волонтерська сотня Львова» без вихідних з 10:00 до 20:00 год., і лише в неділю – з 10:00 до 18:00 год. на контрольно-пропускному пункті госпіталю (КПП), що на вул. Личаківській, 26. Волонтери також просять слідкувати за публікаціями про потреби для бійців на фейсбук-сторінці «Волонтерська сотня Львів»: «Слідкуйте за нашими постами на сторінці. Ми будемо оперативно вас інформувати про появу нових потреб».

Волонтерський рух, пов'язаний із війною на сході України, отримав велике суспільне та державне визнання, яке проявилося в високих рейтингах довіри, державних та недержавних нагородах, перейменуваннях вулиць тощо. Деякі волонтери увійшли у владні структури.

Вклоняйтеся волонтерам: вони дарують нам життя, своє і наше!

Дорогі наші волонтери!
Сотні вас, цивільних, на "нулі" були частіше за сотні військових, які відслужили.
Ваш основний девіз: "А хто ж крім нас!", але ви не розбиваєте об голови тепловізори ), хоча любите задавати один одному питання: "А ти в які батальйони чи бригади їздиш?!" ;)
Вітаємо ВАС, наші янголи-обереги, наші рідні люди!

СЛАВА ВОЛОНТЕРАМ - ПАТРІОТАМ УКРАЇНИ! РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!

Матеріали (режим доступу): https://www.work.ua/ua/holidays/209/ 
https://www.facebook.com/AYDAR24/posts/1835094036759604
https://www.facebook.com/VolonterSotnja/ 
https://dt.ua/socium/volonteri-viyni-_.html
https://ufb.org.ua/volonterstvo.htm
https://www.prostir.ua/?news=hto-taki-volontery-ta-chomu-volonterstvo-tse-modno
https://www.radiosvoboda.org/a/donbass-realii-zhinky-volontery/29717915.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D1%83%D1%85_%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8_%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%BC_%D0%B2%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BC_(2014_%E2%80%94_%D0%B4%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D1%80)
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2324579-ukrainske-volonterstvo-avise-unikalne-jomu-zavdacuemo-suverenitetom.html
http://library.nltu.edu.ua/index.php/novyny/476-volonter

Підготувала науково-технічна бібліотека

Матеріал підготовлено 03.12.2019р.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page